Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Robisz to codziennie i niszczysz swój wygląd

Forma i zdrowie

rss

Robisz to codziennie i niszczysz swój wygląd

2012.10.22//  D. Kwiecień
Chociaż nasza mentalność powoli ulega przemianie, to wielu mężczyzn wciąż nie przykłada większej wagi do swojego wyglądu. Nie chodzi tu jednak o rodzaj ubrań, które noszą na sobie. Na naszą prezencję składa się nie tylko strój, ale również sylwetka, dłonie czy twarz. Po co tak dbać od siebie? Otóż przede wszystkim czujemy się lepiej z samym sobą. Ważnym argumentem są także większe szanse u płci przeciwnej. Nie zapominajmy jednak o tym, że to jak wyglądamy, ma również wpływ na kontakty biznesowe czy najzwyklejsze relacje międzyludzkie. Warto więc przyjrzeć się swoim nawykom i pozbyć się tych, które psują nasz wygląd.
Pielęgnacja i zdrowie - robiąc to, psujesz swój wygląd
Pielęgnacja i zdrowie - robiąc to, psujesz swój wygląd
Pielęgnacja i zdrowie - robiąc to, psujesz swój wygląd

Wielu mężczyzn bardzo interesuje się pozycjami łóżkowymi. Te mogą dać nam różne rodzaje przyjemności i okazję do urozmaicenia życia seksualnego. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że to w jaki sposób śpimy, również jest ważne. Leżąc na boku czy brzuchu, ocieramy cały czas naszą twarz o pościel pokrytą kurzem i fragmentami naszego naskórka. Nie jest to czynność, którą można by uznać za sprzyjającą pielęgnacji. Oprócz zmiany pozycji, powinniśmy zadbać również o skorzystanie z jakiegoś balsamu nawilżającego. Nie czyni to z nas osobników niemęskich, a dzięki temu nie będziemy mieć szorstkiej i zmęczonej skóry.
Przeczytaj także: Jak dbać o skórę jesienią? »Warto również pozbyć się mydła. Nie chodzi tu jednak o zaprzestanie mycia ciała. Mydło po prostu jest naszym wrogiem, ponieważ wysusza skórę i sprawia, że jest ona bardziej podatna na zmarszczki i proces starzenia. Zamiast mydła, wybierzmy więc odpowiedni środek czyszczący i cieszmy się zdrowym wyglądem!
Pielęgnacja i zdrowie - robiąc to, psujesz swój wygląd
Pielęgnacja i zdrowie - robiąc to, psujesz swój wygląd
Pielęgnacja i zdrowie - robiąc to, psujesz swój wygląd

Oczywiście palenie także jest zachowaniem, które nam nie sprzyja. Nie chodzi tu jednak tylko o nowotwory, choroby serca czy impotencję. Ten nałóg ma również wpływ na to, jak wyglądamy. To dlatego, że palenie papierosów jest powodem suchej skóry o nieładnym wyglądzie oraz powstawania zmarszczek wokół ust.
Przeczytaj także: Rzucanie palenia - czego nie jeść, a co spożywać w trakcie walki z nałogiem? »Mało kto w dzisiejszych czasach potrafi przeżyć bez telefonu komórkowego. Korzystamy z niego często i nie zdajemy sobie sprawy, że może być na nim więcej bakterii niż na muszli klozetowej. Powód jest prosty. Nasze komórki bez zastanowienia kładziemy na stole w restauracji, na półce w toalecie publicznej czy na ławce. Często też pozwalamy korzystać z nich innym albo zostawiamy je w samochodzie. W ten sposób telefon staje się ogromnym zbiorowiskiem wszelkiego rodzaju bakterii, które bez zastanowienia przykładamy do twarzy. Skutkiem mogą być plamy na skórze, przebarwienia, a nawet infekcje. Trudno jednak wyrzucić telefon komórkowy do kosza. Polecamy więc inne rozwiązanie. Otóż wystarczy wyposażyć się w chusteczki antybakteryjne i czyścić nimi komórkę. Nie kładźmy również telefony w byle jakim miejscu!
Pielęgnacja i zdrowie - robiąc to, psujesz swój wygląd
Pielęgnacja i zdrowie - robiąc to, psujesz swój wygląd
Pielęgnacja i zdrowie - robiąc to, psujesz swój wygląd

Higiena naszych włosów również jest niezwykle ważna. W przeciwnym wypadku, oprócz nieestetycznego wyglądu, możemy narazić się także na łupież. Jest on znacznie groźniejszy, niż przypuszczamy. Otóż za każdym razem, gdy podrapiemy się po głowie, ryzykujemy przeniesieniem bakterii na naszą twarz. To sprzyja powstawaniu przeróżnych infekcji. Dlatego warto raz na jakiś czas zamiast zwykłego szamponu, użyć specjalnego środka przeciwłupieżowego.
Przeczytaj także: Jak walczyć z poceniem się? Wstydliwa, śmierdząca sprawa »Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że podczas opalania nasza skóra powinna być zabezpieczona odpowiednim filtrem, ale często bagatelizujemy tę kwestię. Ponadto wielu ludzi sądzi, że słońce jest dla nas groźne tylko latem. To mit! Promienie UV szkodzą naszej także w inne pory roku, a szczególnie zimą, gdy odbijają się od śniegu. Dlatego warto przed każdym wyjściem z domu, pokryć naszą twarz odpowiednim kremem.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Robisz to codziennie i niszczysz swój wygląd

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Robisz to codziennie i niszczysz swój wygląd