Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Jak powinien pachnieć prawdziwy mężczyzna?

Kosmetyki

rss

Jak powinien pachnieć prawdziwy mężczyzna?

2017.03.24//  S. Sikorska
Jak powinien pachnieć mężczyzna? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Wiadomo, że zapach powinien być przyjemny, ale dla każdego oznacza to coś innego. Niektóre kobiety wręcz uwielbiają intensywną woń perfum, inne preferują naturalny zapach męskiej skóry wydzielającej feromony. Pewnym jest jednak, że w zapachu, jaki mężczyzna rozsiewa wokół siebie, powinno dać się wyczuć… ciepło i bezpieczeństwo. Tak przynajmniej uważa większość przedstawicielek płci pięknej. Żeby uzyskać taki efekt, trzeba dbać o higienę, regularnie myć się i używać odpowiednich, delikatnych kosmetyków. Dla uzyskania idealnego zapachu warto zapamiętać pięć prostych wskazówek.
Zapach prawdziwego mężczyzny
Zapach prawdziwego mężczyzny
Zapach prawdziwego mężczyzny

Odkryj nieładny zapach
Każdy człowiek się poci, ale nie każdy w równie nieprzyjemny sposób. Intensywność zapachu potu zależna jest m.in. od czynników genetycznych, diety, stosowanych kosmetyków, codziennych nawyków. Niestety, nie zawsze udaje się poczuć swój własny pot, choć dla osób trzecich może on być trudny do zniesienia. Żeby uniknąć takich sytuacji, najlepiej zapytać zaufaną osobę (kumpla, brata) o to, czy czują od Ciebie przykry zapach. Jeśli tak, to przemyśl zmianę diety na zdrowszą, postaraj się rzucić palenie, a stare ubrania, prawdopodobnie na stałe przesiąknięte potem – po prostu wyrzuć.
Zapach prawdziwego mężczyzny
Zapach prawdziwego mężczyzny
Zapach prawdziwego mężczyzny

Podstawa? Czystość
Absolutną podstawą jest po prostu czystość. Wbrew opinii wielu facetów, w przyjemnym zapachu wcale nie chodzi o perfumy a o regularną pielęgnację ciała. Wystarczy codziennie dokładnie umyć skórę mydłem lub żelem o ładnym zapachu i regularnie myć włosy. Konieczny jest też prysznic od razu po wizycie w siłowni. Odradza się jednak używanie preparatów o zbyt intensywnym zapachu, ponieważ mogą później tworzyć nieładne zestawienia z dezodorantem czy wodą kolońską.
Zapach prawdziwego mężczyzny
Zapach prawdziwego mężczyzny
Zapach prawdziwego mężczyzny

Dezodorant, ale właściwy
Każdy powinien używać dezodorantu – bez dwóch zdań! I wcale nie trzeba sięgać po najintensywniejsze zapachy. W tym przypadku zawsze sprawdza się klasyka. Trzeba też umiejętnie dobrać dezodorant do naturalnej woni ciała, ponieważ zdarza się, że te dwa zapachy kłócą się ze sobą, dając nieatrakcyjny efekt. Poza tym dobrze jest pytać o zdanie kobiet. Możesz uwzględnić gust matki, siostry i – oczywiście – własnej kobiety.
Zapach prawdziwego mężczyzny
Zapach prawdziwego mężczyzny
Zapach prawdziwego mężczyzny

Zapach po goleniu
W tym przypadku także najlepiej sprawdza się klasyka. Świetnie, jeśli po goleniu możesz korzystać z tej samej linii produktów, z których pochodzi dezodorant. Współgrające ze sobą aromaty dadzą najlepszy rezultat. Jeśli jednak są to zupełnie różne kosmetyki, musisz odpowiednio dobrać je do siebie. Tak jak poprzednio, tym razem również warto poprosić o opinię kobiet. To ważne, ponieważ człowiek sam na sobie nigdy nie czuje zapachów w taki sposób, w jaki odbiera je jego otoczenie. Zasada dotyczy zarówno wody po goleniu, jak i wody kolońskiej.
Zapach prawdziwego mężczyzny
Zapach prawdziwego mężczyzny
Zapach prawdziwego mężczyzny

Dowiedz się, jak używać perfumowanych kosmetyków
Nie każdy to wie, a każdy powinien – nie należy stosować perfum, wody toaletowej ani dezodorantu z bliska. Najlepiej odsunąć dłoń jak najdalej, by zapach nie był skumulowany w jednym miejscu ciała, a delikatnie rozniósł się na jego większej powierzchni. Będzie to subtelniejsze i przyjemniejsze dla nosa. Należy również pamiętać, że nie powinno się stosować wszystkich pachnących substancji jednocześnie. W wielu przypadkach wystarczy dobre mydło i dezodorant, ewentualnie jeden kosmetyk po goleniu. Jeśli chcesz pachnieć wodą kolońską, postaw jednak na minimalistyczny dezodorant.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak powinien pachnieć prawdziwy mężczyzna?

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-TechDo góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Jak powinien pachnieć prawdziwy mężczyzna?