Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Wytrwaj w walce o swoją kondycję czyli jak się zmotywować

Forma i zdrowie

rss

Wytrwaj w walce o swoją kondycję czyli jak się zmotywować

2011.08.23//  D. Kwiecień
Prowadzenie aktywnego trybu życia nie jest wcale takie łatwe. Należy się ciągle motywować, poprzez wyznaczanie celów. Ile razy nie mieliście siły na ćwiczenia i robiliście sobie wolne? Wtedy o wiele trudniej zebrać się na kolejny dzień treningowy, a stąd już krótka droga do zaniedbania swojej kondycji.
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia Za cel...
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia ...wyznacz sobie...
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia ...udział w maratonie

Już od dłuższego czasu uprawiasz regularnie jogging i dobrze się z tym czujesz. Biegasz jednak zazwyczaj o tej samej porze, pokonując identyczną trasę. Człowiek nie lubi monotonii i łatwo może się znudzić. Zastanów się nad udziałem w maratonie lub półmaratonie. Będziesz miał wtedy jasny cel, a każdy dzień biegania nabierze nowego znaczenia.
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia Sprint poprawia...
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia ...wydajność układu krążenia...
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia ...i metabolizm

Zamiast biegów długodystansowych możesz dla urozmaicenia spróbować również sprintu. Wyznacz sobie odcinek i postaraj się go pokonać w jak najkrótszym czasie. Sprint poprawia wydajność układu krążenia lepiej niż trening wytrzymałościowy. Ma również pozytywny wpływ na Twój metabolizm.

Jeśli szukasz wyzwania poza siłownią, to dobrym wyborem będą pompki. To fantastyczne ćwiczenie na górną część ciała, które nie wymaga żadnego sprzętu. Wyznacz sobie cel zrobienia 50 pompek, a następnie zwiększaj ilość powtórzeń. Jeśli standardowe pompki są dla Ciebie zbyt łatwe, to spróbuj wykonywać je np. opierając ręce na piłce.
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia Pompki to...
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia ...świetne ćwiczenie...
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia ...na górną część ciała

Bardzo wielu ludzi ustawia swoje cele na podstawie masy ciała, chociaż ta wcale nie odzwierciedla całej prawdy. Zamiast tego spróbuj zmniejszyć obwód w talii o 5 centymetrów. Dodatkową motywacją mogą być np. spodnie, w których wyglądałeś świetnie, ale teraz są na Ciebie za małe.

W dzisiejszym świecie otyłość jest wielkim problemem. Jednym z winnych tego stanu rzeczy jest przetworzona żywność. To nie tylko masa pustych kalorii w diecie, ale również większe ryzyko rozwoju insulinooporności. Dlatego zrób sobie tydzień bez przetworzonej żywności i obserwuj jak się czujesz. To może być motywacja do generalnego uporządkowania swojej diety.
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia Postaraj się...
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia ...unikać przetworzonej...
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia ...żywności

Następnie możesz pójść krok dalej. Przez cały miesiąc do każdego posiłku dodawaj porcję warzyw lub owoców. Takie urozmaicenie dotychczasowej diety na pewno wpłynie na Twój organizm pozytywnie.

Rozejrzyj się za nowym sportem, który możesz uprawiać. To chyba najlepsza motywacja do prowadzenia aktywnego trybu życia. Zaczynając uprawiać całkowicie nową dziedzinę, masz przed sobą masę wyzwań i celów do osiągnięcia. Jeszcze lepiej, gdy zdecydujesz się na sport z kategorii ekstremalnych. Kajakarstwo czy wspinaczka – nie tylko rozwiną mięśnie i wytrzymałość, ale również poprawią Twoją zwinność i koordynacje.
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia Dodawaj...
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia ...owoce i warzywa...
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia ...do posiłków

Najlepszym odzwierciedleniem ogólnego stanu zdrowia jest stosunek tkanki tłuszczowej do całkowitej masy ciała. To wiąże się z kolejnym celem, który nie pozwoli Ci się nudzić podczas treningów. Zbadaj poziom tkanki tłuszczowej, a następnie staraj się o zmniejszenie jej o 5 procent.
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia Znajdź nowy...
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia ...i ciekawy...
Zmotywuj się do ćwiczeń fizycznych - aktywny tryb życia ...sport

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wytrwaj w walce o swoją kondycję czyli jak się zmotywować

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Wytrwaj w walce o swoją kondycję czyli jak się zmotywować