Lifestyle   »   Podróże   »   Sierra Nevada w Hiszpanii - mistrzowskie trasy narciarskie

Podróże

rss

Sierra Nevada w Hiszpanii - mistrzowskie trasy narciarskie

2010.02.26//  I. Rupa
Hiszpania to nie tylko turkusowe morze, złocista plaża i prawdziwa Sangria. Kraj ten, posiada także przepiękne góry -Sierra Nevada. Jest to miejsce dobrze nam znane, z ekranów telewizyjnych. W roku 1996 odbyły się tu Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim. To stacja narciarska, która nie ma nic wspólnego z klimatem uroczych wiosek. Warto jednak pojeździć na trasach, po których szosowali najlepsi zawodnicy, walcząc o medale.
Zobacz także: Hiszpania - ośrodek narciarski Sierra NevadaSierra Nevada to pasmo górskie w Górach Betyckich, w południowej Hiszpanii. Kompleks ten leży na terenie prowincji Grenada i Almeria. Oprócz tego, że stanowi środowisko dla niespotykanych nigdzie indziej okazów fauny i flory, jest zaliczany także do kulturowego i historycznego dziedzictwa, gromadzonego przez wieki.
Sierra Nevada Sierra Nevada to...
Sierra Nevada ...najlepszy region narciarski...
Sierra Nevada ...w całej Hiszpanii

Najwyższym szczytem Sierra Nevada, jednocześnie najwyższym na Półwyspie Iberyjskim, jest Mulhacen - 3481 metrów. Kolejnych 20 wierzchołków, przekracza wysokość 3000 metrów, co czyni z Sierra jeden z najwyższych masywów górskich w Europie. Dalej na południe, łańcuch przechodzi w malowniczą krainę zwaną Alpuharą - Las Alpujarras.
Sierra Nevada Z najwyższych szczytów gór...
Sierra Nevada ...w słoneczny dzień...
Sierra Nevada ...widać Morze Śródziemne i Maroko

Sierra jest znana przede wszystkim narciarzom, ponieważ tutejszy ośrodek jest najdalej wysuniętym na południe Europy kurortem. Położony w miejscowości Monachil, jest oddalony od Grenady o około 32 km, to jakieś 45 minut jazdy samochodem.

Ilość śniegu na stokach zależy w dużej mierze od opadów deszczu w centrum Grenady, ale wyciągi działają zazwyczaj od początku grudnia do końca kwietnia, a nawet do maja. Dzięki armatkom śnieżnym, stacja jest otwarta nawet wtedy, gdy nie ma naturalnego śniegu.
Sierra Nevada Baza noclegowa...
Sierra Nevada ...i gastronomiczna...
Sierra Nevada ...jest tutaj dobrze rozwinięta

Hiszpańskie stoki, zostały zaprojektowane przez amerykańskich i europejskich specjalistów, gwarantując rewelacyjne warunki dla najbardziej wymagających narciarzy. Jest tu 39 tras zjazdowych, a ich łączna długość to 70 km. Każdy znajdzie tu cos dla siebie, bez względu na stopień zaawansowania jazdy.

Cały resort posiada 20 wyciągów, dwa wyciągi gondolowe, trzynaście wyciągów krzesełkowych i trzy orczyki. Są tu także wyciągi taśmowe. Snowboardziści mają tu pole do popisu, poniewa,ż specjalnie z myślą o nich, utworzono park, gdzie amatorzy jednej deski mogą robić swoje "jumps" i "half-pipes".
Sierra Nevada Długość...
Sierra Nevada ...pasma górskiego...
Sierra Nevada ...wynosi ponad 120 km

Ceny ski-passów jak wszędzie, zależą od sezonu. Karnet półdniowy to od 21 do 28 euro, całodzienny możemy kupić już od 25 euro, natomiast 7 dniowy karnet kosztuje od 148 do 196 euro.

Główną atrakcję stanowią trasy wykorzystywane podczas Mistrzostw Świata w Alpejskim Narciarstwie Zjazdowym w 1996 roku.  Wyciągi czynne są codziennie od 9.00 do 16.30, jednak warunki pogodowe mogą wpłynąć na godziny otwarcia. W piątek i sobotę wyciągi są również czynne wieczorami.
Sierra Nevada Kurort oddalony jest...
Sierra Nevada ...zaledwie 60 km...
Sierra Nevada ...od złocistych plaż Costa del Sol

Wzdłuż stoków znajdują się restauracje, jak i liczne szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu. Oferują one drinki, snacki oraz ciepłe dania. Dla zmęczonych całodziennym szusowaniem, piękna wioska Pradollano, oferuje więcej atrakcji - również w nocy. Liczne kluby, puby i bary, przyciągają wieczorami wielu turystów. Dla bardziej aktywnych, znajdą się tu również dyskoteki i kluby nocne, czynne do godzin wczesno-rannych.
Sierra Nevada Cały resort...
Sierra Nevada ...posiada...
Sierra Nevada ...20 wyciągów

Ci, którzy chcą spędzić zimowe wakacje w hotelu o wysokim standardzie, wybierają nocleg w luksusowych apartamentach, a takich w Sierra na pewno nie brakuje. Miejscowość oferuje także duży wybór hosteli i zakwaterowań w domkach górskich czy pokojach w stylu alpejskim.

Po udanym narciarskim dniu, można z przyjemnością zjechać autobusem do słonecznej Nevady, gdzie na każdym kroku spotkamy drzewa cytrusowe.
Sierra Nevada Przez cały sezon narciarski...
Sierra Nevada ...w Sierra Nevada odbywa się...
Sierra Nevada ...wiele ciekawych konkursów

Najszybszą, choć niestety także najdroższą formą transportu do Sierra Nevada, jest przelot samolotem. Z Grenady do Pradollano skąd startują wyciągi dojechać można autobusem.
Sierra Nevada Sierra Nevada
Sierra Nevada Sierra Nevada
Sierra Nevada Sierra Nevada
Sierra Nevada Sierra Nevada
Sierra Nevada Sierra Nevada
Sierra Nevada Sierra Nevada

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sierra Nevada w Hiszpanii - mistrzowskie trasy narciarskie

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Sierra Nevada w Hiszpanii - mistrzowskie trasy narciarskie