Lifestyle   »   Podróże   »   Sri Lanka - egzotyczne państwo na wyspie Cejlon

Podróże

rss

Sri Lanka - egzotyczne państwo na wyspie Cejlon

2010.04.06//  I. Rupa
Sri Lanka to miejsce, które swoim urokiem przyciąga wielu turystów, którym znudziło się już samo wylegiwanie się na plaży. Ludzie przyjerzdżają tutaj po to by odpocząć, ale i bliżej poznać życie największych zwierząt świata - słoni.
Zobacz także: Sri Lanka - wyspa Cejlon »Sri Lanka to państwo położone w Azji Południowej, na wyspie Cejlon oraz mniejszych przybrzeżnych wyspach. Piękną, tropikalną wyspę otacza iskrzący się Ocean Indyjski i skąpane w słońcu plaże. Wielobarwne koralowce, zaciszne zatoczki, bezchmurne laguny i małe wysepki są fantastycznym urozmaiceniem dla piaszczystych plaż i kurortów, uzupełniając idealny na wymarzone wakacje krajobraz.
Sri Lanka Tropikalną wyspę...
Sri Lanka ...otacza pięknie iskrzący się...
Sri Lanka ...Ocean Indyjski

Najlepsze plaże Nilaveli, Uppuweli, Negombo, Bentota - największy kompleks wypoczynkowy, położony u ujścia rzeki do oceanu, Induruwa, Kosgoda, Ahungalle i Hikkaduwa. Malownicze wioski rybackie z łódkami wyciągniętymi na brzeg oraz namorzynowe laguny sprawiają że złote piaski w otoczeniu palm zdają się jeszcze bardziej kuszące.
Sri Lanka Najlepsze plaże na wyspie...
Sri Lanka ...to Niveli, Uppuweli...
Sri Lanka ...Negombo i Bentota

To właśnie tu rozciągają się niekończące mile białego, jedwabistego piasku i płytkie zatoczki wymarzone do surfowania. Tu też znajdziemy ruchliwe porty i senne laguny, ogromny podwodny świat koralowy oraz bogactwo ptactwa i dzikich zwierząt, którym królują słonie.

Wyspę otacza szeroki szelf koralowy, cieszący się ogromnym zainteresowaniem miłośników obserwacji świata podwodnego. Na Sri Lance podziwiać możemy wspaniałe kształty i kolory ookoło 138 gatunków koralowców. W morskich wodach znajdziemy wiele gatunków ryb i egzotycznej flory.
Sri Lanka Sri Lankę otacza...
Sri Lanka ...szeroki...
Sri Lanka ...szelf koralowy

Szczyt sezonu na wybrzeżu zachodnim i południowym przypada na okres od listopada do kwietnia - szczególnie polecane są miesiące marzec i kwiecień. Wybrzeże wschodnie i północne warto odwiedzić w sezonie od maja do września, gdy widoczność wody sięga od 15 do 40 metrów.

Na Sri Lance dostępna jest szeroko rozwinięta baza miejsc noclegowych. Możemy spędzić noc w luksusowych hotelach, ale także w ośrodkach willowych czy domkach przy plaży. Wiele ośrodków turystycznych posiada także dostęp zarówno do otwartego morza, jak i laguny bądź rzeki, tym samym oferując wczasowiczom podwójną możliwość wodnych szaleństw.
Sri Lanka Szeroko rozwinięta...
Sri Lanka ...baza noclegowa...
Sri Lanka ...zadowoli każdego turystę

Sezon turystyczny trwa tutaj cały czas. Położenie geograficzne zapewnia tej wyspie słońce przez cały rok, a wody oceanu oferują nam temperaturę 27°C. Wybrzeża wschodnie i północne zapewnią wspaniałą aurę i doskonałe warunki do kąpieli w okresie od maja do przełomu września i października. Sri Lanka przyciąga turystów przez cały rok.
Sri Lanka Położenie geograficzne...
Sri Lanka ...zapewnia wyspie słońce...
Sri Lanka ...przez cały rok

Wybierając się w podróż na tę wyspę warto zobaczyć:
  • Park Narodowy Yala - najpopularniejszy lankijski rezerwat. Położony jest w południowo–wschodniej części wyspy, ma najbogatszą faunę w kraju.
  • Park Narodowy Bundala – leży na zachód od Yala. Obejmuje laguny i mokradła, mnóstwo w nim ptaków, krokodyli i słoni.
  • Park Narodowy Udawalawe – położony na suchej równinie, to wspaniałe miejsce do obserwacji słoni. W punkcie tranzytowym słonie karmi się rano i po południu.
  • Park Narodowy Kaudulla - wytyczony został wokół dwóch zbiorników wodnych. Tędy wiedzie trasa sezonowych wędrówek słoni.
  • Millennium Elephant Foundation - znajduje się niedaleko Pinnawela, można tutaj zobaczyć wystawy dotyczące życia słoni i poznać starsze słonie, które w przeszłości służyły ludziom. Zwiedzający mogą także pomagać w zabiegach pielęgnacyjnych. MEF jest otwarty codziennie od 8.00 do 17.00. Warto wykupić sobie także przejażdżkę na słoniu.

Polacy na krótki pobyt, nie potrzebują wizy. Wystarczy na lotnisku w Kolombo wypełnić zezwolenie na wjazd w celach turystycznych. Dokument ten jest waży przez 30 dni.
Sri Lanka Wyspa oferuje nam...
Sri Lanka ...wiele ciekawych...
Sri Lanka ...i niepowtarzalnych atrakcji
Sri Lanka Przejażdżka na słoniu...
Sri Lanka ...to obowiązkowy punkt...
Sri Lanka ...wycieczki na Sri Lankę
Sri Lanka Wspaniałe parki...
Sri Lanka ...zamieszkują...
Sri Lanka ...dzikie zwierzęta

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sri Lanka - egzotyczne państwo na wyspie Cejlon

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Na polskim rynku debiutuje kolejny smartfon od Motoroli - motog51 5G. To kolejny model z...


Do góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Sri Lanka - egzotyczne państwo na wyspie Cejlon