Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Siłownia - czy warto korzystać z pomocy trenera?

Forma i zdrowie

rss

Siłownia - czy warto korzystać z pomocy trenera?

2011.11.22//  D. Kwiecień
Decydując się na rozpoczęcie przygody z siłownią, często szukamy pomocnych rad u znajomych, przyjaciół lub w Internecie. Owszem, taka pomoc zawsze się przyda, jednak będąc początkującym szczególnie warto skorzystać z usług osobistego trenera.

Znajomy, który ćwiczy już od dłuższego czasu, obiecał pójść z Tobą na trening i pokazać Ci to i owo? To w porządku, ale pamiętaj, że mimo wszystko jest to amator. Owszem, ma doświadczenie w treningu, ale nie zna się tak dobrze na budowie mięśni i anatomii, jak wykwalifikowany trener. Ponadto kolega z siłowni będzie chciał skupić się również na treningu swojego ciała, przez co nie poświęci Ci tyle uwagi, ile potrzebujesz.
Trener zapozna Cię...
...z prawidłowymi...
...technikami ćwiczeń

Początkujący często mają tylko jeden cel: poprawić wygląd bicepsów i klatki piersiowej. Można to zauważyć zwłaszcza na kilka miesięcy przed wakacjami. Nawet nie mając takiego podejścia do treningu, może się zdarzyć, że będziesz zaniedbywał jedne mięśnie na rzecz drugich. Trener pomoże Ci w stworzeniu profesjonalnego programu treningowego, dzięki któremu zapewnisz sobie najbardziej efektowny i równomierny rozwój całego ciała.
Potrzebny Ci będzie...
...profesjonalny...
...program treningowy

Niektórym wydaje się, że w treningu na siłowni nie ma nic trudnego. Wystarczy wejść, złapać za jakiś ciężar i go podnieść. To oczywiście skrajny przypadek, ale jeśli dopiero zaczynasz przygodę z treningami, to jest niemal pewne, że nie znasz odpowiednich technik ćwiczeń. W najlepszym wypadku będziesz ćwiczył wtedy zdecydowanie mniej efektownie. W najgorszym przytrafi Ci się kontuzja.
Przeczytaj także: HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu »Wrogiem trenujących na siłowni jest także nuda i monotonia. Czasem wpadamy w okres, w którym nie mamy chwilowo zapału do ćwiczeń i wyruszamy na trening jak za karę. Łatwo wtedy o odpuszczenie sobie ćwiczeń, obiecując sobie, że to tylko jeden dzień wolnego. Potem przychodzi następny, kolejny, aż uświadamiasz sobie, że nie byłeś na siłowni już od paru miesięcy. Gdy korzystasz z pomocy Twojego trenera działa on na Ciebie motywująco, bo jest ktoś kto zwraca uwagę na to, czy pojawiasz się na treningach.
Trener...
...pozwala także...
...uniknąć kontuzji

Jak znaleźć dobrego trenera? Nie szukaj go na pewno na siłowniach w centrach handlowych. Takie miejsca są po prostu maszynkami do robienia pieniędzy. Tu nie chodzi o dobry trening, ale o sprzedaż usług. Zamiast tego popytaj o opinie na forach internetowych i wśród znajomych. Opłaca się poświęcić czas na znalezienie dobrego trenera, bo zaowocuje to lepszymi efektami naszych ćwiczeń.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Siłownia - czy warto korzystać z pomocy trenera?
 / 
Komentarze do: Siłownia - czy warto korzystać z...
Si pisze:

Na pewno warto skorzystać z pomocy trenera. Ja próbowałam różnych internetowych cudownych diet i ćwiczeń, ale dopiero energia i motywacja mojej trenerki przynosi efekty.

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

  • Na polskim rynku debiutuje kolejny smartfon od Motoroli - motog51 5G. To kolejny model z...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Siłownia - czy warto korzystać z pomocy trenera?