Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Odchudzanie w trakcie snu

Forma i zdrowie

rss

Odchudzanie w trakcie snu

2017.02.24//  S. Sikorska
Brzmi niewiarygodnie, ale naukowcy są przekonani, że to naprawdę działa! Według amerykańskich profesorów brak wystarczającej ilości snu ma spory związek z widoczną w dzisiejszych czasach epidemią otyłości. Z ich badań wynika, że na dobrą przemianę materii i niższą skłonność do tycia wpływ ma zarówno ilość, jak i jakość codziennego snu. Zalecają, by spać min. 6 godzin w możliwie najbardziej komfortowych warunkach, gwarantujących głęboki sen bez przerw. Trzeba jednak pamiętać o kilku innych, istotnych zasadach, które stosowane każdego dnia, pomogą utrzymać atrakcyjną sylwetkę.
Odchudzanie a sen
Odchudzanie a sen
Odchudzanie a sen

Odżywki białkowe. Białko odgrywa ogromną rolę w ludzkim organizmie. Buduje tkanki, mięśnie, ale też wspomaga metabolizm. Według naukowców z uniwersytetu stanowego na Florydzie, wystarczy wypić przed snem białkowy shake o kaloryczności nieprzekraczającej 150 kcal, by podkręcić tempo przemiany materii i regeneracji mięśni podczas snu.
Odchudzanie a sen
Odchudzanie a sen
Odchudzanie a sen

Chłodny pokój. Nie od dziś wiadomo, że lepszą jakość snu uzyskuje się przy temperaturze niższej niż ta, która panuje w mieszkaniu w ciągu dnia. Maksymalna temperatura, która daje zdrowy i komfortowy sen to niewiele ponad 20°C. Dość logiczny jest też fakt, że im niższa jest temperatura w pomieszczeniu, w którym śpimy, tym więcej energii organizm zużyje, by się ogrzać, a to oznacza, że spali też więcej kalorii. Oczywiście, nie można przesadzać. Spanie w pokoju, w którym jest mniej niż 17°C może nadmiernie wychłodzić ciało, powodując m.in przeziębienie.
Odchudzanie a sen
Odchudzanie a sen
Odchudzanie a sen

Woda mineralna. Przed snem warto wypijać szklankę zasadowej wody mineralnej, która oczyszcza organizm z tłuszczu, mającego odczyn kwaśny. Picie wody przed snem ma również związek z potem. Większość osób poci się podczas snu, w ten sposób oczyszczając ciało. Jeśli jednak szybko się odwodnimy, przestaniemy się pocić, więc nie będziemy pozbywać się kwasowego tłuszczu. Odpowiednie nawodnienie jest zatem ważne zarówno w dzień, jak i nocą.
Odchudzanie a sen
Odchudzanie a sen
Odchudzanie a sen

Wąchanie mięty. Uważa się, że mięta pomaga tłumić uczucie głodu, dlatego jej wąchanie pomaga w utrzymaniu wrażenia sytości, a w ten sposób wspiera w ograniczaniu liczby spożywanych kalorii i zachowaniu wagi. Żeby organizm mógł właściwie odbierać zapachowe bodźce miętowe, warto wieczorem zapalić miętową świecę lub stosować olejek miętowy w sypialni i przy łóżku.
Odchudzanie a sen
Odchudzanie a sen
Odchudzanie a sen

Oczywiście, sam sen nic nie da, jeśli będziemy pochłaniali nadmierne ilości kalorii i spędzali czas wolny przed telewizorem. Właściwy wypoczynek i nocna regeneracja sił zdecydowanie wspomagają jednak prowadzony na co dzień, zdrowy styl życia.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Odchudzanie w trakcie snu

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Odchudzanie w trakcie snu