Lifestyle   »   Moda i styl   »   Jak dbać o garnitur - poradnik dla eleganckiego mężczyzny

Moda i styl

rss

Jak dbać o garnitur - poradnik dla eleganckiego mężczyzny

2011.01.03//  P. Potocki
Zakup garnituru to dopiero początek. Potem trzeba o niego zadbać. Wymaga on od nas odpowiedniego traktowania. W końcu dobry garnitur to efekt wielogodzinnej pracy – często jest szyty na miarę i przez to jedyny w swoim rodzaju. Małe dzieło sztuki - krawieckiej.

Niezbędny nam będzie dobry, szerokie wieszak. Niech Was nie zmylą wąskie wieszaki w sklepach – tutaj kluczową kwestią jest „upchnięcie” możliwie największej ilości wystawionych ubrań, a same marynarki są dodatkowo wzmocnionę nicią, która jest usuwana przy sprzedaży. Do naszych potrzeb szukajmy wieszaka, który ma kształt ramion i odpowiedni rozmiar. Dzięki temu, naszej marynarce nie będzie grozić deformacja.
Jak dbać o garnitur - poradnik Dobry garnitur nie wystarczy...
Jak dbać o garnitur - poradnik ...trzeba równiez o niego...
Jak dbać o garnitur - poradnik ...zadbać w odpowiedni sposób

Pora zająć się spodniami. Powinny one wisieć na wieszaku uzbrojonym w krokodylki – przyczepimy do nich mankiety nogawek. Resztę załatwi grawitacja. Spodnie pod własnym ciężarem dobrze się ułożą – oczywiście nie zapomnijmy dać im trochę swobody. Sprasowanie ich w szafie niczym sardynek nie będzie dobrym pomysłem.
Jak dbać o garnitur - poradnik
Jak dbać o garnitur - poradnik
Jak dbać o garnitur - poradnik

Pamiętajmy przed powieszeniem naszego garnituru opróżnić jego kieszenie. Czy to już wszystko? Nie! Nasze ciało po całodziennym wysiłku wymaga odpoczynku i relaksu – podobnie jest z naszą garderobą.

W przypadku garnituru sprawę załatwi porządna szczotka z naturalnego włosia. Brutalne szczotkowanie nie wchodzi w grę – grozi urwaniem guzików. Zatem delikatnie i z wyczuciem – jak z kobietą. Przy szczotkowaniu powinniśmy zwrócić uwagę na mankiety i kieszenie. To miejsca szczególnie podatne na zabrudzenia.
Jak dbać o garnitur - poradnik
Jak dbać o garnitur - poradnik
Jak dbać o garnitur - poradnik

Pozostaje jeszcze kwestia prasowania. Jeżeli nie chcemy narazić naszego garnituru na wyświecenie materiału, powinniśmy zawsze umieścić kawałek białej, wilgotnej tkaniny pomiędzy żelazkiem a spodniami.

Pamiętajmy również, że garnitury wełniane, aby zachować elastyczność - potrzebują wilgoci. Nie wahajmy się zafundować mu kąpiel parową. Brzmi skomplikowanie? Bez obaw. Wystarczy łazienka. Odkręcamy gorącą wodę i czekamy aż pomieszczenie wypełni para - następnie zostawiamy na jakiś czas garnitur w łazience. Efekt gwarantowany. Znikną załamania materiału oraz obce zapachy.
Jak dbać o garnitur - poradnik
Jak dbać o garnitur - poradnik
Jak dbać o garnitur - poradnik

Przy stosowaniu się do powyższych rad będziemy mogli z powodzeniem uniknąć dość ryzykownego zabiegu, jakim jest pranie chemiczne. Sam garnitur natomiast zawsze będzie się prezentował doskonale – podobnie jak jego właściciel…
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak dbać o garnitur - poradnik dla eleganckiego mężczyzny
 / 
Komentarze do: Jak dbać o garnitur - poradnik dla...
mirakle pisze:

W ogóle nie piorę garniturów sam, nie widzę sensu - to akurat lepiej oddać do pralni. Płaciłem 25 zł - przy takiej kasie nie ma sensu robić tego samodzielnie. Mamy w Wawie pralnię Iron Master, pralnia na telefon. Wyprany garnitur sami przywieźli, wyprasowany. Nie sądzę, aby przy takiej kasie miało sens zabieranie się za takie prace samodzielnie.

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   Jak dbać o garnitur - poradnik dla eleganckiego mężczyzny