Lifestyle   »   Męskie używki   »   10 najmocniejszych alkoholi na świecie

Męskie używki

rss

10 najmocniejszych alkoholi na świecie

2011.09.14//  A. Hoder
Polacy słyną w świecie ze swojego zamiłowania do picia alkoholi wysokoprocentowych. Jednak nasze 40 - procentowe alkohole przy poniższym zestawieniu wypadają bardzo blado. Zobaczcie 10 najmocniejszych alkoholi na świecie.

1. Wódka "Everclear" - 95% mocy
Producent tego alkoholu zapewnia, iż jest to w stu procentach produkt zbożowy. Wódka ta zdobyła dużą popularność w Stanach Zjednoczonych, choć w niektórych, ze względu na zbyt wielką zawartość „procentów” jest zakazana. Jako produkt łatwopalny i wybuchowy posiada stosowne ostrzeżenie umieszczone na etykiecie: „Trzymać z dala od wysokich temperatur, iskier i otwartego ognia". Ze względu na swoje właściwości może zostać wykorzystana do produkcji bomby. Jednym zdaniem, wódka Everclear na pewno ma bliżej do produktów pirotechnicznych aniżeli do napojów „wyskokowych”. Cena trunku to około 100 złotych za 0,75 litra.
Wódka "Everclear"

2. Absynt "Hapsburg Extra Special Super Strength” - 90% mocy
To najmocniejszy rodzaj absyntu na świecie. Z powodu obecności ekstraktu z trującego tujonu i piołunu, niesłusznie posądzany był o właściwości halucynogenne. Zła sława, plotki o okrutnych zbrodniach popełnianych pod jego wpływem doprowadziły do zakazu jego produkcji, nawet na terenie rodzimej Szwajcarii. Do dziś w wielu krajach Unii Europejskiej trunek ten jest zabroniony. Bułgarski "Hapsburg XS Super Strenght" ze swoimi 90 procentami mocy to prawdziwy mercedes wśród piołunówek. Butelka 0,5 litra kosztuje około 110 złotych.
Absynt...
"Hapsburg Extra Special...
Super Strength"

3. Wódka "Shanghai Strength" - 88,8 % mocy
Ten rodzaj wódki został wyprodukowany przez szkocką destylarnię Pincer specjalnie na rynek chiński. Zawartość alkoholu też nie jest przypadkowa, gdyż liczba 8 w kulturze chińskiej uchodzi za liczbę szczęśliwą. Swoją drogą po wypiciu choćby kieliszka tego trunku człowiek na pewno zobaczy świat w bardziej kolorowych barwach. Wódka ta nie jest jednak dostępna dla wszystkich. Jej smakiem mogą delektować się tylko najbogatsi. Butelka o pojemności 0,7 litra kosztuje około 130 dolarów.

4. Whisky "Bruichladdich X4" - 88 % moc
y
Whisky "Bruichladdich X4" to najmocniejsza na świecie whisky. Po dziesięciu latach dojrzewania w beczkach dębowych zawiera aż 91,2 procent alkoholu, ale ponieważ wciąż dojrzewa w destylarni w Islay, jej ilość procentów systematycznie maleje. Produkt końcowy zawiera jednak aż 88 procent alkoholu. Cena butelki 0,7 litra oscyluje w granicach 150 złotych.
Wódka "Shanghai Strength"

5. Wódka "Balkan 176°" - 88% mocy
Producent lojalnie zaznacza, że to trunek "nie dla każdego", a maksymalna dawka to dwa standardowe kieliszki na osobę. Potrójnie destylowana bułgarska wódka o potężnej mocy 88 procent dostępna jest tylko w butelkach o pojemności 1 litra. Ceny za taką butelkę wódki dochodzą nawet do 300 złotych.
Whisky "Bruichladdich X4"

6. Rum "Stroh Original 80" - 80% mocy
Specjaliści polemizują, czy jest to rum, czy tylko "produkt alkoholowy na bazie rumu". Niestety wejście Austrii do Unii Europejskiej odebrało "Stroh 80" miano rumu, ponieważ określenie to zostało zarezerwowane wyłącznie dla trunków wytwarzanych z trzciny cukrowej. "Stroh 80" wytwarzany jest natomiast z buraków cukrowych. Jedno nie podlega wątpliwości - każda butelka zawiera brązowy płyn o mocy 80 procent. "Toffi w ogniu" - tak specjaliści określają smak tego bardzo chodliwego austriackiego trunku. Butelka 0,75 litra to wydatek rzędu 150 zł.
Wódka "Balkan 176°"

