Lifestyle   »   Podróże   »   Chorwacja - śródziemnomorski raj położony w Europie

Podróże

rss

Chorwacja - śródziemnomorski raj położony w Europie

2010.07.18//  I. Rupa
Chorwacja to piękny śródziemnomorski kraj, położony w Europie, nad Morzem Adriatyckim. Graniczy ze Słowenią od północnego zachodu, Węgrami od północnego wchodu, Serbią od wschodu, oraz Bośnią i Hercegowiną od południa. Jej stolicą jest Zagrzeb. Do Chorwacji należy 1185 wysp, z czego tylko 50 jest zamieszkanych – największą z wysp jest Krk.
Zobacz także: Chorwacja - kraj chętnie odwiedzany przez turystów »Chorwacja posiada wręcz stworzony dla rozwoju turystyki klimat. Regiony nadmorskie są jednymi z najbardziej słonecznych w całej Europie. Udając się w te strony, można być pewnym, że pogoda nas nie zawiedzie. Chorwacja staje się powoli jednym z najchętniej odwiedzanych krajów przez turystów.
Chorwacja Chorwacja leży...
Chorwacja ...nad...
Chorwacja ...Adriatykiem

Jest to raj dla żeglarzy, lecz coś dla siebie znajdą tutaj również miłośnicy nurkowania, zarówno ci doświadczeni, jak i początkujący - amatorzy. Chorwacja posiada jeden z najmniej zniszczonych podwodnych światów w Europie.

Roślinność Chorwacji jest równie zróżnicowana, co jej klimat. W głębi kraju spotkamy gęste dąbrowy, zaś u wybrzeży prawdziwe królestwo roślinności śródziemnomorskiej. Dla miłośników przyrody, ciekawą atrakcją turystyczną może okazać się wizyta na terenie tutejszych parków narodowych:
  • Park Narodowy Jezior Plitwickich
  • Park Narodowy Risnjak
  • Park Narodowy Paklenica

Na terenie tego kraju spotkamy się także z wieloma pozostałościami po najstarszych osadnikach, np. na stanowisku Hušnjakowa Gora odkryto skamieniałe szczątki człowieka neandertalskiego, zaś w miastach takich jak: Zadar, Split, Solin, Poreč, Pula, Krk i Brijuni, zachowały się ruiny rzymskich budowli i oryginalne układy antycznej sieci ulic.
Chorwacja Stolicą...
Chorwacja ...tego kraju jest...
Chorwacja ...Zagrzeb

Chorwacja oferuje nam wiele ciekawych atrakcji w postaci licznych muzeów archeologicznych i historycznych oraz centrów i galerii sztuki. Z pewnością zachwycą nas spotykane w poszczególnych miastach zabytki architektury, pochodzące z rożnych okresów i reprezentujące różne style np.: bizantyjska bazylika Eufrazjana w Poreču, romańska katedra św. Anastazji w Zadarze czy gotycki kościół Wniebowzięcia NMP w Zagrzebiu.
Chorwacja W Chorwacji...
Chorwacja ...znajdziemy wiele ciekawych...
Chorwacja ...zabytków

Chorwacka kuchnia jest dość zróżnicowana. U wybrzeży nacieszymy podniebienie śródziemnomorskimi daniami ze świeżych ryb i ostryg, w głębi kraju czekają na nas parujące gulasze, okraszone pierogi i pieczone mięsa.

Nie trudno także się domyślić, że obfitość występujących na terenie kraju winnic, wiąże się z produkcją wina. Do godnych polecenia chorwackich win nalezą: Dingač, Postup Pošip i Grk.
Chorwacja Niestety nie ma...
Chorwacja ...bezpośredniego połączenia...
Chorwacja ...z Chorwacją

Do najpiękniejszych miejscowości tego kraju zalicza się: serce wybrzeża adriatyckiego – Split, strzeżony przez zabytkową twierdzę – Hvar, Zadar o górzystej linii lądu i Dubrovnik o malowniczych, brukowanych uliczkach. Do najpiękniejszych i najbardziej romantycznych plaż Chorwacji należą: plaże Breli, Brijuni, Cres, Bracu, Crikvenicy i Dubrovnika.
Chorwacja Chorwackie regiony nadmorskie...
Chorwacja ...są jednymi z najbardziej...
Chorwacja ...słonecznych w Europie

Najlepszym lotniczym sposobem dotarcia do Chorwacji jest przelot z Warszawy do Zagrzebia, z przesiadką w Wiedniu. Polskie firmy przewozowe świadczą przejazdy autokarem do następujących miast: Baska Voda, Dubrovnik, Karlovac, Makarska, Podgora, Primosten, Sibenik, Split, Sukosan, Tucepi, Vodice, Zadar i Zagrzeb. Niestety nie istnieje bezpośrednie połączenie kolejowe z Chorwacją.
Chorwacja Wycieczka w to miejsce...
Chorwacja ...będzie dla każdego...
Chorwacja ...niezapomnianym przeżyciem
Chorwacja Chorwacka kuchnia...
Chorwacja ...jest bardzo.....
Chorwacja ...zróżnicowana

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Chorwacja - śródziemnomorski raj położony w Europie

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Chorwacja - śródziemnomorski raj położony w Europie