Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Niebezpieczne diety, których trzeba unikać

Forma i zdrowie

rss

Niebezpieczne diety, których trzeba unikać

2015.02.11//  W. Vitkacy
Nieustannie dążąc do perfekcyjności, staramy się wyglądać jak najlepiej. Przecież każdy chce mieć szanse pochwalenia się ładną i proporcjonalna sylwetką. Poniekąd taką presję wciąż wywołują w nas medialne kanony piękna, które wpajają nam zasady bycia fit, szczupłym i wysportowanym. Dla tych którzy nie poddają się presji to zwyczajny wybór – podobam się sobie takim jakim jestem teraz, a jak będę chciał/chciała to zdecyduje się na zmianę. Natomiast dla drugich to wymuszona chęć przypodobania się innym i nie ma żadnej mowy o akceptacji siebie bez ulepszenia swojego ciała. Zdecydowanie można stwierdzić, że przeważa ta druga opcja… Praca nad ciałem znana nam jest już od czasów starożytnych i przetrwała do dziś. Czasy się jednak zmieniły i sposoby dbania o ciało również. Jak dziś kobiety i mężczyźni radzą sobie z dążeniem do doskonałości? Głównie poprzez diety, diety które mogą być bardzo kontrowersyjne, a nawet szkodliwe dla zdrowia.
niebezpieczne diety, których trzeba unikać
niebezpieczne diety, których trzeba unikać
niebezpieczne diety, których trzeba unikać

Jedną z takich diet, które pomogą nam schudnąć jest – dieta tasiemcowa. Brzmi bardzo drastycznie i odrażająco, ale znajdą się jej zwolennicy. Dieta tasiemcowa polega na wprowadzenia do swojego organizmu pasożyta, który rozwija się w naszym ciele. Dzięki niemu bardzo spada nam apetyt i chudniemy w szybkim tempie, ponieważ zagnieżdżony w naszym układzie pokarmowym tasiemiec żywi się naszym kosztem.. To istne igranie z własnym zdrowiem i życiem. Do takiego sposobu mogą posunąć się jedynie szaleńcy. Kolejna sposobem na zrzucenie wagi jest dieta HCG. Tutaj możemy mówić już prawdziwej kontrowersji, ponieważ owa dieta opiera się na wstrzykiwania, bądź też połykaniu specjalnego hormonu hCG, który ma za zadanie pozbywać się komórek tłuszczowych. Nie byłoby w tym jeszcze nic dziwnego, gdyby nie fakt, że hormon ten pozyskuje się z kobiecego łożyska… Rzeczywiście, w jakiś sposób mamy efekty, ale kosztem własnego zdrowia. Kobiety stosujące tę dietę mogą stać się bezpłodne. Sam fakt przyjmowania hormonów na zwykłe schudnięcie jest zdecydowanie przesadzony.
niebezpieczne diety, których trzeba unikać
niebezpieczne diety, których trzeba unikać
niebezpieczne diety, których trzeba unikać

Następną dietą, zagrażająca naszemu zdrowiu jest prawdopodobnie bardzo mało znana – dieta Prolinn. Na czym ona polega? Na spożywaniu specjalnego napoju, którego główne składniki stanowią białka (nie są pełnowartościowe) i co gorsza - pochodzą one z odpadów mięsnych… nie wiadomo czy tutaj znajdą się zwolennicy jej stosowania, ale ludzie są skłonni do wielkich poświęceń. Kolejnym przykładem igrania ze zdrowiem, w celu osiągnięcia idealnej sylwetki jest dieta o nazwie Kimkins. Wymyślona przez niejaką Heidi Diaz, która była zwyczajną oszustką i zbiła naprawdę duże pieniądze dzięki stworzeniu tej diety. Na czym owa dieta miała polegać? Spożywanie ok. 800 kalorii dziennie i dopingowanie się środkami przeczyszczającymi. Stosowanie środków przeczyszczających miało znacznie przyśpieszyć spadek masy, wiązało się jednak – tak jak w przypadku pozostałych diet – uszczerbkiem na zdrowiu.
niebezpieczne diety, których trzeba unikać
niebezpieczne diety, których trzeba unikać
niebezpieczne diety, których trzeba unikać

Ostatnim, jeszcze bardziej kontrowersyjnym sposobem na utratę wagi jest dość intrygująca i chyba najbardziej bolesna „dieta” jaką możemy sobie zafundować. W Polsce metoda ta nie jest jeszcze tak popularna jak w USA i miejmy nadzieję, że nie będzie. Opiera się na naszyciu na język specjalnej nakładki z ząbkami, która powoduje ból w momencie gdy mamy ochotę coś zjeść. I tak oto, dzięki tej nakładce nie jesteśmy w stanie przyjmować normalnego pokarmu, ponieważ w ten sposób uraczymy się bardzo bolesnym doświadczeniem. Dlatego też osoby, które zdecydowały się na ten krok mogą tylko spożywać płyny, no chyba, że ból nie stanowi dla nich bariery… I rzeczywiście – dieta jest skuteczna, ponieważ dzięki przyjmowaniu samych płynów, jesteśmy w stanie naprawdę sporo schudnąć. Czy jednak taka ingerencja we własne ciało naprawdę jest nam potrzebna?
niebezpieczne diety, których trzeba unikać
niebezpieczne diety, których trzeba unikać
niebezpieczne diety, których trzeba unikać

Są to nieliczne sposoby, które – wierzyć lub nie – ludzie są skłonni stosować. Te kontrowersyjne sposoby na szybki spadek wagi dla jednych są jedynym rozwiązaniem, które może im pomóc zaakceptować swoje ciało. Dla drugich to zwyczajne pójście na łatwiznę i absurdalny rodzaj lenistwa. Warto się mocno zastanowić, czy rzeczywiście potrzebujemy takich zmian, a jeżeli już uznamy, że tak – zróbmy to w bardziej cywilizowany i zdrowy sposób. Nie warto zatracać własnego zdrowia, które tak naprawdę jest wszystkim i pozwala nam normalnie funkcjonować, dla czegoś co przez chwilę pozwoli nam poczuć się akceptowanym przez resztę
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Niebezpieczne diety, których trzeba unikać

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Niebezpieczne diety, których trzeba unikać