Lifestyle   »   Męskie używki   »   Wyjątkowe piwo z włoskiego więzienia

Męskie używki

rss

Wyjątkowe piwo z włoskiego więzienia

2016.10.30//  S. Sikorska
Smakosze uważają, że piwa z małych browarów są najlepsze. Lokalni producenci dokładają wszelkich starań, by wyróżniać się na tle dużych producentów, więc każda kropla złocistego trunku przepełniona jest wyjątkową pasją. Ale o tym, jak smakuje piwo zza więziennych krat przekonają się tylko nieliczni. W Polsce jeszcze nikt nie wpadł na taki pomysł, jednak we Włoszech piwo produkowane jest w rzymskim zakładzie karnym Rebibbia.
Więzienne piwo
Więzienne piwo
Więzienne piwo

Co więcej, nie jest to jedno piwo – w więzieniu powstał prawdziwy browar, który wytwarza różne rodzaje złocistego trunku, a każdy z nich ma zupełnie inną, humorystyczną nazwę. Browarnicza spółdzielnia założona przez skazańców nosi nazwę Nasiona Wolności (wł. Semi di Liberta) i zajmuje się nie tylko warzeniem piwa. Dodatkowo odpowiada za edukację współwięźniów z zakresu spożywania alkoholu. W ten sposób pomysł na biznes został przy okazji wykorzystany jako pretekst do poszerzonej walki z uzależnieniem od alkoholu. Więzienni producenci prowadzą kursy racjonalnego picia i szkolenia z zakresu odpowiedniego zachowania w zakładzie penitencjarnym.
Więzienne piwo
Więzienne piwo
Więzienne piwo

Jeśli chodzi o samo piwo, to nazwa każdego jego rodzaju nawiązuje do miejsca, z jakiego wszystkie się wywodzą. W dużej mierze określa też charakter samego alkoholu. I tak oto pojawia się piwo Koniec Kary, które ma niską zawartość alkoholu, ale intensywny zapach. Piwo Bądź Grzeczny ma zdecydowanie bardziej wysublimowany smak i nadaje się dla prawdziwych smakoszy. Koza to alkohol ciemny, o niskim stopniu fermentacji. Produkowane jest również piwo Poczuj Się Wolny oraz Z Wolnej Stopy.
Więzienne piwo
Więzienne piwo
Więzienne piwo

Ciekawostką jest fakt, że popularność piwa nie ogranicza się tylko do więziennych murów. 2 października tego roku, podczas włoskiej edycji festiwalu piwa przypominającego niemiecki Oktoberfest, piwa Semi di Liberta miały zostać zaprezentowane szerszej grupie konsumentów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wyjątkowe piwo z włoskiego więzienia
 / 
Komentarze do: Wyjątkowe piwo z włoskiego więzienia
Mateusz pisze:

To prawda, że piwo z małych browarów jest najlepsze ma serce i przede wszystkim wysoką jakość czego nie ma w wielkich browarach. Jeżeli mam możliwość to zawsze wybieram piwo z lokalnych browarów. Często zdarza się, że nawet się do mnie uśmiechnie jak to http://www.blasty.pl/12145/tak-sie-ciesze-ze-cie-widze-piwo :)

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Lifestyle   »   Męskie używki   »   Wyjątkowe piwo z włoskiego więzienia