Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Jak utrzymać formę jesienią i zimą?

Forma i zdrowie

rss

Jak utrzymać formę jesienią i zimą?

2016.10.21//  Jarosław Cieśla
Wraz z końcem lata i nastaniem chłodniejszych dni, pojawia się niechęć do uprawiania  jakiejkolwiek aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zimno potrafi odstraszyć, jednak nie należy się tym zrażać. Można przecież ćwiczyć w zaciszu domowym, halach sportowych, na siłowni lub w wielu różnych klubach fitness. Pamiętajmy, że jeśli zaprzestaniemy ruchu i systematycznych treningów, to na wiosnę trudno będzie dość szybko odbudować formę. Poza tym może pojawić się nadwaga i trzeba będzie pracować nad sylwetką ze zdwojoną intensywnością.   
Jak utrzymać formę jesienią i zimą
Jak utrzymać formę jesienią i zimą
Jak utrzymać formę jesienią i zimą

Osoby, które uprawiają sport zdecydowanie lepiej sobie radzą z przeziębieniami i różnymi infekcjami. Zahartowane ciało jest bardziej odporne na wirusy. Trening na powietrzu wzmacnia organizm, ale też wpływa korzystnie na naszą psychikę. Nie boimy się zimna i wyjścia na dwór. Nasze ciało nie odczuwa zbytnio chłodu, nawet przy minusowej temperaturze. Inni wokół nas marzną i są narażeni na przeziębienia, a my potrafimy oprzeć sie infekcjom. Dlatego warto również w niesprzyjających warunkach trenować na powietrzu. Niektórzy nawet do pierwszych opadów śniegu grają w piłkę nożną i jeżdżą na rowerze. Wystarczy tylko odpowiednio się ubrać i zimno nam nie groźne.

Wiele osób już wczesną jesienią zaczyna morsowanie, czyli kąpiele na otwartych akwenach wodnych. W tym przypadku należy zawsze pamiętać o tym, żeby robić to w towarzystwie innych osób dla własnego bezpieczeństwa oraz solidnie się rozgrzać przed wejściem do wody.

Świetnym sposobem na utrzymanie dobrej formy jesienią i zimą jest bieganie. Wdychanie mroźnego powietrza na początku jest dość mocnym przeżyciem, ale z czasem organizm się przyzwyczai, a co najważniejsze odpłaci nam dobrym zdrowiem. To właśnie wolne i długie wybiegania pozwolą nam utrzymać kondycję i zbudować odpowiednią wydolność. Dzięki temu wiosną będziemy mogli pokonywać różne dystanse w doskonałej formie.

Opad śniegu i minusowa temperatura, to doskonała okazją, aby uprawiać wiele zimowych dyscyplin sportowych. Możemy biegać i zjeżdżać na nartach, szusować i wykonywać różne ewolucje na desce snowboardowej oraz śmigać z górek na sankach. O formę zadbamy również korzystając ze sztucznych lodowisk. Jazda na łyżwach i gra w hokeja, nie tylko poprawią naszą kondycję, ale to też świetny trening równowagi i balansu. Poza tym niezła rozrywka i dobra zabawa.     

Jeśli rezygnujemy z wyjścia na dwór, to doskonałym sposobem na zachowanie formy są różne ćwiczenia. Trening kardio możemy wykonać na bieżni elektrycznej i rowerze stacjonarnym. Świetne jest też ćwiczenie na skakance. Takie pobudzanie serca do większego wysiłku i pracy korzystnie wpłynie na utrzymanie organizmu w dobrym zdrowiu.   

Nie zapominajmy też o wzmacnianiu mięśni. Co najmniej dwa razy w tygodniu warto poświęcić na ćwiczenia siłowe. Nie musisz wyciskać dużych ciężarów, żeby utrzymać formę. Zajęcia z hantlami, podciąganie się na drążku, przysiady bez obciążenia, tzw. planki, czy też pompki są doskonałym sposobem na muskularną sylwetkę. Systematyczne treningi sprawią, że będziesz czuł się coraz silniejszy.

Regularne ćwiczenia i ruch sprawią, że nie przybierzesz zbytnio na wadze i będziesz miał doskonałą kondycję ogólną. Podczas chłodniejszych pór roku nie musisz zapadać w sen zimowy - bądź cały czas w dobrej formie!  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak utrzymać formę jesienią i zimą?

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Jak utrzymać formę jesienią i zimą?