Lifestyle   »   Moda i styl   »   Koniec z porozrzucanymi skarpetkami w całym domu! Znajdź pomoc domową

Moda i styl

rss

Koniec z porozrzucanymi skarpetkami w całym domu! Znajdź pomoc domową

2018.10.09//  P. Potocki
Godzenie pracy zawodowej z obowiązkami domowymi wydaje się proste, jednak osoby o duszy perfekcjonisty boleśnie odczuwają niedociągnięcia na każdym polu. Pracy zawodowej zlekceważyć się nie da, więc trzeba przymknąć oko na bałagan tu i ówdzie. Zaraz, zaraz, czy naprawdę trzeba?

Grunt to dobra organizacja
Znawcy tematu twierdzą, że przy dobrej organizacji pracy i podziale zadań na wszystkich domowników można mieć idealnie wysprzątany dom i godzić to z pracą zawodową. Zapewne jest to możliwe, ale tylko pod warunkiem, że wszyscy trzymają się ustaleń, wywiązują ze swoich obowiązków i zachowują samodyscyplinę. W innym przypadku całe planowanie można od razu wyrzucić do kosza, który, notabene, też trzeba opróżniać. Jednak przy odrobinie dobrej woli da się tak podzielić obowiązki, by nikt nie czuł się niesprawiedliwie obciążony i by powrót do domu nie oznaczał powrotu do bałaganu.

Praca zawodowa i domowe obowiązki? Czy ich pogodzenie jest możliwe?
Zasady, których trzeba przestrzegać
O porządek trzeba dbać, bałagan robi się sam. Tak przynajmniej twierdzą osoby, które sprzątanie traktują jak ciężką karę. W rzeczywistości bałagan jest konsekwencją… braku konsekwencji. Bierze się z tymczasowych rozwiązań, które nie wiedzieć czemu przekształcają się w stałe. Dlatego dbając o dom, trzeba pamiętać, by:
  • Pranie po wysuszeniu schować do szafy, nie wieszać na najbliższe krzesło.
  • Zakupy rozpakować od razu i poukładać wszystko zgodnie z przeznaczeniem. Nienapoczęta paczka kawy i chrupkiego pieczywa ma swoje miejsce w szufladzie, nie na blacie kuchennym.
  • Kosz na śmieci opróżniać najrzadziej co dwa dni. Postawienie przy drzwiach zawiązanego worka nie jest rozwiązaniem.
  • Miejsce na brudne ubrania jest w koszu na śmieci, nie na podłodze.
  • Brudne naczynia powinny trafiać do zlewu lub zmywarki. Kuchenny parapet to zły trop.
  • Stół w salonie nie służy do tego, by coś na nim kłaść „na chwilę”. Chwila zazwyczaj trwa co najmniej dobę.
  • Cokolwiek używamy, po skończeniu powinniśmy odłożyć na miejsce.
  • Raz w tygodniu trzeba zetrzeć kurze i poodkurzać. Także raz w tygodniu trzeba umyć łazienkę.

Skąd brać na to czas
Nieporządek w domu często wynika nie ze złej woli, braku konsekwencji, wrodzonego bałaganiarstwa, ale po prostu z braku czasu. W chwilach kryzysu dajemy sobie taryfę ulgową, rozgrzeszamy się z drobnych uchybień, przekonujemy samych siebie, że wszystko posprzątamy za dwa dni. Nawał obowiązków w pracy, nadgodziny, późne powroty do domu, to wszystko nie sprzyja utrzymywaniu porządku. A z drugiej strony – poświęcanie wolnych sobót na sprzątanie, to nie jest to, co można uznać za hobby. W sobotę chcemy odpoczywać, najlepiej w wysprzątanym domu.

Gdzie szukać rozwiązania?
Zamiast miotać się między pracą a domem, przeliczać w myślach niezrealizowane plany, zaniedbane obowiązki i przymykać oczy na leżące pod stołem skarpetki, lepiej po prostu znaleźć kogoś, kto posprząta za nas. Zatrudnienie pomocy domowej pozwoli pozbyć się problemu z codziennymi, żmudnymi obowiązkami, sprawi, że nasz dom będzie czysty i posprzątany, a nam przyjemnie będzie do niego wracać. W zależności od potrzeb można rozważyć zatrudnienie pomocy domowej na cały etat, lub tylko doraźnie, np. raz w tygodniu.

Na stronie www.pomocedomowe.pl można znaleźć szczegółowe informacje na temat zatrudnienia pomocy domowej oraz oferty z różnych regionów kraju. Warto wcześniej ustalić, czego tak naprawdę potrzebujemy i zatrudnić kogoś, kto w swojej ofercie ma interesujące nas usługi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Koniec z porozrzucanymi skarpetkami w całym domu! Znajdź pomoc domową
 / 
Komentarze do: Koniec z porozrzucanymi skarpetkami w...
Crx pisze:

Macie swoj kapitalizm i konsumpcjonizm, pracujecie po 8 godzin a do tego jedziecie co najmniej 2 do kieratu i z niego to kiedy macie mieć czas? :) Czas zmienić długość etatu do max. 6 godzin. A najlepiej pracować bez etatów.

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   Koniec z porozrzucanymi skarpetkami w całym domu! Znajdź pomoc domową