7. "Mezkal Oaxaca" - 80 % mocy
"Mezkal" określany jest przez niektórych jako gorszy gatunek tequili. Jest od niej jednak niemal dwa razy mocniejszy. Zawartość alkoholu w "Mezkal" waha się od 40 do 70 procent. Najmocniejszy, 80 -procentowy pochodzi z Oaxaca. Oryginalne "Mezkal" wyprodukowane są w całości z agawy i mają słodko kwaśny smak. Butelka 0,7 litra kosztuje około 120 złotych.

8. Rum "Inner Circle Black Label" - 76% mocy

Rum "Inner Circle Black Label" to odmiana australijskiego rumu "Inner Circle", znanego żeglarzom na całym świecie, którzy doceniają mocny smak tego trunku i przyjemne ciepło, potrzebne w kajucie, podczas gdy na zewnątrz szaleje sztorm. Alkohol ten jest dostępny w polskich sklepach. Butelka  0,7 litra tego rumu kosztuje około 230 zł.
Rum "Stroh Original 80"

9. Burbon "George T. Stagg" - 70 % mocy
Burbon George T. Stagg to duma amerykańskiego stanu Kentucky. George T. Stagg dojrzewa aż przez piętnaście lat. Burbon ten został wielokrotnie nagrodzony w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie. Ten 15-letni trunek wręcz ścina z nóg i nie chodzi tu wyłącznie o walory smakowe, choć te są nie do podważenia. Z mocą szacowaną na prawie 70 procent po prostu trzeba się liczyć. Swój niepodważalny smak George T. Stagg zawdzięcza temu, że jest rozlewany do butelek wprost z beczek, bez filtrowania. Alkohol ten jest dosyć trudno dostępny dlatego, cena za butelkę 0,7 litra sięga 345 złotych.
Burbon "George T. Stagg"

10. Piwo Start The Future – 60 % mocy
Na ostatnim miejscu naszego zestawiania znalazł się złoty trunek. Choć trudno w to uwierzyć, piwo "Start the Future" zawiera 60 procent alkoholu i w zeszłym roku odebrał tytuł najmocniejszego piwa na świecie "The End of History" (55 proc. marki BrewDog). Producent zaleca picie tego piwa w taki sam sposób jak pije się koktajle, ze szklanki do whisky bądź z kieliszka do koniaku. Jedna butelka, która mieści zaledwie 0,33 litra trunku, kosztuje aż 140 euro.
Piwo "Start The Future"

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
10 najmocniejszych alkoholi na świecie
 / 
Komentarze do: 10 najmocniejszych alkoholi na świecie
drunkard pisze:

Cos nie bardzo wyszla ta lista. Juz po pierwszej pozycji nawet nie zjezdzalem nizej: -Debowa Polska 96,5% http://www.debowa.pl/index.php?id_str=722&id_kat=3&id_lang=2

 / 
Komentarze do: 10 najmocniejszych alkoholi na świecie
mirakle pisze:

Lubię mocne alkohole, ale to naprawdę lepiej pić coś porządnego z wielu przyczyn. Przede wszystkim dlatego, że drugi dzień jest łatwiejszy, a przynajmniej ja tak mam po Gutt Pure Vodka - czuję się bez porównania lepiej. Ogólnie mam wrażenie, że po prostu wódka delikatna daje totalnie inny efekt smakowy, lubią ją również kobiety. Czyż nie?

 / 
Komentarze do: 10 najmocniejszych alkoholi na świecie
Zdenek pisze:

A gdzie nasz spirytus?

 / 
Komentarze do: 10 najmocniejszych alkoholi na świecie
patriota pisze:

kurwa mamy polski spirytus retryfikowany 96 %

 / 
Komentarze do: 10 najmocniejszych alkoholi na świecie
Darek pisze:

Na Słowacji jest coś takiego Tatratea o różnych mocach i smakach najmocniejsza wersja ma zacne 72%. Już 1 kieliszek 25 ml rozgrzewa. Ok 75zł Słowacja granica sklep słowacki z wódkami 97zł na krupówkach 120zł. Można w googlu wpisać tatratea 72% i sobie go zamówić.

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Męskie używki   »   10 najmocniejszych alkoholi na świecie