Lifestyle   »   Moda i styl   »   Jak zadbać o skórzane obuwie?

Moda i styl

rss

Jak zadbać o skórzane obuwie?

2011.05.13//  D. Kwiecień
Wiele razy pytano kobiety na co zwracają uwagę, gdy po raz pierwszy widzą mężczyznę. Bardzo często powtarzającą się odpowiedzią są buty! Tak Panowie, powinniśmy przyjrzeć się naszemu obuwiu i zadbać o nie. Nie służy ono tylko do osłonięcia stopy, ale jest również ozdobą. Najwyższa pora to zrozumieć i nauczyć się jak dbać o buty, by wyglądały lepiej i służyły nam dłużej.
Jak dbać o skórzane obuwie - poradnik Dzięki prawidłom...
Jak dbać o skórzane obuwie - poradnik ...zapobniegniesz deformowaniu...
Jak dbać o skórzane obuwie - poradnik ...się butów

Często śmiejemy się i nie rozumiemy po co kobietom tyle par butów. Owszem, niektóre z nich przesadzają z ilością, ale na ogół wszystkie idą w dobrym kierunku. Warto mieć kilka par butów na różne okazje. Wyglądamy wtedy bardziej stylowo i różnorodnie (nie nosimy przez cały sezon takiego samego modelu), a dodatkowo oszczędzamy pieniądze! Jak można oszczędzać kupując w jednym czasie kilka par butów? Wydaje się to niedorzeczne, ale jest prawdziwe. Dzięki temu nie nosimy cały czas jednej pary butów i dajemy im wszystkim odpocząć. Efekt spotęgujemy jeszcze bardziej, gdy nie noszoną parę będziemy przechowywać używając prawideł. Jeśli ich nie mamy, możemy wykorzystać domowe sposoby. Wypchajmy buty na przykład zgniecionymi gazetami. To sprawia, że ulubionymi modelami cieszyć się będziemy dłużej i oszczędzimy pieniądze.
Jak dbać o skórzane obuwie - poradnik Kobiety zwracają...
Jak dbać o skórzane obuwie - poradnik ...uwagę...
Jak dbać o skórzane obuwie - poradnik ...na nasze obuwie

Problemem jest również sam wygląd naszego obuwia. Nie chodzi bynajmniej o brak gustu, ale o to jak dbamy o nasze buty. Często są brudne i nie przywiązujemy do tego większej wagi. To sprawia nie tylko, że wyglądamy okropnie, ale również nasze obuwie ulegnie szybszemu zniszczeniu. Jak więc to zmienić?
Jak dbać o skórzane obuwie - poradnik Lśniące buty...
Jak dbać o skórzane obuwie - poradnik ...to...
Jak dbać o skórzane obuwie - poradnik podstawa

Nie wystarczy „przejechać” po butach tubką z pastą. Warto poświęcić kilka minut więcej, a efekt wynagrodzi nam naszą pracę. Najpierw powinniśmy dokładnie usunąć brud z całej powierzchni buta. Czym to zrobić? Użyjmy do tego lekko wilgotnej szmatki. Jest to ważne, bo woda źle wpływa na skórę naszego obuwia i może powodować pęknięcia. Po usunięciu brudu, przetrzyjmy buty raz jeszcze – tym razem suchą szmatką. Teraz możemy przejść do właściwego etapu – pastowania.

Czego najlepiej użyć do pastowania? Odpowiednim wyborem będzie specjalna szczotka o miękkim włosiu. Jeśli takiej nie posiadamy, możemy użyć miękkiej szmatki. Po wypastowaniu butów odkładamy je na około 10 minut. Po tym czasie możemy zabrać się za polerowanie i nadawanie błysku naszym butom. Tym razem powinniśmy użyć do tego specjalnej szczotki do polerowania. Ewentualnie dobrym wyborem będzie np. kawałek flaneli. Po tej całej operacji, nasze buty nabiorą blasku, a skóra będzie dobrze zakonserwowana i nie zniszczy się szybko.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak zadbać o skórzane obuwie?

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   Jak zadbać o skórzane obuwie?