Lifestyle   »   Podróże   »   Bułgaria - niezwykły kraj położony nad Morzem Czarnym

Podróże

rss

Bułgaria - niezwykły kraj położony nad Morzem Czarnym

2010.07.26//  I. Rupa
Bułgaria jest jednym z niewielu krajów Europy, który oferuje tak wiele - od gór do gęsto rozbudowanej linii brzegowej, od sławnych klasztorów po stare miasta. Wszystkie walory spotęgowane są dodatkowo ujmującą mentalnością mieszkańców. W lecie czeka nas tutaj ciepłe morze z niezawodnym słońcem, mnóstwo smakowitych owoców i warzyw, a w zimie - górskie kurorty idealne dla miłośników nart.
Zobacz także: Bułgaria - piękny, czarnomorski kurort »Państwo to leży w Europie Wschodniej, na Bałkanach. Graniczy z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy. Odwiedzających ten kraj fascynuje wielowiekowa, pasjonująca historia, przynależność do odmiennego, prawosławnego kręgu kulturowego.
Bułgaria Bułgaria to kraj...
Bułgaria ...który oferuje turystom...
Bułgaria ...wiele atrakcji

Bułgaria jest krajem stosunkowo niewielkim, lecz o bardzo zróżnicowanym układzie terenu. Ogromne masywy górskie i niezwykle malownicze wzgórza sąsiadują z żyznymi dolinami i kotlinami, rozdzielone rozległymi równinami i płaskowyżami. Gdy na równinach i dolinach jest już ciepło i zaczynają kwitnąć kwiaty, na niektórych wierzchołkach górskich bieleje jeszcze śnieg.
Bułgaria Bułgaria to kraj...
Bułgaria ...o zróżnicowanym...
Bułgaria ...układzie terenu

Na północy spokojnie płynie Dunaj, zdążając do błękitnych wód Morza Czarnego, w górach szemrzą strumyki i potoki, czasem rozbijając się na wysokich wodospadach, otoczonych przez wspaniałe, gęste lasy iglaste i liściaste, gdzieniegdzie pojawia się soczysta zieleń pastwisk i hal, w dolinach zaś jaśnieją pola uprawne.
Bułgaria Wybrzeże Morza Czarnego...
Bułgaria ...należy do najlepiej...
Bułgaria ...rozwiniętych regionów Bułgarii

Poza dobrze w Polsce znanymi miejscami, takimi jak: Warna, Burgas, Złote Piaski, Płowdiw, Monaster Rilski czy Sofia - jest w Bułgarii jeszcze wiele fascynujących miejsc, gdzie rzadko docierają Polacy. Czasem jednak warto zejść z utartych szlaków i udać się w miejsca mniej znane, choć urzekające, a przy tym bliskie sercu każdego Bułgara.
Bułgaria W Bułgarii...
Bułgaria ...znajdziemy wiele fascyujących...
Bułgaria ...miejsc

Warte zobaczenia są między innymi:
  • malowniczy, ukryty wśród gór Koteł
  • otoczony przepięknymi skałami Bełogradczik
  • prastary Widyń
  • znajdujący się pośrodku Doliny Róż Kazanłyk

Wszystkie uroki Bułgarii Polacy zaczynają dopiero odkrywać, a świadczy o tym rosnąca z roku na rok liczba turystów udająca się do tego kraju. Do najlepiej rozwiniętych regionów Bułgarii należy - prócz stolicy i okolic Płowdiwu - wybrzeże Morza Czarnego. Jednak poza często odwiedzanymi i bardzo znanymi miejscowościami nadmorskimi jest w Bułgarii wiele ciekawych miejsc, do których turyści z Polski docierają zdecydowanie rzadziej.
Bułgaria Stolicą...
Bułgaria ...Bułgarii jest...
Bułgaria ...Sofia

Skalne cerkiewki w Iwanowie - niedaleko Ruse, stare średniowieczne twierdze broniące ważnych niegdyś szlaków handlowych – np. Ruse, przepiękne przełomy rzek o baśniowej niemal urodzie - Przełom Iskyru czy przełom Strumy w okolicach miasta Zemen, antyczne i średniowieczne cerkwie, rzymskie łaźnie i tureckie meczety - wszystko to sprawia, iż Bułgaria jawi się jako kraj pełen atrakcji turystycznych.
Bułgaria Bułgaria
Bułgaria Bułgaria
Bułgaria Bułgaria

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Bułgaria - niezwykły kraj położony nad Morzem Czarnym

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Bułgaria - niezwykły kraj położony nad Morzem Czarnym