Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Mity dotyczące jedzenia

Forma i zdrowie

rss

Mity dotyczące jedzenia

2011.09.19//  D. Kwiecień
Nasza wiedza na temat żywności nie jest zbyt rozległa. Odrobinę lepiej wygląda to u osób ćwiczących, które zwracają uwagę na odpowiednią dietę. Jednak nawet oni nie są wolni od mitów, które krążą wśród ludzi. Fałszywe informacje nie pomagają nam w zdrowym jedzeniu, a mogą wręcz zaszkodzić walce o zdrowie, dobrą formę i sylwetkę.
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia W dążeniu do upragnionej sylwetki...
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia ...równie ważna jak ćwiczenia...
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia ...jest dieta

Tylko ograniczenie spożywanych kalorii spowoduje utratę tłuszczu
To jeden z najpopularniejszych mitów. Owszem, dostarczanie mniejszej ilości kalorii niż jest nam potrzebna, spowoduje spadek wagi. Należy jednak zwrócić uwagę na rodzaj żywności, z którego pochodzą. Spożywanie jedzenia o słabej jakości może spowodować, że zamiast tłuszczu będziemy tracić mięśnie, a nasz metabolizm znacznie zwolni. Dlatego pamiętajcie, by kalorie pochodziły z żywności wysokiej jakości.
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia Ograniczenie kalorii nie musi....
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia ...zaowocować...
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia ...spalaniem tłuszczu

Czekolada powoduje trądzik
To kolejny popularny mit, który krąży najczęściej wśród nastolatków. Oczywiście to prawda, że spożywanie czekolady może powodować odkładanie się tłuszczu, ale nie ma to bezpośredniego związku z rozwojem trądziku. Powodować go może natomiast przetworzona żywność o wysokiej zawartości cukru.
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia Jedzenie czekolady...
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia ...nie musi powodować...
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia ...powstawania trądziku

Należy dążyć do całkowitego wyeliminowania soli z diety
Sól jest obok cukru substancją, której się obawiamy i uważamy za szkodliwą. W rzeczywistości jest ona jednak potrzebna do utrzymania wielu funkcji życiowych organizmów, dlatego nie ma żadnych powodów, by pozbywać się jej z naszej diety. Jeśli więc nie dostarczamy naszemu organizmowi regularnie soli, to należy upewnić się, że w naszych posiłkach znajduje się odpowiednia ilość potasu. Oczywiście unikajmy jedzenia o dużej zawartości soli jak fast foody, żywność mrożona i z puszki.
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia Sól potrzebna...
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia ...jest wielu...
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia ...funkcjom życiowym

Białka – tak, całe jajka – nie
Ostatni mit poruszany dzisiaj przez nas, to ten który mówi, że powinniśmy zjadać tylko białko. Wielu ludzi uważa, że całe jajka mają zbyt wysokie stężenie cholesterolu. W rzeczywistości żółtka jajek to potęga składników odżywczych. Dlatego jedno lub dwa jajka jako część codziennej diety, to nic szkodliwego dla naszego organizmu, a wręcz przeciwnie.
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia Żółtka jajek...
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia ...zawierają masę...
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia ...składników odżywczych

Więcej spożywanego białka= większy rozrost mięśni
To również bardzo popularny mit szczególnie wśród początkujących, jednak niewiele on ma wspólnego z prawdą. Owszem, białko jest niezbędne do budowy mięśni i należy go dostarczać jeśli chcemy je powiększyć. Kiedy jednak zaspokoimy dzienne zapotrzebowanie, to nadmiar białka zostanie zamieniony w tłuszcz lub wykorzystany jako energia. Jaka więc jest odpowiednia ilość? To około 1 grama białka na kilogram beztłuszczowej masy ciała. Dlatego pamiętajmy, by zachować umiar w układaniu naszej diety!
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia Nadmiar białka...
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia ...wcale nie służy...
Zdrowa dieta - mity dotyczące jedzenia ...rozrostowi mięśni

Należy unikać tłuszczów nasyconych
Wielu ludzi całkowicie usuwa tłuszcze nasycone ze swojej diety, wierząc że są one bardzo niezdrowe dla naszego organizmu. To jednak nieprawda. Jeśli będziemy je dostarczać naszemu organizmowi w odpowiedniej dawce (około 15 procent całkowitego spożycia tłuszczu w ciągu dnia), to nic złego nam nie grozi. Co więcej, mała ilość tłuszczów nasyconych zapobiega wyczerpaniu zasobów testosteronu!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mity dotyczące jedzenia

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale SportDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Mity dotyczące jedzenia