Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Woda mineralna "Borjomi" - zdrowie z głębin

Forma i zdrowie

rss

Woda mineralna "Borjomi" - zdrowie z głębin

2011.02.19//  Tomasz Berendt
„Borjomi” to ekskluzywna gruzińska woda mineralna wydobywana z obszaru Parku Narodowego „Borjomi” (850-2500m n.p.m), bezpośrednio z podziemnych, gorących (t. 38 - 410C), szczelnie izolowanych geologicznie źródeł.

„Borjomi” zaliczana jest do jednej z najbardziej wyrafinowanych wód mineralnych świata. Jej walory to wyjątkowy smak , czystość mikrobiologiczna oraz właściwości wynikające z niepowtarzalnego i unikalnego, niezmienionego od stuleci składu chemicznego.
Woda mineralna Borjomi Woda mineralna Borjomi
Woda mineralna Borjomi Woda mineralna Borjomi
Woda mineralna Borjomi Woda mineralna Borjomi

„Borjomi” to unikalne złoże wodorowęglanowo-sodowych wód mineralnych, dlatego każda kropla jest bezcenna. Aby zachować skład mineralny wody, w 2006 roku został zatwierdzony projekt dotyczący o wielkość produkcji w okresie lat 2006-2031. Wynosi ona 561 000 litrów dziennie, co pozwala produkować każdego dnia ponad milion butelek.
Woda mineralna Borjomi Woda mineralna Borjomi
Woda mineralna Borjomi Woda mineralna Borjomi
Woda mineralna Borjomi Woda mineralna Borjomi

Do dziś wszystkie dziewięć odwiertów w wąwozie „Borjomi” działa w trybie samo wylewu, co oznacza, że przez odwierty (o głębokość około 1500 metrów) dwutlenek węgla wypycha wodę mineralną na powierzchnię ziemi. Otrzymana z odwiertów woda mineralna, za pomocą 25 kilometrowego rurociągu, jest dostarczana do rozlewni. Tam stygnie, nasyca się naturalnym dwutlenkiem węgla, a następnie jest rozlewana do butelek, które są zamykane i etykietowane.

„Borjomi” ma korzystny wpływ na metabolizm węglowodanowy i lipidowy oraz zwiększa tworzenie kwasu adenozynotrójfosforanu (ATP), pomaga w regulacji pH. Naturalna woda mineralna „Borjomi” podnosi odporność i jest skuteczna w zapobieganiu oraz leczeniu chorób układu pokarmowego, poprawia także pracę jelit. Ze względu na unikalny kompleks minerałów pochodzenia wulkanicznego doskonale oczyszcza organizm.

Spożywanie tej wody jest wskazane w leczeniu chorób stawów, tkanki łącznej oraz cukrzycy. „Borjomi” ma również korzystne działanie dla osób pracujących fizycznie w gorącym klimacie, podczas dużego obciążenia fizycznego jak również dla mieszkańców obszarów górskich, dla osób stosujących dietę niskokaloryczną oraz osób z niedowagą.

Dodatkowo „Borjomi” od dawna ma zastosowanie przy zapaleniu błony śluzowej żołądka, wrzodów żołądka, dwunastnicy, przewlekłych chorób wątroby i dróg żółciowych oraz zapalenia woreczka żółciowego. „Borjomi” pomaga również przy zapaleniu dróg moczowych, układu oddechowego, a nawet przy kamicy nerkowej.

W wyniku wielokrotnych badań stwierdzono, że woda mineralna „Borjomi” pomaga przy zapaleniu jelita cienkiego i jelita grubego, zapaleniu okrężnicy, rozwolnieniach, zaparciach i otruciach pokarmowych. Niezastąpiona jest podczas choroby nerek, dla osób cierpiących na wrzody żołądkowe i inne choroby górnej części układu pokarmowego.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: Borjomi


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Woda mineralna "Borjomi" - zdrowie z głębin

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Woda mineralna "Borjomi" - zdrowie z głębin