Lifestyle   »   Moda i styl   »   Kupowanie jeansów - jak uniknąć błędów?

Moda i styl

rss

Kupowanie jeansów - jak uniknąć błędów?

2016.07.09//  S. Sikorska
Chyba każdy z nas nosi jeansy. To absolutny must have w szafie wszystkich ludzi, bez względu na ich płeć i stopień zamożności. I choć wydaje się, że ich nabycie jest wręcz zwykłą formalnością, to jednak okazuje się, że wiele osób popełnia przy tym błędy. Warto wiedzieć, jakie są najczęstsze z nich, by móc je skrzętnie omijać podczas kolejnych zakupów. Czego zatem nie robić, kiedy chcemy zaopatrzyć się w nową parę tych zdecydowanie kultowych spodni?
Kupowanie jeansów
Kupowanie jeansów
Kupowanie jeansów

Kupowanie spodni w nieodpowiednim rozmiarze
Chyba nikomu nie trzeba mówić, że zwisające spodnie nie powinny mieć prawa bytu. Mimo to, nawet gdy nie masz problemu z nadmiernie zwisającymi spodniami, wciąż powinieneś pamiętać, że istnieją inne problemy związane z niedopasowanym rozmiarem. Dopasowanie rozpoczyna się już w talii, dlatego dobre jeansy to takie, w którym możesz zapiąć się paskiem bez wciągania brzucha czy dorabiania kolejnych dziurek w pasku. Klasyczne jeansy mają przeciętny rozmiar, co oznacza, że nie mogą być ani zbyt wysokie, ani zbyt niskie, a do tego nie powinny być zbyt opięte ani zbyt luźne. Szczególnie faceci z rozbudowaną klatką piersiową powinni też pamiętać, by nie nosić zbyt opiętych spodni. Rzeczywiście, proste, klasyczne kroje są najlepsze praktycznie dla każdej osoby. Warto jednak zwrócić uwagę, by jeansy nie były zbyt luźne poniżej kolan, ponieważ może się to kojarzyć ze stylem lat 70-tych. Przede wszystkim jednak, przez zakupem jeansów upewnij się, że znasz swoje wymiary i wiesz, wśród których rozmiarów szukać jeansów dających największe szanse na uzyskanie odpowiedniego efektu.
Kupowanie jeansów
Kupowanie jeansów
Kupowanie jeansów

Kupowanie jeansów, które nie pasują do Twojego stylu
To równie ważne, jak dopasowany rozmiar. Musisz wiedzieć, jakie spodnie najbardziej odpowiadają Ci pod względem swojej funkcjonalności i formy. Dopiero, gdy poczujesz się w nich dobrze, będziesz też dobrze wyglądał. Jeśli jesteś typem spędzającym dużo czasu poza domem, raczej nie będą pasowały Ci dopasowane rurki, które mogą ograniczać swobodę ruchów. Wielość typów jeansów na rynku może być przytłaczająca, dlatego tym istotniejsze, żebyś dokładnie wiedział, jakie spodnie pasują do twojego charakteru i najlepiej celują w Twoje indywidualne potrzeby. Jeśli to sprecyzujesz, twoje zakupy staną się zdecydowanie prostsze.
Kupowanie jeansów
Kupowanie jeansów
Kupowanie jeansów

Kupowanie zbyt tanich jeansów

Oczywiście, wysoka cena wcale nie oznacza, że coś jest dobre albo złe, jednak warto zdawać sobie sprawę, że najczęściej droższe spodnie wykonane są z wyższej jakości materiału. Trwalsze jeansy to z reguły zasługa lepiej dobranych, mocniejszych włókien. Taki jeans jest zwykle grubszy i bardziej odporny na przetarcia. Poza tym tańsze jeansy często powstają z połączenia bawełny z innymi materiałami, zazwyczaj elastycznymi. Takie mieszanki raczej nie leżą dobrze na męskiej sylwetce.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kupowanie jeansów - jak uniknąć błędów?
 / 
Komentarze do: Kupowanie jeansów - jak uniknąć...
makalu pisze:

Mnie bardzo podoba sie styl- marynarka+ jeansy, ale spodnie klasyczne.

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale SportDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   Kupowanie jeansów - jak uniknąć błędów?