Lifestyle   »   Podróże   »   Tunezja - główny kierunek wakacyjnych wycieczek

Podróże

rss

Tunezja - główny kierunek wakacyjnych wycieczek

2010.04.10//  I. Rupa
Tunezja wciąż pozostaje na pierwszym miejscu w rankingach ofert, które są najczęściej wybierane przez turystów. Niewiele krajów posiada tak bogatą ofertę wakacyjną. Wizytówką tego miejsca są piękne, piaszczyste plaże, ruiny rzymskich miast i punickich świątyń oraz wycieczka na Saharę.
Zobacz także: Tunezja - ulubione miejsce turystów »Tunezja, a właściwie Republika Tunezyjska, znajduje się w Afryce Północnej, nad Morzem Śródziemnym i jest najmniejszym państwem Maghrebu. Sąsiaduje z Algierią i Libią, uznawana jest za pierwszy na świecie kraj islamski, w którym uchwalono konstytucję. Największym miastem i stolicą kraju jest Tunis.
Tunezja Tunezja to jedno...
Tunezja ...z najchętniej wybieranych ofert wakacyjnych...
Tunezja ...w biurach podróży

Położenie Tunezji oraz ukształtowanie jej powierzchni sprawia, że tutejszy klimat jest bardzo zróżnicowany. Na północy - klimat podzwrotnikowy typu śródziemnomorskiego, zaś na południu – zwrotnikowy suchy. Lato jest upalne i suche, a zimą pogoda bywa dość zmienna. Najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień, a najchłodniejszy jest styczeń. Warto pamiętać o tym, że kilkakrotnie w ciągu roku pojawia się tu pustynny wiatr - Sirocco.
Tunezja Położenie kraju sprawia, że...
Tunezja ...tutejszy klimat jest...
Tunezja ...bardzo zróżnicowany

Wydmy tworzące niesamowite krajobrazy z charakterystycznymi karawanami wielbłądów oraz zielone oazy to prawdziwe oblicze Czarnego Lądu, którego poznanie jest marzeniem każdego Europejczyka.

Miejscowa kuchnia, która jest mieszanką kuchni śródziemnomorskiej, arabskiej i afrykańskiej zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy. Kuskus z jagnięciną, owoce morza czy wspaniałe świeże owoce z plantacji rozciągających się pomiędzy Hammametem, a Tunisem to tylko, niektóre z dóbr jakie polecane są w tej części Afryki.
Tunezja Miejscowa kuchania jest...
Tunezja ...mieszanką kuchni śródziemnomorskiej...
Tunezja ...arabskiej i afrykańskiej

Będąc w Tunezji zadziwią nas niecodzienne zwyczaje tego miejsca. Wielożeństwo oraz nakaz noszenia tradycyjnych chust zostały tutaj zniesione. Kobiety mogą chodzić do szkoły, studiować, brać udział w wyborach oraz zasiadać w najwyższych władzach. Co ciekawe, prostytucja i domy publiczne są tu legalne.
Tunezja Niecodzienne zwyczaje...
Tunezja ...tego miejsca z pewnością...
Tunezja ...zadziwią wszystkich turystów

W kraju nie brakuje hoteli. Turyści mogą wybrać coś adekwatnego do zawartości swojego portfela. Noclegi w hotelach nie są drogie, a najlepiej prowadzone są te, które co roku przyciągają masę turystów. W hotelach zazwyczaj obowiązują zniżki dla dzieci do 8 do 10 lat, wiele z nich posiada też place zabaw, specjalne baseny i brodziki, a także zapewnia opiekę nad najmłodszymi.
Tunezja Bogata baza noclegowa...
Tunezja ...ma do zaoferowania pokoje...
Tunezja ...o różnym standardzie

Ceny w Tunezji są porównywalne z tymi, które obowiązują w Polsce. Jedzenie jest tanie i smaczne. Najdroższe są popularne kurorty, takie jak Hammamet czy Sousse. Płatność kartą bankomatową jest ogólnodostępna.

