Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Po co ćwiczyć? 10 korzyści aktywnego trybu życia

Forma i zdrowie

rss

Po co ćwiczyć? 10 korzyści aktywnego trybu życia

2012.01.13//  D. Kwiecień
Ciągle słyszymy, że powinniśmy ćwiczyć i prowadzić aktywny tryb życia. Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jakie właściwie odnosimy z tego korzyści? Tak naprawdę jest ich wiele, a wiedza o nich na pewno zadziała motywująco i uchroni nas przed spędzaniem czasu na kanapie.

Kobiety lubią wysportowanych mężczyzn

Jeśli nie wiadomo o co chodzi i nie są to pieniądze, to drugą możliwością stają się kobiety. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że panie wolą wysportowanych mężczyzn niż posiadaczy sporej ilości tłuszczu. Dbając o swoje ciało stajemy się po prostu atrakcyjniejsi fizycznie.
Dbając o siebie...
...stajemy się...
...atrakcyjniejsi dla kobiet

Zwiększasz poczucie własnej wartości
Wiedząc o tym, że stajemy się atrakcyjniejsi dla kobiet, jednocześnie zaczynamy lepiej postrzegać samych siebie. Nie jest to jednak jedyny skutek ćwiczeń. Podczas tego rodzaju wysiłku zaczynamy po prostu czuć się lepiej. Jaki jest tego powód? Podczas ćwiczeń nasz organizm zaczyna wydzielać więcej endorfin, które nie bez powodu nazywane są potocznie hormonami szczęścia. Dzięki temu spada ryzyko depresji i innych nieprzyjemnych stanów.
Przeczytaj także: Mięsień piwny - z niego nie jesteśmy dumni »Zapobiegasz demencji
Wiemy już, że ćwiczenia mają wpływ na mózg i nasze samopoczucie. Okazuje się jednak, że ich działanie na centralną część układu nerwowego jest o wiele większe. Ćwiczenia fizyczne powodują między innymi powstawanie nowych neuronów. Prawda, że ciekawe? W związku z tym okazuje się, że aktywny tryb życia ogranicza ryzyko zachorowania na Alzheimera czy Parkinsona. Udowodniły to badania przeprowadzone w 2005 roku w Finlandii.
Aktywny tryb życia...
...poprawia stan naszego mózgu...
...i zapobiega demencji

Niszczysz stres
Zwiększanie poczucia własnej wartości czy uwalnianie hormonów szczęścia to nie jedyne korzyści psychiczne. Ćwiczenia powodują także wzrost temperatury ciała, co może mieć działanie uspakajające. Zauważyliście, że podczas wysiłku Wasze problemy przestają być już tak straszne i umysł staje się bardziej wyciszony? Ćwiczenia to zdecydowanie lepszy sposób na takie sytuacje, niż zaglądanie do kieliszka.
Nic tak nie uspokaja...
...jak trochę...
...wysiłku fizycznego

Walczysz z otyłością
Właściwie jest to oczywiste i każdy o tym wie, ale gdybyśmy nie wspomnieli o tej korzyści, to nasza lista nie byłaby pełna. Samo uprawianie sportu jednak nie wystarczy do utraty wagi. Ważna jest również odpowiednia dieta, no i oczywiście regularne ćwiczenia.
Przeczytaj także: Mity dotyczące raka »Obniża ryzyko wysokiego ciśnienia krwi
Wysokie ciśnienie krwi to jeden z największych zabójców we współczesnych społeczeństwach. Sprzyja rozwijaniu się chorób serca i ryzyku udaru mózgu. Liczne badania wykazały, że ćwiczenia chronią nas przed nadciśnieniem i są podstawową metodą profilaktyki oraz leczenia.
Ćwiczenia obniżają także...
...ryzyko wystąpienia...
nadciśnienia

Chronisz się przed cukrzycą
Szacuje się, że obecnie na świecie około 170 mln ludzi cierpi na cukrzycę. To ogromna liczba, która zapewne będzie się zwiększać. Możemy jednak stać się wolni od tej choroby, jeśli tylko postawimy na aktywny tryb życia. Sport zapobiega przede wszystkim otyłości, która jest ogromnym czynnikiem ryzyka wystąpienia cukrzycy.
W ten sposób...
...chronimy się również...
...przed cukrzycą

Poprawiasz pracę swojej prostaty
Nie ma co ukrywać, ten rejon naszego ciała jest szczególnie dla nas ważny. Warto więc zadbać, by wszystko działało jak należy i nie sprawiało nam problemów. Chorującym na łagodny rozrost gruczołu krokowego (angielski skrót to BPH), zaleca się uprawianie sportu. Wysiłek powoduje, że zmniejszają się objawy choroby i poprawia się komfort życia.
Chorującym na prostatę...
...wysiłek fizyczny...
...zmniejsza objawy i poprawia komfort

Walczyć z rakiem jelita grubego
Badania nie dowiodły jeszcze, że ćwiczenia mają korzystny wpływ na wszystkie rodzaje nowotworów, ale poprzez aktywność fizyczną możemy walczyć z rakiem jelita grubego. Okazuje się, że prowadząc aktywny tryb życia zmniejszamy ryzyko wystąpienia tej choroby. Jednak osoby już cierpiące na ten nowotwór, również nie powinny porzucać ćwiczeń. Wysiłek fizyczny powoduje, że ryzyko nawrotu raka staje się zdecydowanie mniejsze
Przeczytaj także: Zadbaj o zdrowie swojej męskości »Zmniejszasz zaburzenia erekcji
Zaburzenia erekcji to najczęściej występujący problem mężczyzn w sypialniach. Nie warto jednak poddawać się i winiąc cały świat, nic nie robić dla poprawy tego stanu. Prawdziwy wojownik staje do pionu i zaczyna zmieniać swój tryb życia na bardziej aktywny. Zwłaszcza, że organizacja European Association of Urologu nakazuje mężczyznom, którzy mają problem z erekcją, zacząć ćwiczyć. Wysiłek fizyczny ma niesamowity wpływ na pracę najważniejszego dla nas narządu…
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: uk.askmen.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Po co ćwiczyć? 10 korzyści aktywnego trybu życia

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Po co ćwiczyć? 10 korzyści aktywnego trybu życia