Lifestyle   »   Moda i styl   »   Jak wybrać idealnie dopasowany garnitur?

Moda i styl

rss

Jak wybrać idealnie dopasowany garnitur?

2011.12.01//  D. Kwiecień
Jeśli mielibyśmy wybrać jakiś element ubioru, w który powinno się inwestować jak najwięcej, to jest to garnitur. Odpowiednio dobrany sprawi, że będziemy wyglądać idealnie, wzbudzać szacunek i cieszyć się zainteresowaniem otoczenia. Brzmi kusząco, ale jak tego dokonać? Przedstawiamy Wam kilka krótkich rad, które pomogą osiągnąć zamierzony cel.
Garnitur to...
...bardzo ważna...
...inwestycja

Najlepszą drogą do zdobycia idealnie dopasowanego do nas garnituru, jest zamówienie go u krawca. Nawet najbardziej renomowany sklep nie da nam tego, co strój uszyty na miarę. Na dodatek możemy mieć wpływ na jego ostateczny wygląd. Na początek powinniśmy zastanowić się nad materiałem. Jeśli będziesz chodzić w garniturze codziennie do pracy, to dobrze by było, żeby się nie zbyt łatwo nie gniótł. Dlatego nie wybieraj tych, które są uszyte w 100 procentach z wełny. Lepiej postawić na mieszankę z poliestrem, elaną czy wiskozą.
Najlepiej jest...
...zamówić garnitur...
...szyty na miarę

Musisz zdecydować również o rozmiarze klap. Czym się kierować? To bardzo proste. Spójrz na swoje ramiona. Jeśli są dość małe, to nie wybieraj dużych klap, które zmniejszą je optycznie jeszcze bardziej. Nie zapominaj także o guzikach. Stworzone z naturalnego rogu, będą dawały sygnał innym o tym, że przywiązujesz bardzo dużą wagę do detali i nie zadowalasz się byle czym.
Przeczytaj także: Wyglądaj świetnie na oficjalnym spotkaniu »Bądź ostrożny z czarnymi tkaninami! Jeśli chcesz garnituru w tym kolorze, sprawdź dokładnie materiał pod światłem. Może się okazać, że będzie wyglądał wtedy nienaturalnie. Jest to bardzo ważne, bo garnitur nosi się przede wszystkim przy sztucznym świetle i takie mankamenty będą wtedy doskonale widoczne.
Ważny jest...
...wybór...
...materiału

Co jednak, gdy nie stać Cię na zamówienie garnituru szytego na miarę? Wtedy nie mamy innego wyboru, niż udanie się do sklepu. O ile krawiec sam zajmie się dopasowywaniem rozmiaru garnituru do naszej sylwetki, to kupując gotowy musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Zajmijmy się najpierw długością rękawów. Powinny one sięgać nasady kciuka, by mogły spod nich delikatnie wystawać rękawy koszuli. Zbyt krótkie lub długie będą wyglądały po prostu źle. Ważna jest również długość marynarki. Odpowiednio dobrana będzie zakrywać nasze pośladki.
Przeczytaj także: Styl formalny - nie popełnij faux paus »Jeśli chodzi o spodnie, tu także jest kilka kwestii, o których należy pamiętać. Po pierwsze mankiety. Skracają one optycznie nogi, więc panowie, którzy nie mają predyspozycji do gry w NBA, powinni z nich zrezygnować. Po drugie długość. Z przodu spodnie powinny delikatnie się załamywać przy językach butów. Natomiast tył nogawki powinien być nieco dłuższy i kończyć się jakieś 2-3 cm nad ziemią. Należy zwrócić również uwagę czy spodnie nie są zbyt ciasne lub szerokie w łydkach i na udach. Nie mogą ani zbyt opinać, ani wyglądać workowato.
Nie oszczędzaj...
...na...
...garniturze

Mając taką wiedzę, każdy z Was będzie mógł kupić idealnie pasujący garnitur. Choć mówi się, że to nie szata zdobi człowieka, to jednak cały świat zwraca uwagę na wygląd i dobrze ubrani ludzie są zdecydowanie lepiej postrzegani.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: uk.askmen.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak wybrać idealnie dopasowany garnitur?

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   Jak wybrać idealnie dopasowany garnitur?