Walutą w Tunezji jest dinar (TD), który dzieli się na tysiąc milimów (M). W obiegu są monety: 5, 10, 20, 50, 100, 500 M, jeden dinar i pięć dinarów oraz banknoty o nominałach 5, 10, 20 i 30 dinarów. 1 TND = 2,17 PLN. Miejscowej waluty nie można wwozić, ani wywozić z kraju, dlatego przed wyjazdem należy ponownie zamienić je na dewizy.
Tunezja Ceny w Tunezji...
Tunezja ...są porównywalne z cenami...
Tunezja ...jakie są w Polsce

Decydując się na wycieczkę w to piękne miejsce, koniecznie trzeba zobaczyć:

  • Kartaginę - założoną przez Fenicjan w IX wieku p.n.e. Możemy tu podziwiać wspaniałą Katedrę Św. Ludwika, termy Antoniusza z II wieku czy wille rzymskie. Sidi Bou Said oczaruje każdego swoimi wąskimi uliczkami z charakterystycznymi niebiesko – białymi drzwiami, które praktycznie w każdym domu są dziełem sztuki.
  • Dougga – najlepiej zachowane rzymskie miasto w Afryce, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.
  • Medyna - miasto w zachodniej części Arabii Saudyjskiej, w prowincji Al-Hidżaz. Medyna jest drugim, po Mekce, co do znaczenia ośrodkiem kultu religijnego w świecie islamu. Tutaj po ucieczce z Mekki schronił się prorok Mahomet, wtedy też zmieniono nazwę miasta z Jasrib na Medyna. Na miejscu domu, w którym miał mieszkać Mahomet powstał meczet, w którym obok grobu proroka znajduje się również grób jego córki Fatimy. Groby te są celem pielgrzymek setek tysięcy muzułmanów.
  • Park Narodowy Ichkeul - leży nad jeziorem Ichkeul, u podnóża góry Dżebel Ichkeul. Stanowi idealne schronienie dla bawołów, dzików, szakali, ryb, ptaków. Najważniejszy rezerwat ptaków i dzikiej zwierzyny w Afryce Północnej. Wpisany przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa kulturowego.
  • Wielki meczet - to przykład architektury z czasów dynastii Aghlabidów. Wybudował go w roku 851 wyzwolony niewolnik, o imieniu Mudam. Dzięki wieżyczkom armatnim meczet ma wygląd fortecy.
  • Wyspy Kerkennah - rozciągają się na przestrzeni 50 kilometrów, w odległości 20 kilometrów od miasta Sfax. Największa wyspa to Chergui, zwana także Kerkennah. Główny ośrodkiem jest Remla.
  • Safari na Saharze – to nieodzowny punkt wyjazdu do Tunezji, safari można odbyć jeepem, ale tylko podróż na wielbłądzie odda w 100% klimat tej wycieczki. Rzadkim zjawiskiem jest fatamorgana, która ukazuje się uczestnikom safari. Liczne oazy z bujną roślinnością oczarują wszystkich.

Dokumentem potrzebnym do wjazdu na teren Tunezji jest paszport oraz wiza. Wiza nie jest nam potrzebna tylko wtedy, gdy jedziemy na tą egzotyczną wycieczkę z biurem podróży. Warto pamiętać o kserokopii paszportu. Skserowany dokument może się przydać w przypadku utraty oryginału i skróci czas oczekiwania na duplikat.
Tunezja Piękne, tunezyjskie zabytki...
Tunezja ...obowiązkowo muszą się znaleźć...
Tunezja ...na liście atrakcji do zobaczenia
Tunezja Przejażdżka na wielbłądzie...
Tunezja ...jest niesamowitym...
Tunezja ...i nowym doświadczeniem
Tunezja Z urlopu w Tunezji...
Tunezja ...wszyscy wracają...
Tunezja ...bardzo zadowoleni

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Tunezja - główny kierunek wakacyjnych wycieczek

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Tunezja - główny kierunek wakacyjnych wycieczek