Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Mięsożercy wcale nie tacy zdrowi, czyli włącz więcej warzyw do swojej diety

Forma i zdrowie

rss

Mięsożercy wcale nie tacy zdrowi, czyli włącz więcej warzyw do swojej diety

2013.03.04//  D. Kwiecień
Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Choć na pozór są to bardzo proste i błahe słowa, to znajduje się w nich sporo prawdy. Od odpowiednio ułożonej diety zależy naprawdę dużo. Przede wszystkim ma ona wpływ na naszą wagę. Jeśli jednak nie mamy problemów ze swoją sylwetką, to nie oznacza, że nie powinniśmy przyjrzeć się naszemu jadłospisowi. Dieta ma również wpływ między innymi na nasze zdrowie i samopoczucie. By była ona dla nas korzystna, nie powinno znajdować się w niej tylko mięso. Jak więc zmienić swoje przyzwyczajenia i wprowadzić więcej „zielonego” do swojego jadłospisu?
Odżywianie - jak przejść na zdrową i urozmaiconą dietę
Odżywianie - jak przejść na zdrową i urozmaiconą dietę
Odżywianie - jak przejść na zdrową i urozmaiconą dietę

Zapaleni mięsożercy mogą zacząć swoją drogę do zdrowej diety małymi krokami. Chodzi tu mianowicie o rozpoczęcie nowego trybu życia od zjadania jednego warzywa dziennie. Może to być zarówno dodatek do śniadania, jak i obiad zawierający sałatkę. Najważniejsze, by powoli przyzwyczajać się do zmiany i wyrabiać w sobie nowy nawyk. Później stopniowo można zwiększać liczbę warzyw, a wtedy poczujemy, że nasza dieta naprawdę stała się lepsza.
Przeczytaj także: Czego nie powinieneś robić po posiłku? Obalamy mity »Obiad odgrywa tu bardzo ważną rolę. Często decydujemy się na posiłek złożony z mięsa i ziemniaków. Na talerzu powinna się wtedy znaleźć również wspomniana wcześniej sałatka, ale to nie wszystko. Warto jest częściej sięgać po zupy. To daje nam bardzo szeroki wachlarz możliwości i w ten sposób możemy zdecydować się na warzywa, które naprawdę nam smakują. Wraz z upływającym czasem warto sięgać po nowe smaki, by jeszcze bardziej urozmaicić swoją dietę.
Odżywianie - jak przejść na zdrową i urozmaiconą dietę
Odżywianie - jak przejść na zdrową i urozmaiconą dietę
Odżywianie - jak przejść na zdrową i urozmaiconą dietę

Inne posiłki również są ważne i mogą zostać objęte zmianami. Bardzo często decydujemy się na to, by śniadanie czy kolacja składało się z kanapek. Warto jednak spróbować czegoś nowego. Zamiast kłaść na kromkę tylko wędlinę, można dodać nieco warzyw. Podstawową możliwością jest sięgnięcie po ogórka lub pomidora. Dobrze i smacznie sprawdza się także papryka. Wariantów jest bardzo dużo i zależą one przede wszystkim od naszych preferencji.
Przeczytaj także: Przez żołądek do łóżka, czyli seks dieta »Między głównymi posiłkami znajduje się miejsce na przekąski i tu również możemy zadbać o więcej zdrowia. Przykłady? Świetnym wyborem jest marchewka. Chociaż naukowcy twierdzą, że gotowane warzywo jest zdrowsze, to i surowe będzie smakować dobrze i dawać wiele korzyści naszemu organizmowi. Inną i dobrą możliwością jest także kukurydza.
Odżywianie - jak przejść na zdrową i urozmaiconą dietę
Odżywianie - jak przejść na zdrową i urozmaiconą dietę
Odżywianie - jak przejść na zdrową i urozmaiconą dietę

Zbliża się wiosna, a to oznacza, że liczne warzywa będą zdecydowanie tańsze. Warto jednak uświadomić sobie, że mrożonki również nie muszą być takie złe. Tak naprawdę mogą być zdrowym posiłkiem, który nie wymaga dużych nakładów wysiłku i czasu do przygotowania. To dlatego, że samo mrożenie żywności wcale nie zabiera jej właściwości odżywczych. Oczywiście nie powinniśmy jednak wybierać pierwszej lepszej paczki, bo to nam niczego nie gwarantuje. Ważne jest, by zwrócić uwagę na podany przez producenta skład. Gdy wymieniane są tylko warzywa oraz przyprawy, możemy spokojnie iść do kasy i nie martwić się o negatywne skutki takiej żywności. Gorzej jeśli na liście znajdują się inne dodatki. Wtedy produkt nie jest już taki zdrowy i warto rozejrzeć się za jakimś innym.
Przeczytaj także: Te produkty są zdrowsze niż myślałeś »Jeśli więc uda nam się wprowadzić więcej warzyw do diety, możemy ogłosić sukces. Taka dieta (nawet bez większej wiedzy na temat odżywiania) przyniesie nam wiele korzyści i sprawi, że organizm będzie radził sobie lepiej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: mensxp.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mięsożercy wcale nie tacy zdrowi, czyli włącz więcej warzyw do swojej diety
 / 
Komentarze do: Mięsożercy wcale nie tacy zdrowi...
daniel.dorotkiewicz pisze:

Wydaje mi się, że wielu ludzi przestało się zastanawiać, że tak naprawdę jedną z najważniejszych rzeczy w naszym życiu jest to co jemy. Żeby żyć trzeba jeść zdrowo, a nie faszerować się paskudztwem.

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Mięsożercy wcale nie tacy zdrowi, czyli włącz więcej warzyw do swojej diety