Lifestyle   »   Podróże   »   The Big Island - Wielka Wyspa na Hawajach

Podróże

rss

The Big Island - Wielka Wyspa na Hawajach

2010.03.25//  I. Rupa
Każdy chociaż raz w życiu chciał pojechać na Hawaje. To właśnie tutaj znajdują się najpiękniejsze plaże na ziemi, kołyszące się palmy i głośne „Aloha!”. Wyspy słynące z hucznych zabaw, tańców Hula i kwiatowych wieńców noszonych na szyi, co roku przyciągają turystów spragnionych wypoczynku.
Zobacz także: Wielka Wyspa - Hawaje »Urok Big Island jest troszeczkę inny, niż jej mniejszych odpowiedników. Jest to największa z hawajskich wysp. Znajdują się tu nadal aktywne wulkany oraz plaże pokryte białym, czarnym i zielonym piaskiem. Przyjeżdża tutaj zdecydowanie mniej turystów, ponieważ wyspa ta przyciąga ludzi szukających spokoju i odrobiny wytchnienia, a przy okazji jest tańsza, niż pozostałe.
Big Island Wyspy Hawajskie...
Big Island ...przyciągają...
Big Island ...wielu turystów

Warto zauważyć, że nazwa Big Island — „Wielka Wyspa” — idealnie określa największą z hawajskich wysp, gdyż jest większa od pozostałych wysp archipelagu, razem wziętych. Jej powierzchnia to ponad 10 tysięcy kilometrów kwadratowych i stale rośnie.
Na Wielkiej Wyspie, uważanej przez geologów za unikat w skali światowej, można doświadczyć jedenastu, z trzynastu stref klimatycznych, występujących na kuli ziemskiej. Z tego powodu, wyspa traktowana jest jako minikontynent.
Big Island Przez cały rok...
Big Island ...jest tutaj...
Big Island ...bardzo słonecznie

Hawajska wyspa, będąc wysuniętą najdalej na południe, ma klimat łagodny. Na wybrzeżach, gdzie jest największy ruch turystyczny, średnia temperatura w ciągu dnia wynosi od 30 stopni latem do 20 stopni zimą.

W północnej części wyspy, znajduje się wygasły wulkan – Kohala. Wokół niego rozmieszczone są najbardziej ekskluzywne na świecie, kompleksy hotelowe. Nie brakuje im niczego zaczynając od basenów, a kończąc na kolejkach podwożących gości do ich apartamentów.
Big Island Złociste plaże...
Big Island ...i błękitne wody...
Big Island ...to wizytówka wyspy

Klimat tropikalny i urodzajne gleby wulkaniczne sprzyjają uprawie rozmaitych owoców i warzyw. Owoce egzotyczne, takie jak mango, papaje oraz liczi podawane są na wieczornych posiłkach wraz z kolorowymi drinkami, serwowanych w skorupach kokosa.
Uprawiana tu kawa - Kona jest znana na całym świecie. Co roku handlowcy z wielu krajów przybywają na Hawaje, żeby podczas Festiwalu Kawy Kona, spróbować tego rarytasu i kupić go trochę dla siebie.
Big Island Big Island...
Big Island ...jest największą wyspą...
Big Island ...na Hawajach

Mieszkańcy wyspy są przyjaźnie nastawieni do turystów i bardzo uczynni. Słyną z wielkiej gościnności i zamiłowania do wieczornych tańców na plaży – Hula. Liczne kramy przepełnione są licznymi pamiątkami i śmiesznymi gadżetami. Sprzedawcy nie przepuszczą żadnemu przyjezdnemu, koniecznie trzeba coś kupić za „Good price for you!”.
Big Island Wycieczka w to miejsce...
Big Island ...będzie dla nas...
Big Island ...niezapomnianym przeżyciem

Będąc na wyspie, należy też koniecznie zobaczyć Hawaii Volcanoes National Park. Ponieważ część parku leży na wysokości powyżej 1000 metrów nad poziomem morza, należy spodziewać się nieco chłodniejszych temperatur i częstszych opadów deszczu, szczególnie od listopada do marca. Przyjezdnych zdumiewają rzeki cieknącej i zastygłej lawy, kaldery, ziejące siarką i parą kratery, skamieniałe drzewa, a także zwrotnikowy las, drzewiaste paprocie i prehistoryczne budowle.

Na Hawaje najlepiej dostać się samolotem z Chicago lub Nowego Yorku. Hawajskie linie lotnicze oferują kilkanaście przelotów dziennie do Hilo i Kailua-Kona, gdzie mieści się największa i najbardziej znana baza turystyczna na wyspie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
The Big Island - Wielka Wyspa na Hawajach

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   The Big Island - Wielka Wyspa na Hawajach