Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Proste, pomocne sposoby na odchudzanie

Forma i zdrowie

rss

Proste, pomocne sposoby na odchudzanie

2011.07.25//  D. Kwiecień
Nadwaga i otyłość to bardzo duży problem, który dotyczy wielu społeczeństw. Brak czasu na ćwiczenia, jedzenie fast-foodów, spędzanie wielu godzin przed komputerem czy za kierownicą – to główne elementy sprzyjające nabieraniu zbędnych kilogramów. Ważne jest samo podjęcie decyzji o potrzebie zmiany, ale później trzeba wybrać metodę. Na pewno jest to ciężka droga, ale dzięki naszym radom będzie Wam o wiele łatwiej walczyć o wymarzoną sylwetkę!
Walka z nadwagą...
... nie jest...
...prostą sprawą

Zmniejsz porcje!
To oczywiste, ale często trudne do zrealizowania. Zapamiętaj, że organizm działa z lekkim opóźnieniem i dopiero po około dziesięciu minutach poczujesz, że jesteś najedzony. To co spożywasz przez ten czas jest już niepotrzebne. Możesz również dodatkowo oszukać mózg i jeść na mniejszych talerzach, co spowoduje, że odczujesz złudzenie, które pomoże Ci w Twojej walce o odchudzanie.
Zmniejsz...
...swoje...
...porcje

Kupuj ubrania o mniejszym rozmiarze niż nosisz obecnie! Odchudzasz się między innymi dlatego, że chcesz wyglądać lepiej. Dlatego zakup świetnie wyglądających ubrań, które są na Ciebie obecnie za małe, będzie działał niezwykle motywująco.

Ogranicz przekąski!
Jedzenie między głównymi posiłkami nie jest dobrym pomysłem podczas odchudzania. Dlatego zminimalizuj przekąski do dwóch dziennie. Ważny jest również rodzaj jedzenia. Zamiast niezdrowych chipsów czy słodyczy, postaw na owoce.
Ogranicz posiłki...
...i...
...jedz owoce

Zapewnij sobie ruch przed snem!
Nie mówię tu o miłosnych igraszkach, po których szybko uśniesz, ale mam na myśli nieco inną aktywność fizyczną. Zarezerwuj sobie 45 minut wolnego czasu i udaj się na wieczorny spacer. Taki „rytuał” przynosi trzy korzyści: spalanie kalorii, lepszy sen i poczucie zrobienia czegoś dobrego dla siebie.
Zadbaj o...
...ruch...
...przed snem

Zachowaj swoje zdjęcia!
To również sposób, który ma oddziaływać na Twoją psychikę. Oglądaj często zdjęcia, na których widać jak bardzo źle wyglądasz. Zwróć uwagę na duży brzuch, tłuste ramiona, podwójny podbródek itp. itd. Będzie to przestrogą i motywacją do zmiany swoich przyzwyczajeń.

Skonsultuj się z lekarzem i zrób badania!
Odchudzanie się to nie tylko chęć atrakcyjniejszego wyglądu. To również dbałość o własne zdrowie. Dlatego zbadaj między innymi poziom cholesterolu i ciśnienia krwi. Jeśli nie będzie w normie, to otrzymasz kolejny zastrzyk motywacji, a każdy kolejny dzień będzie przedłużał Twoje „zdrowe” życie!
Skonsultuj się z...
...lekarzem i sprawdź swój...
...stan zdrowia

Nagradzaj swoje zachowania!
Jedzenie sprawia przyjemność – to prawda. Decydując się na odchudzanie, pozbywasz się czegoś co lubiłeś i jest Ci trudno zmienić swoje stare nawyki. Dlatego nagradzaj swoją walkę o zdrowie i wygląd. Każdy tydzień odchudzania zakończ jakąś nagrodą dla siebie (byle tylko nie było to jedzenie)! Najlepiej jeśli będzie to coś związane z atrakcyjnym wyglądem – nowe perfumy, ubrania czy akcesoria.

Pracuj w zespole!
Rozejrzyj się wśród swojej rodziny i znajomych i zaproponuj innym by odchudzali się razem z Tobą. Zapewnicie sobie wtedy wzajemne wsparcie i chwile słabości nie będą już tak straszne i niebezpieczne.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Proste, pomocne sposoby na odchudzanie
 / 
Komentarze do: Proste, pomocne sposoby na odchudzanie
aniqt pisze:

obok zalecenia zmniejsz porcje należałoby dodać jedz częściej - to też podkręca metabolizm, co do owoców lepiej zamienić je na warzywa (wszechobecna fruktoza straszliwie tuczy, po co jeszcze jeść ją w modyfikowanych owocach), a do tego warto wyregulować to i owo suplementami - takimi jak te jakschudnacszybko.pl - suple są coraz inteligentniejsze

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale SportDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Proste, pomocne sposoby na odchudzanie