Lifestyle   »   Moda i styl   »   Sportowa marynarka - jak wybrać i z czym nosić

Moda i styl

rss

Sportowa marynarka - jak wybrać i z czym nosić

2012.10.10//  D. Kwiecień
Jesień to czas, w którym nasz styl musi ulec pewnym zmianom. Nie powinniśmy jednak kojarzyć tej pory roku z nudą i szarością. Wręcz przeciwnie! Niższa temperatura sprawia, że możemy wykorzystać te elementy garderoby, na które latem jest za gorąco. Jednym z nich jest sportowa marynarka. Ma ona coraz więcej fanów wśród polskich mężczyzn, bo nadaje naszemu wyglądowi elegancji, sprawiając jednocześnie wrażenie luzu. Jest to więc idealny wybór dla facetów, którzy nie są już nastolatkami, ale nie chcą wyglądać jak poważni, dojrzali panowie.
Moda męska casual - sportowa marynarka
Moda męska casual - sportowa marynarka
Moda męska casual - sportowa marynarka

Sportowa marynarka jest niezwykle uniwersalna. Możemy zakładać ją do pracy (jeśli dress-code nie jest zbyt restrykcyjny), ale sprawdzi się ona idealnie również w klubie czy na zwykłej domówce. Zanim jednak wybiegniemy do sklepu, warto dowiedzieć się kilku rzeczy na jej temat.
Przeczytaj także: Mamy jesień - poznaj deszczową modę »Przede wszystkim zapomnijmy o „sztywniactwie”. Marynarka sportowa powstała po to, by wykorzystywać ją przede wszystkim na co dzień. Nie musimy więc przestrzegać tych wszystkich zasad, które towarzyszą strojowi formalnemu. Zamiast tego możemy nieco zaszaleć i popuścić wodze fantazji.
Moda męska casual - sportowa marynarka
Moda męska casual - sportowa marynarka
Moda męska casual - sportowa marynarka

Najważniejszą cechą przy wyborze marynarki sportowej, jest komfort. Będziemy nosić ją między innymi na imprezach, więc głupim pomysłem byłoby założenie czegoś, co jest niewygodne i przeszkadza nam w oddaniu się zabawie. Rzecz jest o tyle prostsza, że sportowe marynarki pozbawione są usztywnienia na ramionach. Z tego powodu układają się one na ciele zdecydowanie lepiej. Nie oznacza to jednak, że każda z nich będzie leżała na nas, jakby była szyta na miarę. Dlatego warto poświęcić nieco czasu i przymierzyć różne marynarki, by wygrać najwygodniejszą.
Przeczytaj także: Strój formalny nie musi być nudny. Wyróżnij się z klasą! »Sprawa komfortu jest oczywiście bardzo ważna, ale przy zakupie trzeba kierować się także innymi kryteriami. Chodzi tu oczywiście o sam wygląd sportowej marynarki. Z tego powodu, do wyboru mamy różne kolory i wzory. Niektórzy producenci próbują także dodać dodatkowego luzu, poprzez wyposażenie marynarki w kaptur. Takie rozwiązanie jednak jest zbyt odważne i nadaje się raczej dla licealistów niż dojrzałych facetów. Na sportowych marynarkach możemy często znaleźć również naszywane kieszenie i guziki o wyróżniającym się wyglądzie. Nie wyglądają one źle, jeśli zachowano przy tym umiar.
Moda męska casual - sportowa marynarka
Moda męska casual - sportowa marynarka
Moda męska casual - sportowa marynarka

Mimo, że dodają one nieco elegancji, to mimo wszystko pozostają garderobą casualową. Z tego powodu mamy dużą dowolność, jeśli chodzi o dobieranie do nich innych ubrań. Sportowe marynarki doskonale wyglądają zarówno ze zwykłym t-shirtem, jak i koszulą. Jeśli chodzi o „dół” naszego stroju, to tu również mamy bogaty wybór. Sprawdzają się tu nie tylko klasyczne jeansy, ale również popularne w ostatnim czasie chinosy. Warto również pobawić się kolorami. Otóż marynarki sportowe świetnie wyglądają, gdy kontrastujemy je ze spodniami lub t-shirtem czy koszulą. Nie popadajmy jednak w skrajności. Jeśli ciemną marynarkę założymy do jasnej koszulki, to barwa spodni powinna być stonowana.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sportowa marynarka - jak wybrać i z czym nosić

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   Sportowa marynarka - jak wybrać i z czym nosić