Lifestyle   »   Podróże   »   Wiedeń - perła Austrii

Podróże

rss

Wiedeń - perła Austrii

2012.09.11//  A. Luśtyk
Do zwiedzania Wiednia należy się odpowiednio przygotować. To nie jest miejsce, gdzie dobrze czują się zmęczeni autostopowicze, którzy prysznic widzieli trzy dni temu. Klasyczny, elegancki, wysublimowany, wzniosły. Aby czuć się w nim dobrze, trzeba być takim, jak on. Wiedeń budzi w ludziach to chęć bycia lepszym. To miejsce, gdzie w toaletach publicznych gra muzyka klasyczna, a małe i przytulne kawiarnie onieśmielają wprost przeciwnymi cenami.
Wiedeń ? perła Austrii
Wiedeń ? perła Austrii
Wiedeń ? perła Austrii

Wiedeń stanowi kwintesencję dobrego gustu. A przynajmniej jego centrum. Obrzeża miasta wyglądają tak, jak obrzeża wszystkich miast. Jednak im bliżej centrum, tym bardziej zachwycająco. Wszystko jest jakieś takie austriackie, porządne, czyste, wychuchane. Widać, że to miasto ma długą historię i że jest to historia nie byle jaka. Historia potęgi, siły i mocy, która zachowała się do dziś. Dzieje tego miasta sięgają jeszcze czasów celtyckich, czyli 500 r.p.n.e. Według raportu amerykańskiego Mercera, który ocenia 221 najważniejszych metropolii, Wiedeń jest miastem o najwyższej jakości życia na świecie. Co zadziwiające, wyprzedził nawet miasta szwajcarskie.
Wiedeń ? perła Austrii
Wiedeń ? perła Austrii
Wiedeń ? perła Austrii

Wiedeń jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast. Nic w tym dziwnego, ma wiele ciekawych miejsc do zobaczenia i szeroką ofertę kulturalną. Zachwycające widoki, doskonała komunikacja i konkurencyjne ceny hoteli są zachęcające dla turystów. W pobliżu centrum bez trudu można znaleźć hotel dostosowany do swoich warunków finansowych. Wiedeń jest także perełką architektoniczną. Niestety niedocenioną przez masy. Akcja filmów dzieje się zwykle w sąsiedztwie budowli-gigantów, takich jak Koloseum, Wieża Eiffla czy Statua Wolności. To one są romantyczne i to wokół nich powstają legendy. Szkoda by było jednak zapomnieć, że kilkaset kilometrów dalej znajdują się budynki tak zachwycające swoich przepychem i urodą, że tylko ślepiec przeszedłby obok nich obojętnie. Te budowle to zasługa m.in. dynastii Habsburgów, która znacząco przyczyniła się do ich świetności. Najważniejszym i najatrakcyjniejszym obiektem jest Hofburg - dawna siedziba wspomnianego rodu. Liczy około 700 lat. Jego powierzchnia przekracza 240 tysięcy m2. Posiada on aż 19 dziedzińców, 50 klatek schodowych, 2600 pokoi oraz muzeów, kaplic, ogrodów, bibliotek i innych pomieszczeń. Robi wrażenie, prawda?
Zobacz także: Wiedeń - galeria zdjęć »Innym miejscem, związanym z Habsburgami jest Schönbrunn - kompleks parkowy w stylu francuskim z labiryntem wykonanym z bukszpanu. Pałac posiada aż 1400 komnat. Drugi znaczący obiekt, to Belweder składający się z dwóch budynków - Górnego Belwederu i Dolnego Belwederu - przedzielonych francuskim ogrodem. Schönbrunn był letnią rezydencją księcia Eugeniusza Sabaudzkiego, a potem cesarzowej Marii Teresy. Dziś jest to miejsce dla kolekcji wspaniałych dzieł sztuki. Nie tylko wspaniałe budowle są walorem Schönbrunn, lecz także jego otoczenie – wspaniałe wielkie ogrody, pełne zakamarków, rzeźb w stylu antycznym czy fontann. Wszystko to oczywiście jest doskonale zachowane i zadbane, równo przycięte i zakonserwowane – wspaniałe odzwierciedlenie wiedeńskiej doskonałości.
Wiedeń ? perła Austrii
Wiedeń ? perła Austrii
Wiedeń ? perła Austrii

Wymienione miejsca stanowią tylko element przepięknej układanki. Kolejną wizytówką austriackiej stolicy jest Stare Miasto, uchodzi ono za jedno z najbardziej widowiskowych na starym kontynencie. Zachęca nie tylko Hofburgiem, lecz także średniowieczną katedrą św. Stefana oraz wieloma doskonale zachowanymi domami i budynkami, w tym gmachem Opery Narodowej i Muzeum Sztuki. Na starówce znajduje sie też słynna kolumna Świętej Trójcy, wybudowana na pamiątkę epidemii dżumy oraz kompleks kulturalny Museums Quartier. Na szczególną uwagę zasługuje katedra ze 137- metrową wieżą, z której roztacza się widok na panoramę tego ciekawego miasta.
Wiedeń ? perła Austrii
Wiedeń ? perła Austrii
Wiedeń ? perła Austrii

W Wiedniu można znaleźć wszystko to, co znajduje się niemal w każdym dużym mieście. Urokliwe uliczki, wesołe miasteczko, przytulne kawiarenki, interesujące menu, piękne zabytki. Niełatwo jednak odnaleźć na mapie świata miasto, tak przepełnione wdziękiem, klasą, elegancją i mieszkańcami, którzy starają się zachowywać godnie w tym królewskim mieście. Uprzejmi, pomocni, zrobią wszystko, aby goście czuli się w dobrze w ich progach. Stolica Austrii jest jednym z tych miejsc, które można wybrać w ciemno, szukając miejsca na udany, relaksujący weekend.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wiedeń - perła Austrii

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Wiedeń - perła Austrii