Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Oznaki odwodnienia - miej na nie oko!

Forma i zdrowie

rss

Oznaki odwodnienia - miej na nie oko!

2012.04.21//  D. Kwiecień
Trudno wyobrazić sobie życie bez wody. Jest tak ważna dla naszego istnienia, że poszukiwania innych organizmów w kosmosie rozpoczynamy od sprawdzenia czy na innych planetach są ślady H20. Składamy się z niej w 70 procentach, a jej zadaniem jest między innymi regulacja temperatury naszego ciała, ochrona stawów i narządów oraz pomoc w transporcie tlenu do komórek. Codziennie jednak tracimy jej ogromne ilości i powinniśmy uzupełniać poziom płynów. W przeciwnym wypadku grozi nam odwodnienie.
Zdrowie - oznaki odwodnienia Woda ma ogromne...
Zdrowie - oznaki odwodnienia ...znaczenie dla...
Zdrowie - oznaki odwodnienia ...naszego organizmu

Czujesz, że się przegrzewasz
Woda odgrywa kluczową rolę w regulacji temperatury naszego ciała. Kiedy jest nam zbyt gorąco, zaczynamy się pocić. To naturalny sposób naszego organizmu na chłodzenie. Ponieważ pot składa się w większości z wody, gdy jesteśmy odwodnieni ten proces ulega zatrzymaniu, a my czujemy, że zaczynamy się przegrzewać.
Zdrowie - oznaki odwodnienia Odpowiada między...
Zdrowie - oznaki odwodnienia ...innymi za...
Zdrowie - oznaki odwodnienia ...chłodzenie

Produkcja łez zostaje zatrzymana
Można wyróżnić dwa rodzaje łez. Pierwszy z nich to ten, który powstaje, gdy zaczynamy płakać (np. z powodu rozbicia się butelki ekskluzywnego wina). Drugi typ dotyczy łez mających za zadanie czyścić i nawilżać nasze oczy. Chociaż mają różny skład, to oba rodzaje zawierają wodę. Gdy tej brakuje w naszym organizmie, produkcja łez ulega zatrzymaniu, a nasze oczy stają się suche.
Przeczytaj także: Serce mamy tylko jedno - jak o nie zadbać? »Zmęczenie
Uczucie gorąca i suchość oczu to nie jedyne objawy, które towarzyszą odwodnieniu. Brak odpowiedniej ilości wpływu w naszym organizmie ma również wpływ na poziom naszej energii. To dlatego, że woda odpowiada między innymi za ciśnienie krwi i dostarczanie tlenu do naszych komórek. Gdy jest jej za mało, praca mięśni i funkcji nerwowych zaczyna spowalniać, a my odczuwamy zmęczenie.
Zdrowie - oznaki odwodnienia Jej niedobór...
Zdrowie - oznaki odwodnienia ...może powodować...
Zdrowie - oznaki odwodnienia ...zmęczenie

Problemy z głową
Kolejnym niepokojącym objawem są zawroty głowy czy omdlenia. Zdarzyło Wam się, że po wstaniu z pozycji leżącej mieliście mroczki pod oczami i czuliście jakbyście mieli zaraz upaść? Takie zjawisko nosi nazwę hipotonii ortostatycznej. Odpowiada za to problem z utrzymaniem prawidłowego ciśnienia, który zależy między innymi od ilości wody w naszym organizmie!
Zdrowie - oznaki odwodnienia Zawroty głowy to...
Zdrowie - oznaki odwodnienia ...także objaw...
Zdrowie - oznaki odwodnienia ...odwodnienia

Skurcze
Prawidłowe nawodnienie jest niezwykle ważne dla aktywnego mężczyzny. Niedostateczna ilość płynów może wpływać na zaburzenie równowagi elektrolitowej. W efekcie często będziemy odczuwać skurcze mięśni w trakcie lub po ćwiczeniach.
Przeczytaj także: 5 oznak świadczących o Twoim zdrowiu »Palpitacje serca
Jeden z najważniejszych organów ludzkiego ciała potrzebuje odpowiednich warunków, by móc pracować prawidłowo. Ponieważ jest mięśniem, zmniejszenie przepływu krwi oraz zmiany w stężeniach elektrolitów spowodowane odwodnieniem mogą zaburzać jego funkcjonowanie. W efekcie odczujemy kołatanie serca.
Zdrowie - oznaki odwodnienia Zbyt mała ilość...
Zdrowie - oznaki odwodnienia ...płynów ma wpływ...
Zdrowie - oznaki odwodnienia ...na pracę serca

Skóra nie jest elastyczna
Poprzez zachowanie się naszej skóry możemy najszybciej sprawdzić czy jesteśmy odwodnieni. Jak to zrobić? Otóż skórę na grzbiecie dłoni ciągnie się w górę, a następnie zwalnia uścisk. Jeśli wraca szybko do swojego poprzedniego stanu, to wszystko z nami w porządku. Gorzej, gdy skóra opada powoli i pozostaje „zniekształcona”. Jest to spowodowane tym, że w przypadku odwodnienia traci ona swoją naturalną elastyczność.
Zdrowie - oznaki odwodnienia Gdy brakuje wody...
Zdrowie - oznaki odwodnienia ...skóra traci...
Zdrowie - oznaki odwodnienia ...swą elastyczność

Kolor moczu
Gdy ciśnienie krwi spada, a tkanki wysuszają się, nasze nerki będą próbowały oszczędzać wodę poprzez koncentrację moczu lub całkowite zatrzymanie jego produkcji. Im mniej wody znajduje się w urynie, tym jej kolor staje się ciemniejszy. Tak więc zamiast spoglądać w sufit, warto czasem sprawdzić barwę moczu. Gdy jest ona ciemno-żółta powinniśmy zacząć się martwić.
Przeczytaj także: Dlaczego łysiejesz? Medyczne powody utraty włosów »Suche usta i spuchnięty język
Chyba najbardziej oczywistą oznaką tego, że nie jesteśmy dostatecznie nawodnieni, jest uczucie pragnienia. Brak wody wysusza usta, a język staje się lekko opuchnięty. Oznacza to, że nasze ciało woła o uzupełnienie płynów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarka

Źródło: uk.askmen.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Oznaki odwodnienia - miej na nie oko!
 / 
Komentarze do: Oznaki odwodnienia - miej na nie oko!
Januzaj pisze:

Warto też wspomnieć o innych sposobach nawadniania organizmu. WIele osób po prostu nie lubi wody. Należy przekazywać, że produkty takie jak soki owocowe i warzywne również nawadniają organizm i warto dodać je do codziennej diety

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

  • The Last of Us: Part II było jedną z najważniejszych gier zaprezentowanych podczas targów E3 na...

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

  • BMW serii 8 zgodnie z zapowiedziami zostało zaprezentowane przy okazji 24-godzinnego wyścigu w Le...

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale SportDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Oznaki odwodnienia - miej na nie oko!