Lifestyle   »   Moda i styl   »   Twoje buty - co o tobie mówią?

Moda i styl

rss

Twoje buty - co o tobie mówią?

2014.03.14//  D. Jędrzejewska
Buty - wydawać by się mogło, że niewiele świadczą o człowieku, bo to nie one jako pierwsze rzucają się w oczy. A jednak warto na nie spoglądać, próbując określić cechy nowo napotkanego człowieka. Według psychologów z Uniwersytetu Kansas noszone przez nas obuwie odzwierciedla nasz charakter. W jaki sposób? Podobno, by poznać się na drugim człowieku, wystarczy zwrócić uwagę na cztery cechy jego butów. To w nich kryją się takie informacje, jak jego ciągoty polityczne, stabilność emocjonalna, poziom otwartości oraz sumienności. Za ich pomocą można również określić, czy ktoś jest introwertykiem lub ekstrawertykiem. A wszystko to przez określenie wartości, stylu, koloru i jakości utrzymania obuwia.
Twoje buty - co o tobie mówią?
Twoje buty - co o tobie mówią?
Twoje buty - co o tobie mówią?

Psychologowie z Kansas przebadali pod tym kątem 208 ochotników, którzy mieli wypełnić kwestionariusze osobowe - potem sfotografowano ich obuwie. Na kolejnym etapie badania grupa 63 studentów próbowała zanalizować, jakie cechy posiadają właściciele butów. Co ciekawe, potrafili je określić aż w 90 procentach zgodnie z wcześniej wypełnionymi kwestionariuszami. I tak, drogie buty oczywiście świadczą o wysokim statusie majątkowym badanego, zaś ekstrawaganckie o osobowości ekstrawertycznej.
Twoje buty - co o tobie mówią?
Twoje buty - co o tobie mówią?
Twoje buty - co o tobie mówią?

Buty starszej daty, ale dokładnie zadbane mówią o sumienności właściciela. Bardziej zaskakujące wnioski płynące z badania wskazują na to, że obuwie za kostkę świadczy o agresywnej osobowości, natomiast buty wyglądające na niewygodne o spokoju. Liberałowie z reguły nie przejmują się tym, co noszą na swoich stopach.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Twoje buty - co o tobie mówią?

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Zakup mieszkania lub domu często wiąże się z bardzo dużym zadłużeniem w banku. Kredyt, który...

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   Twoje buty - co o tobie mówią?