Lifestyle   »   Moda i styl   »   Moda to nie tylko ubrania. Zadbaj o akcesoria!

Moda i styl

rss

Moda to nie tylko ubrania. Zadbaj o akcesoria!

2011.07.06//  D. Kwiecień
Zacząłeś się interesować modą, zapoznałeś się z zasadami i wytycznymi, które podajemy, zrobiłeś zakupy i odetchnąłeś z ulgą. Jeśli myślisz, że to koniec, to jesteś w błędzie. Moda nie kończy się na ubraniach wiszących w Twojej szafie. Warto zadbać także o akcesoria, które podkreślą Twój styl i będą świetną ozdobą. Tylko nie traktuj tego jak przykry obowiązek. Zakupy powinny być przyjemnością, która prowadzi do tego, że wyglądasz i czujesz się świetnie.
męskie dodatki - porady moda męska Styl...
męskie dodatki - porady moda męska ...gustowne dodatki
męskie dodatki - porady moda męska ...to także...

Na początek bardzo ważna zasada. To akcesoria mają być dodatkiem do ubrań, a nie odwrotnie. Przepych i niedopasowane elementy do Twojego stylu nie sprawią, że będziesz wyglądał świetnie. Co najwyżej możesz spróbować zagrać w klipie do amerykańskiego hip-hopu (gdy przesadzisz z biżuterią) lub stać się potencjalną gwiazdą muzyki disco-polo.
męskie dodatki - porady moda męska Okrycia głowy...
męskie dodatki - porady moda męska ...są...
męskie dodatki - porady moda męska ...świetną ozdobą

Zacznijmy od głowy – świetnym dodatkiem będą różne kapelusze. Uważasz, że to okrycie dla emerytów albo gangsterów z czasów prohibicji? Jeśli tak, to jesteś w błędzie. Kapelusze po pierwsze są modne, a jednocześnie nie spotykane zbyt często na ulicach czy w klubach. Dzięki temu, gdy na głowie nosisz coś gustownie dobranego, od razu rzucasz się w oczy. Drugi powód to ochrona głowy. Podczas lata kapelusz doskonale dba o to, byśmy się nie przegrzali i daje naszej twarzy nieco cienia. W sklepach można znaleźć ciekawe i pasujące do ciepłej pory roku okrycia głowy. Trzeci powód, dla którego warto nosić kapelusz to złudzenie optyczne. Jeśli natura nie obdarzyła Cię 180 cm wzrostu i cierpisz z tego powodu na kompleksy, to możesz dodać sobie w ten sposób kilka centymetrów. Dzięki temu będziesz wyglądać na wyższego, a co za tym idzie – wzbudzać większy szacunek (naukowcy udowodnili, że wysoki wzrost kojarzy się z władzą i siłą). Zdecydowanie odradzam natomiast słynne czapki bejsbolówki. Pasują jedynie do bardzo młodzieżowego stylu, a jeśli nosi je mężczyzna starszy, to nie kojarzy się z przedstawicielem stylowo ubranych ludzi.
męskie dodatki - porady moda męska Okulary przeciwsłoneczne...
męskie dodatki - porady moda męska ...nie tylko chronią...
męskie dodatki - porady moda męska ...nasz wzrok

Przejdźmy trochę niżej i zajmijmy się okularami przeciwsłonecznymi. Są świetną ozdobą, a jednocześnie chronią Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Jeśli przy kupnie okularów zwracasz uwagę na ich cechy ochronne, to nie decyduj się na produkt sprzedawany na ulicy za około 20 złotych. Okulary dobrze dbające o nasz wzrok kosztują nieco więcej, ale są warte swojej ceny. Jeśli chodzi o wybór pod względem wyglądu, to jest to kwestia indywidualna. Ludzie mają głowy o różnym kształcie i np. słynne Ray-Bany u jednego mężczyzny będą wyglądać cudownie, a u drugiego koszmarnie. Warto więc przymierzyć różne modele, zamiast kupować w ciemno.
męskie dodatki - porady moda męska Zegarek...
męskie dodatki - porady moda męska ...to symbol...
męskie dodatki - porady moda męska ...klasyki i gustu

Mimo, że dzisiaj każdy ma przy sobie komórkę i może bez problemu sprawdzić godzinę, to zegarki wciąż nie odchodzą do lamusa i są symbolem klasy. W tym przypadku mamy jedną bardzo ważną zasadę. Nie nosimy jednego zegarka na każdą okazję. Mężczyzna powinien posiadać dwa czasomierze. Pierwszy – najczęściej elektroniczny z paskiem z tworzyw sztucznych – pasuje do codziennego stroju. Drugi zegarek powinien być prostszy i klasyczny, żeby idealnie pasował do formalnych sytuacji.
męskie dodatki - porady moda męska Zbyt dużo...
męskie dodatki - porady moda męska ...biżuterii...
męskie dodatki - porady moda męska ...wygląda okropnie

Obrączki i pierścienie mogą być świetną ozdobą lub dowodem na naszą „ograniczoną” wolność. Łatwo tu jednak o wrażenie przepychu i skojarzenie z sąsiadem zza wschodniej granicy. Dlatego zakłada się, że mężczyzna powinien nosić najwyżej dwie takie ozdoby – najlepiej po jednej na każdej z dłoni.

Błędnym przekonaniem jest, że portfel służy tylko do przechowywania pieniędzy, kart i dokumentów. To także element ozdobny i nie mam tu na myśli „podrywania na pieniądze”. Wybierając portfel należy zwrócić uwagę oczywiście na jego wygląd, z jakiego materiału jest wykonany, jaką ma pojemność oraz do jakiego stylu pasuje. Słynny portfel z filmu Pulp Fiction nie będzie dobrze wyglądał u mężczyzny pracującego na wysokim stanowisku kierowniczym.
męskie dodatki - porady moda męska Portfel to...
męskie dodatki - porady moda męska ...nie tylko...
męskie dodatki - porady moda męska ...pojemnik na pieniądze

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Moda to nie tylko ubrania. Zadbaj o akcesoria!

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   Moda to nie tylko ubrania. Zadbaj o akcesoria!