Lifestyle   »   Męskie używki   »   Johnnie Walker, czyli Jaś Wędrowniczek szuka przepisów na drinki

Męskie używki

rss

Johnnie Walker, czyli Jaś Wędrowniczek szuka przepisów na drinki

2012.01.26//  D. Kwiecień
Niemal każdy rodzaj alkoholu ma swoje duże grono zwolenników wśród mężczyzn. Są jednak trunki, które wyjątkowo przypadły facetom do gustu. Jednym z nich jest oczywiście whisky. Można pić ją tradycyjnie w szklance z lodem, ale czasem warto spróbować czegoś nowego. Zwłaszcza, że jest to trunek z ogromną historią, który był uwielbiany przez różne sławy tego świata.
Whisky  i Johnnie Walker - przepisy na drinki Whisky to...
Whisky  i Johnnie Walker - przepisy na drinki ...trunek...
Whisky  i Johnnie Walker - przepisy na drinki ...o ciekawej historii

Któż z nas nie oglądał filmu „Casablanca” lub przynajmniej nie kojarzy wielkiego Humhpreya Bogarta? Legendarny aktor miał nie tylko słabość do tytoniu, ale lubił również przechylić szklaneczkę wypełnioną whisky. Bogart nie był jedynym słynnym człowiekiem kultury, który miał słabość do tego alkoholu. Whisky pijał William Faulkner, gdy pisał swoje powieści. Smak tego trunku nieobcy był również Frankowi Sinatrze. Winston Churchill kojarzy nam się z cygarem, ale lubił także pić „whisky&soda”. Nie bądźmy więc gorsi i poznajmy świat Johnnie Walkera!
Whisky  i Johnnie Walker - przepisy na drinki Popijali go Churchill...
Whisky  i Johnnie Walker - przepisy na drinki ...Frank Sinatra...
Whisky  i Johnnie Walker - przepisy na drinki ...i Humphrey Bogart

Do stworzenia drinków przyda nam się oczywiście odpowiedni sprzęt. Jeśli podstawy barmańskiej sztuki są dla Was czarną magią, my uchylimy Wam nieco rąbka tajemnicy. Po pierwsze – shaker. Warto wiedzieć, że jego przeznaczeniem nie jest jedynie mieszanie trunku poprzez potrząsanie nim. Za jego pomocą możemy także ochłodzić napój wrzucając do środka lód. Do shakera dołączone jest także sitko, dzięki któremu odcedzamy naszego drinka. By jednak stworzyć idealną mieszankę, musimy dodać odpowiednią ilość każdego składnika. Dlatego warto wyposażyć się w jakąś miarkę. Na koniec drinka trzeba gdzieś wlać. Do wyboru mamy różnego rodzaju szklanki.
  • Kieliszek koktajlowy – ich pojemność wynosi od 50 do 100 ml. Dlatego, chociaż podajemy w nich drinki schłodzone w shakerze, to nie zajmujemy miejsca w kieliszku kostkami lodu.
  • Tumbler – to szeroka szklanka posiadająca grube dno. Miejsca tu sporo (od 150 do 300 ml), więc świetnie spisuje się do podawania drinków z kostkami lodu, tzw. on the rocks.
  • Long drink – to wysoka i wąska szklanka, w której możemy podawać najróżniejsze drinki i zawsze będzie to wyglądać idealnie. Pojemność wynosi od 250 do 300 ml.

Skoro mamy już wszystkie przyrządy i odpowiednią wiedzę, zajmijmy się tym co najważniejsze, czyli drinkami!


Whisky Sour
50 ml whisky Johnnie Walker Black Label
40 ml soku z cytryny, najlepiej świeżo wyciśniętego
20 ml syropu cukrowego
Lód w kostkach
Wszystkie składniki umieszczamy w shakerze i mieszamy dynamicznie przez jedną minutę. Po upływie tego czasu, przecedzamy zawartość do szklanki tumbler, w której wcześniej umieszczamy lód.


Johnnie Fresh
40 ml Johnnie Walker Red Label
30 ml białej tequili
30 ml soku z cytrynu, najlepiej świeżo wyciskanego
Lód kruszony

Tu także przyda nam się szklanka tumbler, ale tym razem shaker nie będzie potrzebny. Wsypujemy do szklanki lód oraz dodajemy whisky, tequilę i sok z cytryny. Ostrożnie mieszamy i gotowe!


Affinity
40 ml Johnnie Walker Red Label
20 ml czerwonego wermutu
20 ml wermutu extra dry
Lód w kostkach

W shakerze umieszczamy najpierw kostki lodu, a następnie wlewamy do środka wszystkie składniki. Całość mieszamy przez minutę, by następnie przecedzić zawartość do szklanki typu tumbler. Wrzucamy do niej dodatkowo kilka kostek lodu, a plasterek cytryny lub pomarańczy może pełnić funkcję dekoracyjną.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Johnnie Walker, czyli Jaś Wędrowniczek szuka przepisów na drinki

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale SportDo góry  //  Lifestyle   »   Męskie używki   »   Johnnie Walker, czyli Jaś Wędrowniczek szuka przepisów na drinki