Lifestyle   »   Podróże   »   Courchevel - raj dla fanów narciarstwa i snowboardu

Podróże

rss

Courchevel - raj dla fanów narciarstwa i snowboardu

2010.01.29//  I. Rupa
Courchevel, to najstarszy kurort narciarski położony w regionie Savoir, we francuskich Alpach. Utworzony został z czterech części, rozmieszczonych na różnych wysokościach. Każda z nich ma inny charakter oraz niepowtarzalny klimat. Dużym udogodnieniem jest bezpośrednie połączenie z ośrodkiem - Trzy Doliny (Les 3 Valees). Ten wspaniały kompleks narciarski, budowany był od podstaw z myślą, aby uprawiane tu sporty zimowe w 100% zaspokoiły potrzeby miłośników śniegu.
Ogromny, francuski kurort narciarski połączony jest wieloma wyciągami krzesełkowymi i orczykami. Do dyspozycji mamy tu 67 wyciągów, w skład których wchodzą: 1 wagonik, 10 gondolek, 16 krzesełek i 40 orczyków. Trasy są bardzo zróżnicowane, idealne dla narciarzy na każdym poziomie zaawansowania.
Zobacz także: Courchevel - galeria zdjęć »Dla fanów długich i urozmaiconych zjazdów, także znajdzie się coś ciekawego. Można pokonywać trasy obejmujące nawet kilka wyciągów. Karnet „Les 3 Valles” umożliwia nam korzystanie z ponad 300 tras narciarskich, których łączna długość to ponad 600 kilometrów.
Courchevel Jedna z tras narciarskich Courchevel
Courchevel Mapa ośrodka narciarskiego
Courchevel Kraina zimowego szaleństwa

Najniżej położony jest Courchevel, mierzący 1300 m.n.p.m, zwany Le Praz. Drewniana zabudowa, nie rozwinięta baza noclegowa oraz niewielka ilość udogodnień nie przeszkadza fanatykom białego szaleństwa. To właśnie tutaj zbudowana została skocznia narciarska, gdzie rozgrywane są zawody Pucharu Świata w skokach.
Courchevel Luksusowy kompleks narciarski nocą
Courchevel Kolej gondolowa w Courchevel
Courchevel Bajeczne stoki Courchevel

Następny poziom to Courchevel 1550, szczególnie popularny wśród Francuzów. Sporadycznie zatrzymują się tu osoby preferujące codzienną jazdę na stoku, z uwagi na dużą odległość od głównego wyciągu narciarskiego.

Kolejne piętro położone jest na wysokości 1650 m.n.p.m. Zajmowane jest głównie przez turystów o „grubszym portfelu”, według zasady: „im wyżej mieszkasz – tym więcej płacisz”. Rozwinięta baza hotelowa oferuje noclegi w luksusowych apartamentach, o wysokim standardzie. Liczne restauracje i puby wieczorami pękają w szwach.
Courchevel Francuskie Alpy latem
Courchevel Najstarsza stacja Alp Francuskich
Courchevel Jeden z hoteli Courchevel

Ostatni przystanek trasy, zlokalizowany na wysokości 1850 m.n.p.m. nazywany jest „Centrum Courchevel”. Śnieżny raj dla bogaczy, otoczony został najdroższymi restauracjami i hotelami. Wspaniałe kluby fitness i siłownie namawiają nas do pracy nad swoją sylwetką. Zakwaterowanie w tym miejscu pozwala na bezpośrednie korzystanie z tras narciarskich i wyciągów, bez dojazdu z niższego poziomu. Znajdują się tu najlepsze trasy off-piste, czyli zjazdy w puchu śnieżnym, poza trasą przygotowanego stoku. W sezonie gwarantowana jest gruba pokrywa śnieżna, czego konsekwencją mogą być zatłoczone trasy zjazdowe. Z jednej, wspólnej stacji odjeżdżają tu 3 kolejki gondolowe. Rozchodzą się one w trzech różnych kierunkach.
Courchevel Bogata baza noclegowa
Courchevel Liczne restauracje i sklepy
Courchevel Francuskie hotele w Alpach

Bursztynem wśród pensjonatów i hoteli jest ekskluzywna willa „Alaska”. Wyposażona między innymi w basen, saunę i turecką łaźnię. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na wypoczynek w tym miejscu, gdyż jest to jeden z najdroższych apartamentowców.

Courchevel posiada również własne, ekstremalne lotnisko. Bardzo krótki pas startowy,  o długości 525 m, wymaga od pilota niezwykłych umiejętności.
Courchevel Jeden z drewianych hoteli kurortu
Courchevel Ostatni przystanek Courchevel
Courchevel Luksusowy hotel w Courchevel
Courchevel Szczyty kurortu narcarskiego
Courchevel Ekskluzywny apartamentowiec
Courchevel Lotnisko dla najlepszych pilotów

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Courchevel - raj dla fanów narciarstwa i snowboardu

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Courchevel - raj dla fanów narciarstwa i snowboardu