Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Wypisane na twarzy oznaki chorób i zdrowia

Forma i zdrowie

rss

Wypisane na twarzy oznaki chorób i zdrowia

2012.08.27//  D. Kwiecień
Rzeczywistość potwierdzają badania naukowców – polscy mężczyźni nie lubią chodzić do lekarza i używają różnych sposobów, by uniknąć wizyt w różnorakich gabinetach. Z tego powodu nasze zdrowie jest w gorszej kondycji niż u kobiet, a to w ostateczności prowadzi do mniejszej średniej długości życia. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba chodzić do lekarza, by móc uświadomić sobie, że w naszym organizmie dzieje się coś niepokojącego. Wystarczy spojrzeć sobie w lustrze prosto w twarz.
Zdrowie - oznaki chorób na twarzy Twarz może...
Zdrowie - oznaki chorób na twarzy ...dużo powiedzieć na temat...
Zdrowie - oznaki chorób na twarzy ...naszego zdrowia

Pierwszym miejscem, na które powinniśmy spojrzeć jest czoło. Nie chodzi tu jednak o odczytanie z niego informacji na temat tego, czy już zaczęliśmy łysieć, czy może jeszcze jest to przed nami. Naszą uwagę powinny zwrócić raczej pryszcze. Otóż mogą być one objawem tego, że nasza dieta nie należy do najzdrowszych, a na dodatek wypijamy spore ilości alkoholu. Zapewne mężczyźni ucieszą się z tego, że pojawienie się pryszczy nie oznacza natychmiastowej wizyty u dermatologa. Można spróbować domowego leczenia, jakim jest ustalenie diety bogatej w błonnik i o niskiej zawartości węglowodanów.
Przeczytaj także: Oznaki odwodnienia - miej na nie oko »Oczy są zwierciadłem duszy, podczas gdy ich okolice mogą mówić nam wiele o stanie naszego ciała. Cienie i worki pod oczami wcale nie muszą oznaczać, że po prostu jesteśmy niewyspani. Jeśli pojawiają się zbyt często, w naszej głowie powinna się zapalić czerwona lampka. Mogą one bowiem być sygnałem tego, że nasze nerki mają jakiś problem. Przebarwienia wokół oczu to np. oznaka nie radzenia sobie nerek z toksynami lub odwodnienia. Cienie i worki mogą jednak powstawać także z innych przyczyn. Najczęstsze z nich to nadmierne spożycie alkoholu lub kofeiny. Odpowiedzialne za to są również niedobory witaminy B12 czy żelaza.
Zdrowie - oznaki chorób na twarzy Oczy są...
Zdrowie - oznaki chorób na twarzy ...nie tylko...
Zdrowie - oznaki chorób na twarzy ...zwierciadłem duszy

Wasze policzki często są przekrwione, chociaż wcale nie spożywaliście alkoholu? Jeśli jesteście facetami, którzy mają sporo szczęścia, może być to na przykład reakcją alergiczną organizmu na używane perfumy i kosmetyki. Gorsza możliwość to choroby płuc. Otóż policzki są lampką alarmową, która „zapala się”, gdy człowiek lubi używki tytoniowe lub jest astmatykiem. To dlatego, że te problemy z płucami sprzyjają pękaniu naczyń włosowatych znajdujących się w naszych policzkach.
Przeczytaj także: Zajrzyj do kuchni i polepsz swoje życie seksualne »Powoli żegnamy lato, ale w tym okresie wielokrotnie mogliśmy usłyszeć o tym, że podczas opalania powinno się uważać z pieprzykami. To dlatego, że osoby posiadające takie „urozmaicenia” są bardziej narażone na raka złośliwego skóry. Nie powinny jednak się specjalnie martwić. Posiadanie pieprzyków łączy się także z wieloma zaletami zdrowotnymi! Otóż badania brytyjskich naukowców dowiodły, że takie osoby mają zdecydowanie mocniejsze kości i rzadziej cierpią na osteoporozę. Ponadto mówi się także o lepszym wzroku i funkcjonowania serca ludzi posiadających duże ilości pieprzyków. Tak więc zalety zdrowotne biją na łeb tę jedną wadę!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wypisane na twarzy oznaki chorób i zdrowia

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Wypisane na twarzy oznaki chorób i zdrowia