Lifestyle   »   Podróże   »   Najniebezpieczniejsze miasta świata

Podróże

rss

Najniebezpieczniejsze miasta świata

2023.02.12//  S. Sikorska
Podejmowanie ryzyka jest tak bardzo męskie, że większość facetów po prostu nie wyobraża sobie życia bez zastrzyku adrenaliny choć raz na jakiś czas. Są jednak sytuacje, w których lepiej zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo, a nie o szukanie mocnych wrażeń. Warto jednak znać niebezpieczne miejsca, żeby wiedzieć, gdzie się nie zapuszczać i nie ryzykować utraty zdrowia lub życia. To oznacza też, że w niektórych miastach najlepiej wcale się nie pojawiać. A jeśli już zechcemy je zwiedzić, to nie chodźmy po nich nocami i lepiej nie zbaczajmy z typowo turystycznych tras. Oto ranking najbardziej niebezpiecznych miast na świecie.
San Pedro Sula (Honduras)

San Pedro Sula w Hondurasie uznawane jest za najniebezpieczniejsze miasto globu. Leży ono w północnej części tego środkowoamerykańskiego kraju i potocznie nazywane jest nawet „światową stolicą morderstw”. Miejscowość jest dosłownie sparaliżowana przestępczością, która wynika głównie z kwitnącego na wielką skalę handlu narkotykami i działalności gangów, które się nim parają. Poza tym sytuację miasta destabilizuje ogromna korupcja i ubóstwo. Nic dziwnego, że tak wielu mieszkańców ucieka stąd do USA. Chcąc wybrać się na wycieczkę do Ameryki Środkowej lub Południowej, naprawdę lepiej jest unikać San Pedro Sula.
Rio de Janeiro (Brazylia)

Rio de Janeiro kojarzy nam się obecnie z tegorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi i Mundialem, który odbył się tam przed dwoma laty. Niestety, piękne miasto ze wspaniałymi plażami Copacabana i Ipanema oraz swoim znanym na całym świecie symbolem – ogromnym posągiem Jezusa, ogarnięte jest przez gangi. Przemoc i skrajna bieda są tu na porządku dziennym, a to stwarza poważne zagrożenie dla podróżnych, których ogrom przybywa tu każdego roku. Istnieją nawet specjalne poradniki dotyczące zachowania się podczas wakacji spędzanych w Rio. Nie powinno się pić alkoholu ani przyjmować żadnych poczęstunków od nieznajomych. Odradza się też szpanowanie gadżetami. Smartfony czy tablety mogą być powodem napaści rabunkowej.
Kapsztad (RPA)

Kapsztad jest niebezpieczny z kilku powodów. Stolica Republiki Południowej Afryki znana jest z rekinów, które wielokrotnie atakowały turystów. Niemniej jednak, jeszcze powszechniejszym problemem jest przestępczość. Obwinia się o nią m.in. rząd, który teoretycznie podejmuje starania o opanowanie sytuacji, lecz stale robi to nieudolnie. Na szczęście, Kapsztad jest dość wyraźnie podzielony na niebezpieczne tereny, w których odbywają się walki gangów oraz na obszary stricte turystyczne, w których jest dość bezpiecznie.
San Salvador (Salwador)

San Salvador to stolica Salwadoru, który leży w Ameryce Środkowej i graniczy m.in. z Hondurasem. To właśnie w San Salvador działa jeden z najbrutalniejszych gangów na świecie – słynna Mara Salvatrucha, do której należy ponad 30 tysięcy osób. Choć nawet prezydent Francisco Flores zapowiedział walkę z gangiem, to jednak MS odpowiedziała, że zakończy się to wielką rebelią, co jasno pokazuje, kto sprawuje rzeczywistą władze w stolicy Salwadoru. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze ogromna bieda, która niektórych ludzi wręcz zmusza do złodziejstwa i innych przestępstw.
Kabul (Afganistan)

Jeszcze jednym miastem, do którego zdecydowanie nie powinno się wybierać jest afgański Kabul. To jednak dość oczywiste, że stolica kraju, w którym toczy się wojna, należy do najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Miasto pozostaje na celowniku Amerykanów od ataku na WTC, czyli już od 15 lat. Talibowie, a do tego rosnące w siłę Państwo Islamskie sprawiają, że raczej nikt nie miałby ochoty znaleźć się tam nawet przypadkowo. Nie dziwi więc, że mało kto wybiera się do Afganistanu w celach turystycznych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najniebezpieczniejsze miasta świata

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Najniebezpieczniejsze miasta świata