Lifestyle   »   Męskie używki   »   Wyjątkowe piwo z włoskiego więzienia

Męskie używki

rss

Wyjątkowe piwo z włoskiego więzienia

2016.10.30//  S. Sikorska
Smakosze uważają, że piwa z małych browarów są najlepsze. Lokalni producenci dokładają wszelkich starań, by wyróżniać się na tle dużych producentów, więc każda kropla złocistego trunku przepełniona jest wyjątkową pasją. Ale o tym, jak smakuje piwo zza więziennych krat przekonają się tylko nieliczni. W Polsce jeszcze nikt nie wpadł na taki pomysł, jednak we Włoszech piwo produkowane jest w rzymskim zakładzie karnym Rebibbia.
Więzienne piwo
Więzienne piwo
Więzienne piwo

Co więcej, nie jest to jedno piwo – w więzieniu powstał prawdziwy browar, który wytwarza różne rodzaje złocistego trunku, a każdy z nich ma zupełnie inną, humorystyczną nazwę. Browarnicza spółdzielnia założona przez skazańców nosi nazwę Nasiona Wolności (wł. Semi di Liberta) i zajmuje się nie tylko warzeniem piwa. Dodatkowo odpowiada za edukację współwięźniów z zakresu spożywania alkoholu. W ten sposób pomysł na biznes został przy okazji wykorzystany jako pretekst do poszerzonej walki z uzależnieniem od alkoholu. Więzienni producenci prowadzą kursy racjonalnego picia i szkolenia z zakresu odpowiedniego zachowania w zakładzie penitencjarnym.
Więzienne piwo
Więzienne piwo
Więzienne piwo

Jeśli chodzi o samo piwo, to nazwa każdego jego rodzaju nawiązuje do miejsca, z jakiego wszystkie się wywodzą. W dużej mierze określa też charakter samego alkoholu. I tak oto pojawia się piwo Koniec Kary, które ma niską zawartość alkoholu, ale intensywny zapach. Piwo Bądź Grzeczny ma zdecydowanie bardziej wysublimowany smak i nadaje się dla prawdziwych smakoszy. Koza to alkohol ciemny, o niskim stopniu fermentacji. Produkowane jest również piwo Poczuj Się Wolny oraz Z Wolnej Stopy.
Więzienne piwo
Więzienne piwo
Więzienne piwo

Ciekawostką jest fakt, że popularność piwa nie ogranicza się tylko do więziennych murów. 2 października tego roku, podczas włoskiej edycji festiwalu piwa przypominającego niemiecki Oktoberfest, piwa Semi di Liberta miały zostać zaprezentowane szerszej grupie konsumentów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wyjątkowe piwo z włoskiego więzienia
 / 
Komentarze do: Wyjątkowe piwo z włoskiego więzienia
Mateusz pisze:

To prawda, że piwo z małych browarów jest najlepsze ma serce i przede wszystkim wysoką jakość czego nie ma w wielkich browarach. Jeżeli mam możliwość to zawsze wybieram piwo z lokalnych browarów. Często zdarza się, że nawet się do mnie uśmiechnie jak to http://www.blasty.pl/12145/tak-sie-ciesze-ze-cie-widze-piwo :)

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Męskie używki   »   Wyjątkowe piwo z włoskiego więzienia