Lifestyle   »   Podróże   »   Las Aokigahara - mroczny grób samobójców

Podróże

rss

Las Aokigahara - mroczny grób samobójców

2010.04.26//  I. Rupa
Wielu z nas uważa, że horrory to dla nich bajki. Film musi być naprawdę mocny, żeby spowodował na ciele gęsią skórkę i przerażenie. Oglądając nowe wypociny reżyserów, zamiast bać się na sali słychać śmiech. Może to właśnie pora, żeby wybrać się na wycieczkę swojego życia i poczuć wreszcie co to znaczy prawdziwy strach?
Zobacz także: Aokigahara - Las Samobójców w Japonii »Turystów szukających wrażeń przyciąga Las Aokigahara - leżący u podnóża Fuji, w Japonii. Jest to las wyjątkowy, inny niż wszystkie. Przekraczając jego bramy mamy wrażenie jakby patrzyło na nas tysiące oczu, a wokoło wirowały stracone ludzkie dusze.
Las Aokigahara Las Aokigahara...
Las Aokigahara ...przyciąga turystów spragnionych...
Las Aokigahara ...mocnych wrażeń

Wzdłuż ścieżek brodzących między gęsto rozsianymi drzewami, widać opustoszałe obozowiska, a w nich ubrania, zegarki, portfele, a także kości oraz pokryte mchem czaszki.
Na gęsto rozpostartych konarach drzew zarzucone są pętle sznurów. Z niektórych z nich służby porządkowe nie zdążyły jeszcze zdjąć ciał.
Las Aokigahara Do lasu przychodzą...
Las Aokigahara ...zdesperowani ludzie którzy chcą...
Las Aokigahara ...odebrać sobie życie

Tablice informacyjne i ostrzegawcze umieszczone przed wejściem do lasu, zamiast standardowych formułek, apelują ludzi: "Zastanów się raz jeszcze!" albo "Proszę, skontaktuj się z policją, nim postanowisz się zabić!". Przez miejscowych las ten nazywany jest krainą, do której idzie się tylko w jednym celu – po śmierć.
Las Aokigahara Na konarach drzew...
Las Aokigahara ...poprzewieszane są...
Las Aokigahara ...liny i sznury

Las Aokigahara znany jest na całym globie jako jedno z najmroczniejszych i przerażających miejsc świata. W głąb lasu prowadzą liczne ścieżki, które niejako wciągają podróżnych w leśne tajemnice.

Z racji na nienaturalne zagęszczenie drzew, Aokigahara nazywany jest również "Morzem Drzew". Podobno olbrzymie pnie oraz rozłożyste konary tworzą naturalną barierę dźwiękową, dlatego gdy wejdzie się stosunkowo niedaleko w głąb lasu, wszelkie dźwięki są wygłuszane. Nie słychać krzyków, ani wołania o pomoc.
Las Aokigahara Przy wejściu...
Las Aokigahara ...do lasu są umieszczone...
Las Aokigahara ...tablice informacyjne

Według naocznych świadków, w odmętach Aokighary życie spotkać można jedynie w postaci zwierząt lub roślin. Wchodząc w gęsty korytarz drzew, już po niecałych stu metrach widać pierwsze części garderoby - krawaty, marynarki, dalej bieliznę, buty, butelki po sake, które z pewnością miały dodać odwagi tym, którzy przyszli tutaj, by odebrać sobie dar życia.
Las Aokigahara Policja stara się...
Las Aokigahara ...zapobiegać licznym samobójstwom...
Las Aokigahara ...w tym miejscu

Są również portfele z dokumentami, zdjęcia rodzinne, na których widnieją żony i dzieci. Niektóre z nich są nawet podpisane np. "tata, mama, ja". Wokół walają się opakowania po lekach, z których wciąż można odczytać nazwisko lekarza, który dany lek zapisał.

Policja i leśnicy twierdzą, że ciała zmarłych są konsumowane przez lisy, niedźwiedzie, szopy i inne leśne zwierzęta. Z kolei kości rozrzucane są przez zwierzynę po całym terenie. Dlatego, lokalnych mieszkańców nie dziwi już tak bardzo widok czaszki leżącej pod drzewem, czy stos ludzkich kości, gdzieś przy ścieżce. Inaczej jest z wisielcami, których spotkać można dość często. Ich ciała zwisają z szerokich konarów, niczym żyrandole w nawiedzonych domach.
Las Aokigahara Wśród liści leżą liczne...
Las Aokigahara ...szczątki ludzkich ciał...
Las Aokigahara ...telefony i dokumenty

Shigeru Ono - komendant straży pożarnej w położonym, nieopodal lasu mieście Fujiyoshida stwierdza, że często spotyka ludzi, którzy zmierzają do Aokighary, by odebrać sobie życie. "Przyszłych samobójców można rozpoznać. Dlatego, gdy spostrzeżemy takiego człowieka, staramy się z nim rozmawiać. Niestety, nie zdaje się to na wiele - najczęściej w godzinę później policja już dzwoni do jego rodziny." – mówi mężczyzna. Co więcej, jak wynika ze statystyk, ludzi w ciemnych, stalowych garniturach i z błędnym wzrokiem, którzy beznamiętnie podążają do Aokighary, jest coraz więcej.
Las Aokigahara Las Aokigahara znany jest...
Las Aokigahara ...na całym globie jako jedno z...
Las Aokigahara ...najmroczniejszych miejsc na świecie

Bardzo ciężko jest precyzyjnie ustalić ile osób odebrało sobie życie w Lesie Śmierci, a to z racji na ginięcie ciał. Władze regionu dokładają wszelkich starań, by ograniczać liczbę samobójstw na tych terenach. Do najważniejszych działań policji w tym celu, zaliczyć można instalację kamer, wzmożoną liczbę patroli oraz tablice informacyjne przy wejściu do lasu.
Las Aokigahara Policja zamontowała w lesie...
Las Aokigahara ...kamery, by pomogło to...
Las Aokigahara ...zapobiec samobójstwom

O Lesie Śmierci krąży wiele legend i mitów, ale to nie zniechęca ciekawskich turystów do odwiedzania tego miejsca. Niektóre biura podróży mają nawet w swojej ofercie wycieczkę do tego mrocznego miejsca. Zdarza się też, że jeden z podróżników gubi się w lesie grozy. Wtedy w pośpiechu i zdenerwowaniu szuka wyjścia z roślinnego labiryntu, a gdy po długich poszukiwaniach nadchodzi kryzys i psychika nie wytrzymuje, zaczyna szukać zawieszonej na jednym z drzew pętli dla samego siebie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarkaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Las Aokigahara - mroczny grób samobójców

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Las Aokigahara - mroczny grób samobójców