Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Czas na błonnik!

Forma i zdrowie

rss

Czas na błonnik!

2014.09.12//  D. Jędrzejewska
Broducenci żywności dobrze wiedzą, jak współcześnie przekonać konsumenta do zakupu danego produktu. Na etykietkach od jakiegoś czasu zaczęły się mnożyć hasła reklamujące zawartość pudełka jako żywność prozdrowotną bez konserwantów i sztucznych składników, na czele z glutaminianem. Drugim ze względu na popularność reklamowym hasłem jest "duża zawartość błonnika". Wszyscy już wiemy, że błonnik jest dla naszego organizmu dobry. Ale ilu z nas wie dlaczego?
Czas na błonnik!
Czas na błonnik!
Czas na błonnik!

Podstawową zaletą produktów zawierających błonnik jest fakt, że zapewnia on uczucie sytości i bardzo sprawnie stymuluje pracę jelit - to z kolei wspomaga proces odchudzania. Błonnik zapobiega również zaparciom, a nawet - co udowodniono całkiem niedawno - chroni przed nowotworami. A to wciąż nie wszystko. Ten niepozorny składnik pomaga też eliminować z organizmu toksyny i kwasy żółciowe, czyli sprzyja pozbyciu się szkodliwego cholesterolu, co w męskiej diecie jest oczywiście bardzo ważne.
Czas na błonnik!
Czas na błonnik!
Czas na błonnik!

Gdzie szukać błonnika? Wśród błonnikowych liderów można wymienić suszone śliwki, otręby pszenne, czerwoną fasolę czy migdały. Całą masę błonnikowego bogactwa można również znaleźć w kaszy, naturalnych płatkach zbożowych, rybach, pieczywie razowym i zbożowym, owocach i warzywach. brukselce, kapuście, zielonym groszku i brokułach. Dobrym sposobem na zaopatrywanie organizmu w błonnik będzie zakup wspomnianych otrębów i dodawanie ich do posiłków - płatków z mlekiem, jogurtów, kefirów, a nawet posypywanie nimi kanapek. Pamiętajmy jednak, że błonnik w tej postaci skuteczny będzie wyłącznie przy spożyciu dużej ilości płynów. W ten sposób pęcznieje i wypełnia żołądek, zatrzymując uczucie nasycenia na dłużej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Czas na błonnik!

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Czas na błonnik!