Lifestyle   »   Moda i styl   »   Styl formalny - nie popełnij faux pas

Moda i styl

rss

Styl formalny - nie popełnij faux pas

2011.11.05//  D. Kwiecień
Chociaż zasady ubierania się znajdziemy w każdym stylu, to najłatwiej jest je złamać, gdy przygotowujemy strój na formalną okazję. Moda codzienna także kieruje się pewnymi regułami, ale są one zdecydowanie bardziej liberalne i możemy sobie pozwolić na więcej. Natomiast w stylu formalnym jest niesamowicie łatwo popełnić faux pas.
Moda męska i styl - unikanie błędów w formalnym stroju Białe koszule są nudne...
Moda męska i styl - unikanie błędów w formalnym stroju ...i...
Moda męska i styl - unikanie błędów w formalnym stroju ...mogą prześwitywać

Biała koszula jest niebezpieczna
Niebezpieczeństwo czyha na nas już w chwili, gdy wybieramy koszulę. Najgroźniejsze są te w kolorze białym. Po pierwsze są bardzo nudne i oklepane. Jeśli boisz się zwracać na siebie uwagę, to wybór bieli jest dla Ciebie najodpowiedniejszy. Koszule w tym kolorze często są także półprzezroczyste. Prześwitujące sutki nie są oznaką świetnego stylu!
Przeczytaj także: Wyglądaj świetnie na oficjalnym spotkaniu »Rozmiar ma znaczenie
Nie dajcie się zwieźć wszystkim tym, którzy próbują Wam wmówić, że jest inaczej. Rozmiar ma znaczenie i koszula, która niedopasowana idealnie do Waszych wymiarów będzie wyglądać koszmarnie. Owszem, wciśniesz się w zbyt ciasną albo założysz za dużą. Jednak workowata koszula, za krótkie lub długie rękawy czy ciasny kołnierzyk będą rzucały się w oczy.
Moda męska i styl - unikanie błędów w formalnym stroju Cała garderoba...
Moda męska i styl - unikanie błędów w formalnym stroju ...musi idealnie...
Moda męska i styl - unikanie błędów w formalnym stroju ...na Tobie leżeć

Pilnuj guzików
Wszystkie guziki koszuli powinny być zapięte. Również te na kołnierzu. To jeden z dowodów na to, dlaczego tak istotny rozmiar koszuli. Idealnie dopasowana nawet z zapiętymi guzikami na kołnierzu nie będzie Cię dusić.

Nie za długie, nie za krótkie
W kwestii spodni (zresztą jak w każdej części garderoby) również jest ważny rozmiar. Na początek zajmijmy się obwodem. Spodnie nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne. Możecie powiedzieć, że przecież można dopasować ich szerokość za pomocą paska. To jednak złudne przeświadczenie. Pasek to jedynie ozdoba! Jeśli chodzi o długość, to wystarczy zapamiętać prostą zasadę. Spodnie muszą delikatnie załamywać się na bucie. Jeśli tak jest, to wybrałeś idealny rozmiar.
Moda męska i styl - unikanie błędów w formalnym stroju Łatwo popełnić błędy...
Moda męska i styl - unikanie błędów w formalnym stroju ...w...
Moda męska i styl - unikanie błędów w formalnym stroju ...stroju formalnym

Popatrz w dół
W stroju formalnym wszystko musi wyglądać jak najlepiej. W szczególności kobiety zwracają uwagę na Wasze obuwie. Nie muszę chyba wspominać o tym, że na oficjalne spotkania nie zakładacie trampek itp.? Jest jednak inna zasada, o której nie wszyscy mogą wiedzieć. Kolor obuwia dopasowujemy do koloru paska. Nasz strój wtedy jest stonowany i przyjemny dla oczu. Jeśli chodzi o skarpety, to oczywiście nie wybieramy jasnych do ciemnego obuwia. Tego typu styl zostawiamy Michaelowi Jacksonowi oraz Ireneuszowi Dudkowi. Skarpety powinny mieć ten sam (albo zbliżony) kolor, co obuwie. Muszą być także cienkie i odpowiednie długie, by w razie założenia nogi na nogę, nie świecić nagą łydką.
Moda męska i styl - unikanie błędów w formalnym stroju Kolor paska...
Moda męska i styl - unikanie błędów w formalnym stroju ....musi być dopasowany...
Moda męska i styl - unikanie błędów w formalnym stroju ...do koloru obuwia

Akcesoria też są ważne
Mężczyznom oferuje się zdecydowanie mniej różnych ozdób niż kobietom, ale to nie znaczy, że nie jesteśmy narażeni na błędy w kwestii akcesoriów. Zacznijmy od zegarka, który jest najbardziej charakterystyczną ozdobą dla mężczyzn. Na oficjalne spotkania nie zakładamy oczywiście sportowego czasomierza. Zamiast tego powinniśmy wybrać elegancki i niekrzykliwy zegarek. Jeśli oprócz niego mamy na sobie jakąś biżuterię, to trzeba pamiętać o dwóch zasadach. Pierwsza to nie używanie zbyt wielu akcesoriów na raz. Druga zasada mówi o nie noszeniu jednocześnie złotego zegarka i srebrnego wisiorka. Metale w różnych elementach biżuterii powinny być te same.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Styl formalny - nie popełnij faux pas

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale KulturaDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   Styl formalny - nie popełnij faux pas