Lifestyle   »   Podróże   »   Sydney Aquarium - największe oceanarium na świecie

Podróże

rss

Sydney Aquarium - największe oceanarium na świecie

2010.03.11//  I. Rupa
Obowiązkowym punktem wycieczek do Sydney jest największe na świecie akwarium - Sydney Aquarium. Jest to miejsce, gdzie można zobaczyć niewyobrażalną ilość podwodnych stworzeń, zaczynając od pingwinów, kończąc na egzotycznych gatunkach ryb.
Reklamowane jest jako jedno z największych i najbogatszych - w zwierzęce okazy - akwariów na świecie. Ale czy tak rzeczywiście jest? Na to pytanie odpowiemy sobie, kiedy już się tam znajdziemy.
Sydney Aquarium Oceanarium w Sydney...
Sydney Aquarium ...to miejsce, gdzie można zobaczyć...
Sydney Aquarium ...nieznane nam dotąd gatunki ryb

Akwarium w Sydney znajduje się w samym centrum miasta, na Darling Harbour. Budynek z zewnątrz nie powala nas na kolana, lecz dopiero po wejściu do środka widać, że składa się z kilku pływających platform. Znaleźć tu można miliony ryb z najbardziej egzotycznych zakątków naszego globu.
Zobacz także: Sydney Aquarium - wielkie, podwodne muzeum »W pierwszej kolejności zwiedza się ogromne pomieszczenie, w którym w wielkich akwariach pływają niespotykane gatunki stworzeń morskich. Prawdziwa zabawa, zaczyna się w momencie, gdy krętymi schodami schodzi się w dół oceanarium – aż pod wodę. Podwodne korytarze, zbudowane ze szkła robią piorunujące wrażenie. Widać przez nie cały podwodny świat. Wszyscy wodni mieszkańcy pływają nad głowami zwiedzających. Można godzinami podziwiać ich zachowanie oraz efektownie wykonaną ekspozycję.
Sydney Aquarium Australijskie akwarium...
Sydney Aquarium ...zostało założone...
Sydney Aquarium ...w 1988 roku

Do zwiedzania mamy tutaj dwa podwodne światy. Jeden jasny i kolorowy - pełen różnobarwnych rybek i innych stworzonek, a drugi ciemny - gdzie, pływają różne gatunki rekinów. Można nawet zobaczyć z bliska pełne uzębienie tego drapieżnika, ponieważ z rekinami dzieli nas tylko gruba, kilkucentymetrowa szyba.
Sydney Aquarium Główną atrakcję stanowi...
Sydney Aquarium ...duży zbiornik...
Sydney Aquarium ...z rekinami

Kolejną atrakcją, dla ludzi nie narzekających na brak miejscowej waluty, jest karmienie rekinów. Za dodatkową opłatą można zafundować im przekąskę i własnoręcznie umieścić smakołyk w paszczy. Ta niebezpieczna, ale jakże ekscytująca możliwość, skupia na sobie bardzo wielkie zainteresowanie zwłaszcza zagranicznych turystów.
Sydney Aquarium Turystów zadziwiają...
Sydney Aquarium ...zbiorniki, w których...
Sydney Aquarium ...znajduje się rafa koralowa

Bardzo efektownie wyglądają też ogromne akwaria, znajdujące się na końcu trasy dla zwiedzających. Można się tu odprężyć i uspokoić nieco przyspieszone bicie serca, po bliskim spotkaniu z rekinami.

Do Sydney Aquarium najlepiej dotrzeć ze stacji kolei miejskiej Town Hall, która znajduje się 10 minut drogi pieszego spaceru od akwarium. Po wyjściu ze stacji Town Hall, należy kierować się w stronę George Street, a następnie przejść na drugą stronę tej ulicy. Cały czas idąc tą drogą, po około 10 minutach powinniśmy ujrzeć budynek Sydney Aquarium. W przypadku korzystania z autobusu, również należy wysiąść na stacji Town Hall i kierować się jak powyżej.
Sydney Aquarium Odwiedzający Sydney...
Sydney Aquarium ...nie mogą odpuścić...
Sydney Aquarium ...zwiedzania wielkiego akwarium

Bilet wstępu do australijskiego oceanarium kosztuje około 30 dolarów. Można również wykupić bilet wstępu na dwie lub trzy atrakcje, w zależności od upodobań klienta, co będzie z pewnością najkorzystniejszym rozwiązaniem.
Sydney Aquarium Oceanarium...
Sydney Aquarium ...w...
Sydney Aquarium ...Sydney
Sydney Aquarium Oceanarium...
Sydney Aquarium ...w...
Sydney Aquarium ...Sydney
Sydney Aquarium Oceanarium...
Sydney Aquarium ...w...
Sydney Aquarium ...Sydney

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sydney Aquarium - największe oceanarium na świecie

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Sydney Aquarium - największe oceanarium na świecie