Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Herbata i jej cenne właściwości

Forma i zdrowie

rss

Herbata i jej cenne właściwości

2010.11.22//  I. Rupa
Herbata to napój, który zazwyczaj pijemy by się rozgrzać. Jedni lubią zieloną, drudzy czarną, a jeszcze inni owocową. Każda z nich jest inna, zasobna w odmienne składniki odżywcze, stosowana podczas różnych schorzeń.

Odpowiednio zaparzona herbata skutecznie pomaga w walce z chorobą, jak i wspomaga nasz organizm w obronie przed przeziębieniem. To właśnie w tej roślinie kryją się tak cenne substancje, jak: witaminy - A, B1 i B2, C, E i K oraz cynk, fluor, żelazo i potas. Jest ona bogata również we flawonoidy - silne przeciwutleniacze, które neutralizują wolne rodniki, substancje uszkadzające komórki, co przyśpiesza rozwój chorób.
Herbata
Herbata
Herbata

Zielona herbata to strzał w dziesiątkę dla osób nerwowych – znakomicie ukoi nerwy. Jej zaletą jest zapobieganie chorobom układu krążenia. Znakomicie wpływa na serce i ma działanie antybakteryjne, dlatego też oczyszcza nasz organizm z toksyn. Doskonale nas wyciszy i ukoi niepotrzebne nerwy.

Czerwona herbata polecana jest dla osób odchudzających się. Posiada ziemisty, ciężkawy smak, ale rewelacyjnie sprawdza się w blokowaniu enzymów, które odpowiadają za wchłanianie tłuszczu z pożywienia. Doskonale przyspiesza przemianę materii, znakomicie potrafi poprawić nastrój, wzmacniając przy tym naszą odporność.
Herbata
Herbata
Herbata

Czarna herbata ma właściwości ożywiające nasze ciało i umysł. Doskonale wspomaga trawienie i hamuje rozwój bakterii w przewodzie pokarmowym. Dzięki Mocno zaparzona ma rewelacyjne działanie, niczym odtrutka, jest szczególnie polecana przy bólach żołądka i zatruciach. Na nasz organizm herbata czarna działa pobudzająco ponieważ zawiera dużo teiny.
Herbata
Herbata
Herbata

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: onet.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Herbata i jej cenne właściwości

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale KulturaDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Herbata i jej cenne właściwości