Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Sporty zimowe uodpornią nasz organizm!

Forma i zdrowie

rss

Sporty zimowe uodpornią nasz organizm!

2010.11.25//  I. Rupa
Dobra kondycja to coś o co każdy z nas powinien dbać przez cały rok. Jak wiadomo osoby aktywne fizycznie znacznie rzadziej chorują, mają więcej siły i energii do życia. Niestety zimą nadchodzi czas, kiedy nie chce nam się wychodzić z domu, a po pracy najlepiej jest usiąść wygodnie w fotelu przed telewizorem. Nie róbmy tego! Zimą też trzeba się ruszać!
Sporty zimowe
Sporty zimowe
Sporty zimowe

Często swoje lenistwo tłumaczymy możliwością przeziębienia się czy chorobą, wystarczy odpowiednio się ubrać i ruszyć na stok! Od razu poczujemy się lepiej, a zimowa chandra szybko minie.

Ponieważ aktywność fizyczna uruchamia w naszym organizmie pewne mechanizmy, które pozwalają mu w naturalny sposób chronić się przed infekcjami, nie zwlekajmy stoki czekają, by je podbijać. W najgorszym wypadku – oczywiście przy odpowiedzialnym zachowaniu - nabawimy się zakwasów, ale i one po całym dniu białego szaleństwa nie będą nam przeszkadzały.
Sporty zimowe
Sporty zimowe
Sporty zimowe

Żeby ominąć ból związany z nagłym wysiłkiem powinniśmy odpowiednio się przygotować. Przed zimowym wypadem powinniśmy co najmniej kilka dni wcześniej zacząć ćwiczenia rozciągające nasze ciało, jak wiadomo lepsza kondycja to gwarancja lepszego samopoczucia.

Ważną sprawą jest też odzież - musi być ciepła, nieprzemakalna i wygodna. Bez niej nasz wyjazd może stać się raczej mokrą męczarnią zwłaszcza na ośnieżonym stoku narciarskim. Warto zaopatrzyć się w gogle - ułatwią nam jazdę podczas opadów.
Sporty zimowe
Sporty zimowe
Sporty zimowe

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: swiat-zdrowia.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sporty zimowe uodpornią nasz organizm!

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Sporty zimowe uodpornią nasz organizm!