Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Mity i prawdy dotyczące męskiej pielęgnacji

Kosmetyki

rss

Mity i prawdy dotyczące męskiej pielęgnacji

2012.03.13//  D. Kwiecień
Jeśli chodzi o sprawy pielęgnacji, polscy mężczyźni wciąż traktują je po macoszemu. Twierdzą, że dbanie o siebie to domena homoseksualistów i nie wypada to prawdziwym facetom. Być może bierze się to z braku pewności siebie. Jednak gdy zaczynamy przywiązywać wagę do pielęgnacji, spotykamy się z kolejnym problemem. To masa mitów, które przekazywane z ust do ust zaczynają być traktowane jako prawdziwe. Co więc jest prawdą, a co możemy włożyć między bajki?
Męska pielęgnacja i kosmetyki - mity i prawdy Dbanie o własny wygląd...
Męska pielęgnacja i kosmetyki - mity i prawdy ...nie jest żadnym...
Męska pielęgnacja i kosmetyki - mity i prawdy ...powodem do wstydu

Nie należy używać kremów nawilżających, jeśli mamy tłustą cerę - Fałsz
Gdy jesteśmy posiadaczami tłustej cery, ostatnim na co mamy ochotę jest stosowanie kremów nawilżających. To jednak błędne myślenie. Środki nawilżające pomagają utrzymać skórę elastyczną i poprawiają jej wygląd. Na dodatek jeśli wybierzesz krem przeznaczony do tłustej cery, ograniczysz ilość wydzielanego przez gruczoły sebum. Efekt? Jaśniejsza, zdrowsza i błyszcząca skóra.
Przeczytaj także: Jak dobrać perfumy i umiejętnie je stosować? »Filtry słoneczne należy stosować tylko latem - Fałsz
Chociaż słonce świeci cały czas, wydaje nam się, że kremy z filtrem potrzebne są tylko w wakacje, gdy spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu i opalamy się. To jednak poważny błąd, a stosując go przyspieszamy starzenie się skóry i narażamy ją na różne nieprzyjemności. Nawet w zimowy dzień, gdy wszystko jest przykryte grubą warstwą śniegu, możemy narazić się na oparzenia. Nie bez powodu w grudniu można spotkać ludzi w okularach przeciwsłonecznych. To dlatego, że śnieg z powodu swojego białego koloru odbija promienie. Jak więc się zabezpieczyć? Wystarczy codziennie stosować krem nawilżający, który posiada ochronę SPF.
Męska pielęgnacja i kosmetyki - mity i prawdy Nawet zimą powinniśmy...
Męska pielęgnacja i kosmetyki - mity i prawdy ...używać kremów...
Męska pielęgnacja i kosmetyki - mity i prawdy ...z ochroną SPF

Golenie zarostu sprawia, że jest on mocniejszy i gęstszy - Fałsz
Wielu z nas będąc nastolatkiem marzyło o tym, by jak najszybciej posiadać bujny zarost, który dodałby nam męskości. Z tego powodu, gdy pod nosem pojawił się pierwszy mieszek, biegliśmy go ogolić, bo usłyszeliśmy gdzieś, że to uczyni nasze włosy na twarzy mocniejszymi i gęstszymi. Jednak wiara w ten mit nie jest jedynie domeną nastolatków. Wyznają go również nieco starsi mężczyźni. To dlatego, że część włosa znajdująca się zaraz przy skórze jest grubsza i nierozjaśniona przez słońce. W efekcie mamy złudzenie, że golenie wzmacnia zarost.
Męska pielęgnacja i kosmetyki - mity i prawdy Goląc częściej zarost...
Męska pielęgnacja i kosmetyki - mity i prawdy ...wcale go...
Męska pielęgnacja i kosmetyki - mity i prawdy ...nie wzmacniamy

Twarz można myć żelem pod prysznic - Fałsz
Ten mit prawdopodobnie wywołany jest przeświadczeniem mężczyzn o tym, że nie wypada im posiadać większej ilości środków do pielęgnacji. W efekcie twierdzimy, że żel pod prysznic jest do wszystkiego. To jednak błąd. Chociaż zawiera on mnóstwo składników, które zdziałają cuda dla naszego ciała, nie nadaje się on do twarzy. Może wysuszać naszą cerę i powodować podrażnienia. Dlatego dla dobra skóry lepiej jest wybrać produkt, który jest przeznaczony tylko dla niej.

Zużyte torebki po herbacie koją zmęczone oczy - Prawda

Kombinacja kofeiny i przeciwutleniaczy powoduje, że zużyte torebki po herbacie można jeszcze wykorzystać do czegoś pożytecznego. Dzięki nim nasze oczy odprężą się, a tzw. „worki” znikną. Można też oczywiście skorzystać z serum pod oczy dla mężczyzn, ale w dobie kryzysu liczy się każda zaoszczędzona złotówka.
Przeczytaj także: Popraw wygląd swojej twarzy »Golenie się pod prysznicem jest lepsze - Prawda
Każdy z nas wie, że gorący prysznic bardzo odpręża i jest czymś niesamowicie przyjemnym. Na dodatek ułatwia on golenie zarostu. Para z gorącej wody powoduje otwarcie się porów i zmiękczenie włosów. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko podrażnienia skóry.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: fashionbeans.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mity i prawdy dotyczące męskiej pielęgnacji

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Mity i prawdy dotyczące męskiej pielęgnacji