Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Sposoby walki z tłuszczem

Forma i zdrowie

rss

Sposoby walki z tłuszczem

2011.04.08//  D. Pęgiel
Największym grzechem męskiej diety jest skłonność do tłustych dań. Dieta wspomagająca spalanie tłuszczu powinna łączyć węglowodany, białka i tłuszcze w odpowiednich ilościach. Dobre proporcje wzmacniają organizm do spalania tłuszczu oraz nie dopuszczają do spadku tempa przemiany materii. Z pola widzenia powinny zatem zniknąć wszelkie golonki, boczki, żeberka i tłuste kiełbasy, a także chipsy i inne wysokokaloryczne przekąski.
dieta Odpowiednia dieta jest...
dieta ...kluczem...
dieta ...do pozbycia się tłuszczu

Powszechne przekonanie o tym, że spalanie tłuszczu można przyśpieszyć wykonując różnorakie ćwiczenia, nie do końca jest słuszne. Za spalanie tłuszczu odpowiedzialny jest bowiem metabolizm. W trakcie ćwiczeń pierwsze spalane są węglowodany. Dlatego warto zwrócić uwagę na dobranie odpowiedniej diety.

Specjaliści podkreślają, że najlepiej jeść pięć posiłków dziennie o stałych porach. Jest to najkorzystniejsze dla zdrowia. Dzięki temu można uniknąć napadów głodu i przyspieszyć przemianę materii.
Dietetycy twierdzą, że likwidacja zaburzeń równowagi hormonalnej jest pierwszym krokiem ku prawdziwej utracie tłuszczu. Ponadto ma tę zaletę, że zmniejsza liczbę zapaleń, poprawia nastrój, koncentrację i poziom energii.
dieta
dieta
dieta

Najlepsza jest dieta obfitująca w świeże warzywa i owoce. Składniki odżywcze, które zawierają, wzmacniają gruczoł tarczowy i utrzymują zdrowe tempo przemiany materii, a zawartość błonnika pomaga usuwać nadmiar tłuszczu z organizmu. Warzywa i owoce najlepiej spożywać na surowo, ponieważ gotowanie może niszczyć błonnik i składniki odżywcze.
dieta
dieta
dieta

Należy pamiętać także o tym, że potrzebujemy tłuszczów, aby utrzymać masę ciała na zdrowym poziomie. Niezbędne kwasy tłuszczowe, znajdujące się w orzechach, ziarnach, tłustych rybach i oliwie z oliwek. Potrzebne są one w wypieraniu z tkanki tłuszczowej zmagazynowanych w niej tłuszczów i istotne w kontroli masy ciała. Wszystkie komórki organizmu mają warstewkę tłuszczu, która chroni je przed ewentualnym zniszczeniem oraz umożliwia przenikanie do nich składników odżywczych i usuwanie odpadów i toksyn.
dieta
dieta
dieta

W przypadku, kiedy dostarczamy organizmowi niewłaściwą ilość niezbędnych kwasów tłuszczowych, ściany komórek stają się sztywniejsze, co uniemożliwia uwalnianie z nich toksyn, takich jak zmagazynowane tłuszcze. Z czasem tłuszcz gęstnieje i trudniej go przemieszczać. Żeby się go pozbyć należy spożywać niezbędne kwasy tłuszczowe. Tłuste ryby m.in. sardynki, makrele, śledź, tuńczyk i łosoś, które są bogate w niezbędne kwasy tłuszczowe, powinny stanowić główne źródło białka każdego, kto stosuje program kontroli wagi i chce pozbyć się nadmiaru tłuszczu.
dieta
dieta
dieta

Pomocne w usuwaniu nagromadzonego tłuszczu może okazać się też codziennie szczotkowanie całego ciała, co pobudza przepływ limfy i wspomaga rozkład złogów tłuszczu. Zalecane jest używanie szczotki z naturalnego włosia i masowanie skóry płynnymi ruchami w kierunku serca.

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sposoby walki z tłuszczem

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale SportDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Sposoby walki z tłuszczem