Lifestyle   »   Podróże   »   Najbardziej osobliwe drogi na świecie

Podróże

rss

Najbardziej osobliwe drogi na świecie

2016.07.19//  S. Sikorska
Wakacje jeszcze nawet nie w połowie, więc pozostało sporo czasu na zaplanowanie niezwykłego urlopu. Zwiedzanie i podziwianie zabytków, leżenie plackiem na plaży i smażenie się na słońcu – to dość sztampowe rozrywki, więc może warto zastanowić się nad wycieczkami, które zrobią na nas wrażenie na minimum kilka kolejnych miesięcy? Pomysłów na takie wyjątkowe spędzenie urlopu jest sporo. My przedstawimy coś dla tych, którzy czas wolny lubią spędzać za kółkiem. Oto najbardziej osobliwe trasy na świecie – ich pokonanie może utkwić w Twojej pamięci na całe życie!
Najbardziej osobliwe drogi świata
Najbardziej osobliwe drogi świata Baldwin Street w Nowej Zelandii
Najbardziej osobliwe drogi świata

Baldwin Street w nowozelandzkim Dunedin to najbardziej stroma droga na świecie. Stopień jej nachylenia określa się na 1:5, co oznacza mniej więcej tyle, że na każde przebrnięte 5m w poziomie przypada 1m pokonany w pionie. Innymi słowy, stopień jej nachylenia to 19°, czyli 35%. Przechadzka Baldwin Street to największa atrakcja całego Dunedin.
Najbardziej osobliwe drogi świata
Najbardziej osobliwe drogi świata Lombard Street w USA
Najbardziej osobliwe drogi świata

Lombard Street w San Francisco, w USA to najbardziej kręta ulica na globie. Nie dość, że trasa jest wyraźnie stroma, to w dodatku składa się na nią osiem wąskich, ostrych zakrętów. Co ciekawe, mieszkańcy stojących tu 12 kamienic muszą pokonywać tę trasę każdego dnia, ponieważ jest jedyną opcją dojazdu do ich mieszkań! Jakby znaczna stromość i ostre zakręty były zbyt małym urozmaiceniem, Lombard Street posiada liczący sobie 400m odcinek ruchu jednokierunkowego. Nic dziwnego, że ulica uznawana jest za jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych San Francisco.
Najbardziej osobliwe drogi świata
Najbardziej osobliwe drogi świata 9 de Julio Avenue w Argentynie
Najbardziej osobliwe drogi świata

9 de Julio Avenue w argentyńskim Buenos Aires jest natomiast najszerszą ulicą świata. Jej specyficzna nazwa wiąże się z Dniem Niepodległości Argentyny, który obchodzony jest 9 lipca. Trasa o długości 1km ma 7 pasów ruchu po każdej stronie. Dodatkowo z obu stron otoczona jest równoległymi ulicami dwupasmowymi. To tutaj znajduje się słynny plac Plaza de Mayo, który był centrum argentyńskiej rewolucji w 1810r. i monumentalny El Obelisco, który jest jednym z istotniejszych symboli tego miasta.
Najbardziej osobliwe drogi świata
Najbardziej osobliwe drogi świata Spreuerhofstraße Street w Niemczech
Najbardziej osobliwe drogi świata

Spreuerhofstraße Street w niemieckiej miejscowości Reutlingen nosi tytuł najwęższej drogi na globie, bo mierzy sobie zaledwie 31cm w najwęższym punkcie i 50cm w najszerszym miejscu. Niestety, nie przejedzie się tędy samochodem, rowerem też będzie trudno. Ba, nawet po większym obżarstwie strach nią kroczyć, aby się nie zaklinować! Warto jednak zobaczyć ją na własne oczy choćby dlatego, że znajduje się u naszych sąsiadów. Skąd projekt tak dziwacznej ulicy? Wszystko powodowane było pośpiechem. Kiedy w XVIIIw. odbudowywano miasto po pożarze, który strawił jego znaczną część, nikt nie zastanawiał się nad drobnostkami. Mieszkańcy chcieli odzyskać swoje domy, a małe niedociągnięcia dla nikogo nie stanowiły problemu.
Najbardziej osobliwe drogi świata
Najbardziej osobliwe drogi świata The Eyre Highway w Australii
Najbardziej osobliwe drogi świata

The Eyre Highway w Australii uznano za najbardziej monotonną trasę, jaką można się poruszać. Łącząc Australię Zachodnią z Australią Południową, liczy sobie ponad 1660km. Przez całą trasę droga praktycznie się nie zmienia. Mało atrakcyjne są krajobrazy, które stanowią wyłącznie ciągnące się przez cały czas pustynne niziny. Nie ma tu prawie żadnych zabudowań, niewiele jest zakrętów. Z tego też powodu trasę uważa się za jedną z najniebezpieczniejszych na Ziemi. Prostota jej przejechania bywa bardzo zwodnicza. Łatwo tu usnąć za kierownicą, na prostej drodze wielu kierowców przesadnie się rozpędza, a nocami zagrożenie stanowią wyskakujące przed maskę, dzikie zwierzęta, w tym kangury czy emu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najbardziej osobliwe drogi na świecie

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale High-TechDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Najbardziej osobliwe drogi na świecie