Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Ładne i zdrowe stopy - bo kobiety mierzą facetów od stóp do głów

Forma i zdrowie

rss

Ładne i zdrowe stopy - bo kobiety mierzą facetów od stóp do głów

2011.06.17//  D. Kwiecień
Wiosna i lato to czas, w którym uwalniamy nasze stopy. Niektórzy faceci tryb letni rozumieją tylko jako sandały ze skarpetami. To błąd, o którym już wielokrotnie mówiliśmy. Nie tylko wygląda paskudnie, ale też nie chłodzi odpowiednio stóp. W obecnym okresie częściej zwracamy uwagę na wygląd naszych nóg. To dziwne bo o wygląd i zdrowie powinno się dbać przez cały rok. Zwłaszcza, że stopy narażone są na nieprzyjemny stan jakim jest grzybica.
zdrowie i wygląd stóp - poradnik dla facetów
zdrowie i wygląd stóp - poradnik dla facetów Zdrowie i wygląd stóp
zdrowie i wygląd stóp - poradnik dla facetów

Winnym tego są grzyby o nazwie dermatofity. Rozmnażają się poprzez rozbijanie keratyny, która jest częścią skóry, paznokci oraz włosów. Ich rozwojowi sprzyjają ciepło i wilgoć czyli idealne warunki, jakie panują w naszych butach. Zarazić się jest bardzo łatwo. Jeśli się odpowiednio nie zabezpieczymy to wystarczy wizyta na siłowni, basenie czy w szatni.
zdrowie i wygląd stóp - poradnik dla facetów Wszędzie...
zdrowie i wygląd stóp - poradnik dla facetów ...czai się...
zdrowie i wygląd stóp - poradnik dla facetów ...niebezpieczeństwo

Zabezpieczenie się wcale nie jest trudne. Należy po prostu myć stopy i dbać o ich dokładne wysuszenie. W miejscach takich jak siłownia czy basen nie powinniśmy poruszać się boso. Wystarczy, że założymy klapki, a bezpieczeństwo naszych stóp gwałtownie wzrośnie. Wierzę, że to dla każdego jest naturalne, ale powinno się zmieniać skarpety, gdy tylko zaczynają być przepocone. Wybór materiału, którym okrywamy nasze stopy również ma znaczenie. Bawełniane skarpety i skórzane buty bardzo dobrze odprowadzają wilgoć jeśli się spocimy i dbają o to by nasze stopy były jak najbardziej suche.
zdrowie i wygląd stóp - poradnik dla facetów
zdrowie i wygląd stóp - poradnik dla facetów Zdrowie i wygląd stóp
zdrowie i wygląd stóp - poradnik dla facetów

Objawy to pieczenie, kłucie czy swędzenie. Skóra między palcami może pękać, być przebarwiona lub się łuszczyć. Jeśli grzybica przeniesie się na paznokcie to staną się one odbarwione i kruche. Leczenie jest dosyć ciężkie. Możemy stosować preparaty miejscowe takie jak kremy, proszki czy spraye. Czasem jednak nie pomoże żadne z tych środków, a jedyne co nam pozostanie to wizyta u lekarza i kuracja antybiotykowa.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ładne i zdrowe stopy - bo kobiety mierzą facetów od stóp do głów

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Ładne i zdrowe stopy - bo kobiety mierzą facetów od stóp do głów