Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Perfumy - jak wybrać odpowiedni zapach dla siebie?

Kosmetyki

rss

Perfumy - jak wybrać odpowiedni zapach dla siebie?

2010.06.30//  I. Rupa
Panowie coraz częściej sięgają po markowe perfumy. Na rynku dostępne są przeróżne zapachy – panowie często mają kłopot w wyborze. Oto kilka przydatnych rad, na temat tego jak dobrać odpowiednie dla siebie perfumy.

  • Jak pachnieć, aby nie przesadzić?
Najlepiej kupować kosmetyki - perfumy, balsamy czy kremy z jednej tonacji zapachowej. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby wszystkie kosmetyki pochodziły z jednej firmy, szczególnie te, których używa się jednocześnie. Żel, balsam i krem do golenia powinny zatem pochodzić od jednego producenta. Jeśli użyjemy ich na raz - zapach wzmocni się. Natomiast jeśli jest to kilka zapachów, powstanie mieszanka wybuchowa!
Perfumy Używajmy kosmetyków...
Perfumy ...z tej samej...
Perfumy ...linii zapachowej

  • Dezorientacja w perfumerii
Zakup odpowiednich, męskich perfum nigdy nie był prostą sprawą. W danym zapachu pan musi się dobrze czuć! To bardzo ważna zasada, której należy się trzymać przy wyborze. Zapach nie powinien nas drażnić czy denerwować. Jeśli tak się dzieje, należy od razu zrezygnować z zakupu tego kosmetyku.
Perfumy Nie powinniśmy...
Perfumy ...używać zbyt dużej ilości...
Perfumy ...perfum na raz

Wizytę w perfumerii należy wcześniej zaplanować. Dobrze jest pójść do niej w dzień wolny od pracy, rano, kiedy jeszcze wszystkie nasze zmysły są wyczulone. Nie powinniśmy się także pryskać posiadanymi już perfumami, ponieważ mogą one się mieszać z wybranym przez nas zapachem.

  • Nos rozróżnia kilka zapachów w tym samym czasie
Lepiej - na perfumowe zakupy - wybierać się na krótko, ale kilka razy. Inaczej kolejne zapachy będą nam się mieszać i w efekcie, po powrocie do domu, kiedy nos „okrzepnie”, nie będziemy zadowoleni z naszego wyboru. Jeśli mimo to potrzebujemy kupić zapach podczas jednej wizyty, dajmy sobie na wybór więcej czasu. Po 3 próbach zróbmy przerwę.
Perfumy Każdy z nas powinien...
Perfumy ...dobrze czuć się...
Perfumy ...w wybranym zapachu

Pamiętajmy także o tym, że perfumy inaczej pachną we flakonie, inaczej na papierku testowym, a jeszcze inaczej na skórze! Żeby dobrze dobrać zapach, lepiej jest go w niewielkiej ilości rozpylić na własnej skórze.
  • Niewiele znaczy dobrze
Perfum należy używać z umiarem! Nasz nos bardzo szybko przyzwyczaja się do danego zapachu, dlatego już po kilku minutach przestajemy go czuć! Użyjmy perfum w niewielkiej ilości i poprośmy kogoś o poradę, czy zapach nie jest zbyt intensywny. Dobre perfumy pachną przez kilka godzin, a ich zapachu nie trzeba utrwalać. Najlepsze są zapachy lekkie, delikatne, z odświeżającą nutą.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Perfumy - jak wybrać odpowiedni zapach dla siebie?

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Gry

  • Watch Dogs 3 ma zostać zapowiedziane dwa tygodnie przed targami E3 a premiera gry ma mieć miejsce...

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Perfumy - jak wybrać odpowiedni zapach dla siebie?