Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Na zdrowie! - czyli o korzyściach płynących z alkoholu słów kilka

Forma i zdrowie

rss

Na zdrowie! - czyli o korzyściach płynących z alkoholu słów kilka

2012.04.19//  D. Kwiecień
Różnego rodzaju kampanie społeczne próbują nam wbić do głowy, że alkohol jest czymś najgorszym i powinniśmy go wyeliminować z naszego życia. Jednak w tym wrzasku fanatyków pojawiają się również głosy lekarzy, które mówią o zdrowotnych korzyściach płynących z tego trunku. Pić czy nie pić? Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Zanim jednak przejdziemy do sedna, warto ustalić pewną kwestię. Nie opróżnijmy w 5 minut całej butelki wina pod pretekstem poprawiania swojego zdrowia.
Alkohol i zdrowie - korzyści z picia Wbrew opiniom krzykaczy...
Alkohol i zdrowie - korzyści z picia ...alkohol ma również pozytywny...
Alkohol i zdrowie - korzyści z picia ...wpływ na nasze zdrowie

Kieliszek czerwonego wina na serce
Dzięki ciężkiej pracy naszego serca możemy wciąż stąpać po ziemi. Powinniśmy więc okazać mu szacunek i zadbać o jego zdrowie. Najlepiej przy pomocy lampki czerwonego wina. To dlatego, że zawarte w nim przeciwutleniacze mają pozytywny wpływ na serce i układ krążenia. Dowodem na to są wyniki pewnych badań. Otóż według nich ludzie aktywni fizycznie, którzy wypijają przynajmniej jeden kieliszek wina w tygodniu, mają 50 procent niższe ryzyko wystąpienia chorób serca. Brzmi kusząco? By jednak nie popaść w zbytnią miłość do wina, powinno się również znać alternatywne sposoby. Otóż winogrona i sok z tych owoców również mają taki wpływ jak wino.
Alkohol i zdrowie - korzyści z picia Czerwone wino...
Alkohol i zdrowie - korzyści z picia ...korzystnie oddziałuje...
Alkohol i zdrowie - korzyści z picia ...na serce

Cholesterol
Zarówno piwo, jak i wino, mogą zwiększyć poziom cholesterolu HDL (tzw. dobrego cholesterolu). Dzięki temu możemy zapobiec zatykaniu się naczyń krwionośnych zwanemu również miażdżycą. Pamiętajmy jednak o pustych kaloriach, które zawierają się w piwie. Ich duża liczba występuje szczególnie w ciemniejszych gatunkach.
Przeczytaj także: Kac - znamy go, ale czy wiemy o nim wszystko? »Sposób na zaparcia
Powstające z ziaren piwo jest w zasadzie dobrym źródłem błonnika. 500 ml złocistego trunku może stanowić ponad jedną czwartą niezbędnej dziennej dawki. To świetna wiadomość, gdy weźmiemy pod uwagę to, że błonnik zapobiega zaparciom. Nie można jednak przesadzać! Zbyt dużo błonnika może skutkować wzdęciami, a nawet częstymi wizytami w toalecie. Długimi wizytami!
Alkohol i zdrowie - korzyści z picia Piwo z kolei...
Alkohol i zdrowie - korzyści z picia ...może...
Alkohol i zdrowie - korzyści z picia ...zapobiegać zaparciom

Artretyzm
Otóż alkohol może znacznie zmniejszyć szansę zachorowania na artretyzm. Z drugiej jednak strony mówi się o tym, że zwiększa on ryzyko rozwoju osteoporozy. Tak więc picie alkoholu można porównać do chodzenia po cienkiej linii. Z jednej strony zapobiegamy artretyzmowi, podczas gdy z drugiej ryzykujemy osłabieniem naszych kości. Mamy jednak rozwiązanie tego problemu! Jest to drink „Biały Rosjanin”. Składa się on zarówno z alkoholu, jak i z mleka, dzięki czemu podwójnie zabezpieczamy nasze kości!
Przeczytaj także: Przepisy na słynne drinki »Walka z rakiem
Okazuje się również, że alkohol jest dobrym sposobem na to, by zapobiec nowotworom. Ogranicza on również ryzyko nawrotów i zgonów z powodu tej choroby. Szczególnie, gdy chodzi o chłoniaki nieziarnicze i raka nerki. Skoro więc w przyjemny sposób możemy zapobiec bardzo nieprzyjemnej chorobie, to czemu nie sięgnąć od czasu do czasu po kieliszek czegoś dobrego?
Alkohol i zdrowie - korzyści z picia Należy jednak pamiętać...
Alkohol i zdrowie - korzyści z picia ...by zachować umiar...
Alkohol i zdrowie - korzyści z picia ...i zdrowy rozsądek

Nie daj się Alzheimerowi
Wyniki kilku badań wykazały, że małe dawki alkoholu, które przyjmuje się raz na jakiś czas, mogą zapobiec chorobie Alzheimera. To dlatego, że otoczki mielinowe czują się bardzo dobrze, gdy pijemy coś z procentami. Jaki to ma związek z Alzheimerem? Otóż ta choroba dotyczy ośrodkowego układu nerwowego, podczas gdy otoczki mielinowe chronią włókna nerwowe. Tak więc popijając od czasu małą ilość alkoholu, dostarczamy siły naszym małym żołnierzom!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: mademan.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Na zdrowie! - czyli o korzyściach płynących z alkoholu słów kilka

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Na zdrowie! - czyli o korzyściach płynących z alkoholu słów kilka