Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Czy da się żyć "smacznie" bez mięsa?

Forma i zdrowie

rss

Czy da się żyć "smacznie" bez mięsa?

2015.01.12//  D. Jędrzejewska
Życie bez mięsa większości mężczyznom kojarzy się z jałową egzystencją bez smaku i na ciągłym głodzie. Trzeba jednak przyznać, że wegetarianizm ostatnimi czasy zatacza coraz szersze kręgi, choć najczęściej wegetariankami stają się kobiety. Wczoraj, tj. 11 stycznia, obchodziliśmy Dzień Wegetarian. Dzisiaj natomiast na nowo wracamy do pytania: czy da się przeżyć bez mięsa?
Czy da się żyć "smacznie" bez mięsa?
Czy da się żyć "smacznie" bez mięsa?
Czy da się żyć "smacznie" bez mięsa?

Odpowiedź jest oczywista: skoro wegetarianie stąpają po tej ziemi i mają się całkiem dobrze, dieta wegetariańska nie wykańcza. Wegetarianie często tłumaczą mięsożercom, że to tylko kwestia przyzwyczajenia. Natomiast gdy już przestroimy się na nowe nawyki i wprowadzimy je w życie, stare nagle okażą się niemal abstrakcyjne. Jadłospis wegetariański potrafi być bardzo bogaty i zdrowy. To przede wszystkim produkty zbożowe pełnoziarniste, warzywa, owoce oraz nasiona roślin strączkowych jako substytut mięsa, tłuszcze roślinne i nasiona oleiste. Wegetarianie lubują się w mleku i płatkach zbożowych, a także soi, ryżu i czerwonej fasoli.
Czy da się żyć "smacznie" bez mięsa?
Czy da się żyć "smacznie" bez mięsa?
Czy da się żyć "smacznie" bez mięsa?

Brzmi ubogo? Niekoniecznie. Zwykle wegetarianie poprzez ograniczone menu mają więcej finezji w przyrządzaniu posiłków. Ich jadłospisy przeważnie wypełnione są po brzegi przeróżnymi kompozycjami smakowymi, nie ograniczając się zaledwie do kilku "nieśmiertelnych", tradycyjnych potraw, typu schabowy z ziemniakami. Aby uwierzyć w smakowitość wegetariańskiej diety, warto w ramach eksperymentu wybrać się do którejś z renomowanych, lubianych i zbierających dobre opinie knajp wegetariańskich - koniecznie w dużym mieście! Zwykle dla typowego mięsożercy wizyta w takim lokalu to wielkie zaskoczenie - nie dość, że menu jest tu zwykle bardzo bogate, to porcje są spore, a kolorowymi potrawkami, zapiekankami i przeróżnymi kombinacjami naprawdę można się najeść.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Czy da się żyć "smacznie" bez mięsa?

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Czy da się żyć "smacznie" bez mięsa?