Lifestyle   »   Podróże   »   Kenia - egzotyczny wypoczynek wśród dzikiej przyrody

Podróże

rss

Kenia - egzotyczny wypoczynek wśród dzikiej przyrody

2010.02.15//  I. Rupa
Wyobraźmy sobie najpiękniejsze miejsce na świecie. Lwy i zebry beztrosko biegające po sawannie i dostojne, afrykańskie słonie spacerujące obok turystów. To właśnie w Kenii możemy zobaczyć zwierzęta, które większość z nas ogląda tylko w egzotycznych programach przyrodniczych. Czarny Ląd z pewnością nas wszystkich oczaruje.
Zobacz także: Kenia - podróż przez dziką Afrykę »Kenia jest państwem położonym we wschodniej Afryce, nad Oceanem Indyjskim. To jedyne miejsce na Ziemi, gdzie doskonale zachowała się dzika natura. Niewyobrażalnie bujna roślinność i zwierzęta pasące się na sawannach, lasy równikowe oraz wyniosłe, ośnieżone szczyty górskie. Ten kraj to kwintesencja spełnienia marzeń o Afryce.
Kenia Miejscowa ludność...
Kenia ...ubrana w etniczne stroje...
Kenia ...jest tutaj bardzo gościnna

Kenijski klimat jest dość przyjemny, typowo równikowy. Gorący i wilgotny, z dwiema porami deszczowymi. Pierwsza w kwietniu i maju, druga natomiast w okolicach października. Dzień trwa przez cały rok, mniej więcej od 6:00 do 18:30.

W Kenii zachwyca również pierwotna cywilizacja Masajów. Goszcząc w ich wioskach, można poczuć się jakbyśmy przekroczyli wrota czasu. Kenijczycy są niezwykle spontaniczni i chętnie nawiązują nowe znajomości. Potrafią okazywać przybyszom mnóstwo serdeczności. Na ulicach całego kraju, ciągle słychać tradycyjne kenijskie pozdrowienie: Jambo!
Kenia Oprócz beztroskiego wypoczynku...
Kenia ...w Kenii czeka na nas...
Kenia ...niezmierzone bogactwo dzikiej natury

Ten rolniczy kraj, zmienia swoją strukturę zatrudnienia. Coraz więcej osób zaczyna żyć z obsługi nasilającego się ruchu turystycznego. Czarny Ląd słynie w świecie turystyki nie tylko ze swoich słynnych safari, ale przede wszystkim, ze wspaniałych plaż. Ciepłe i błękitne wody Oceanu Indyjskiego, złocisty piasek, palmy i egzotyczne rośliny tropikalne tworzą prawdziwie rajski krajobraz.
Kenia Afrykański raj...
Kenia ...urzeka swoimi naturalnymi...
Kenia ...fascynującymi terenami

Afrykańskie hotele spełniają europejskie standardy, a ich bogata oferta zadowoli nawet najbardziej wymagającego turystę. Dysponują one basenami, boiskami do gry w siatkówkę i w squasha, w wielu jest także sauna czy centrum fitness . Na plażach hotelowych dostępne są także leżaki i parasole. Można też wypożyczyć kajaki, rowery wodne czy deski surfingowe. Dużym udogodnieniem dla wczasowiczów podróżujących z małymi dziećmi, jest możliwość wynajęcia opiekunki. Dla maluchów przygotowane są także brodziki i mini-kluby.
Kenia Baza noclegowa...
Kenia ...jest doskonale zaopatrzona...
Kenia ...pod każdym względem

Jedną z największych atrakcji Kenii jest jej dzika i niespotykana przyroda, którą można podziwiać w Parku Narodowym Masai. Możemy spotkać tam zebry, żyrafy, słonie, lamparty, lwy, antylopy i małpy oraz tam gdzie jest woda – hipopotamy czy krokodyle. Po latach, dzięki wprowadzeniu zakazu polowań, zwierzęta oswoiły się z człowiekiem i podchodzą bardzo blisko do samochodów. Park Narodowy zwiedza się z przewodnikiem. Stara się on o jak najbezpieczniejszy i ciekawy przebieg safari.
Kenia Kenijskie safari...
Kenia ...pozwoli nam poznać...
Kenia ...dziką przyrodę i jej tajemnice

Komunikacja autobusowa w Kenii jest tania i ogólnodostępna. Autobusy nocne nie są zbyt bezpieczne. Korzystać można z taksówek, jednak lepiej ustalić należność na początku kursu, gdyż turyści często padają ofiarą wyłudzenia.

Pieniądze można wymieniać bez problemu zarówno w kantorach, jak i w bankach. Istnieje też możliwość płacenia kartą. Walutą w Kenii jest szyling kenijski, 1 dolar to około 80 szylingów.
Kenia Ta ekscytująca wyprawa...
Kenia ...utkwi na długo...
Kenia ...w naszej pamięci

Wybierając się w rejony Kenii należy pamiętać o wymaganej, w tamtejszym regionie, wizie pobytowej. Kenijską wizę można otrzymać na lotnisku w Mombasie lub Nairobi. Jej ważność wynosi 30 dni, lecz może zostać skrócona przez wydającego ją celnika. Kosztuje ona 50 dolców, a nasz paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z kraju.

Ważne jest także, by pamiętać o zakazie picia wody z kranu, nie wolno też kąpać się w wodach płynących i stojących.

Wybierając się w podróż na Czarny Ląd należy zaszczepić się na tężec, polio i dur brzuszny. Wszystkie szczepienia koniecznie trzeba przyjąć minimum sześć tygodni przed przyjazdem. Trzeba też unikać przypadkowych kontaktów seksualnych, ponieważ w Kenii jest ponad milion ludzi, zarażonych wirusem HIV.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kenia - egzotyczny wypoczynek wśród dzikiej przyrody

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Kenia - egzotyczny wypoczynek wśród dzikiej przyrody