Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Fast foody szkodliwe dla mózgu

Forma i zdrowie

rss

Fast foody szkodliwe dla mózgu

2014.04.01//  D. Jędrzejewska
Każdy wie, że fast foody są niezdrowe. Mimo to wielu z nas nie potrafi z nich zrezygnować. Być może pomogą nam w tym niezbyt optymistyczne doniesienia naukowców z Australii. Tym razem badania nie dotyczyły wpływu fast foodów na otyłość czy metabolizm, ale na... pracę naszych mózgów. Okazuje się bowiem, że zamiłowanie do tak zwanego śmieciowego jedzenia powoduje problemy z pamięcią. Ponoć wystarczy już pięć dni, w których pozwalamy sobie na przekąski w postaci hamburgera, by w naszych mózgach pojawiły się pierwsze niekorzystne objawy.
Fast-foody szkodliwe dla mózgu
Fast-foody szkodliwe dla mózgu
Fast-foody szkodliwe dla mózgu

Badanie przeprowadzono na szczurach. Podzielono je na dwie części - pierwszą gromadkę karmiono wyłącznie tradycyjnymi pokarmami, drugą natomiast jedzeniem o podwyższonej zawartości tłuszczu i cukrów. Po pięciu dniach przeprowadzono na gryzoniach testy polegające na odnajdywaniu przedmiotów na określonej przestrzeni, czyli zapamiętywanie informacji na temat ich lokalizacji. Niestety znacznie gorzej wywiązały się z zadania szczury karmione fast foodami.
Fast-foody szkodliwe dla mózgu
Fast-foody szkodliwe dla mózgu
Fast-foody szkodliwe dla mózgu

Naukowcy mają więc powody twierdzić, że fast foody niekorzystnie wpływają na pamięć krótkotrwałą. Warto wspomnieć, że żywność tego typu, czyli wszelkie hamburgery, frytki, kebaby i inne mało wartościowe przekąski, powodują stany zapalne w hipokampie, czyli części mózgu odpowiedzialnej za pamięć, rozpoznawanie osób i przedmiotów oraz kojarzenie faktów. Smacznego!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Fast foody szkodliwe dla mózgu

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Fast foody szkodliwe dla mózgu