Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Zacznij dzień bez stresu!

Forma i zdrowie

rss

Zacznij dzień bez stresu!

2011.09.01//  D. Kwiecień
Wielu z nas nienawidzi poranków, a szczególnie tych, które przypadają na dni pracy. To nie jest dobra metoda na rozpoczęcie dnia i nie pomaga nam przygotować się na nadchodzące stresy. Dlatego zamiast przestawiać w budziku kolejne drzemki i walczyć o każdą dodatkową sekundę snu, warto wstać z łóżka i rozpocząć dzień zupełnie inaczej, niż do tej pory.
Zdrowie - zacznij dzień bez stresu Ważne jest...
Zdrowie - zacznij dzień bez stresu ...by rozpocząć dzień...
Zdrowie - zacznij dzień bez stresu ...będąc zrelaksowanym

Może to brzmi głupio, ale zacznij dzień od wypicia dużej szklanki wody. To nie tylko dobre orzeźwienie, gdy jesteśmy zaspani, ale także uruchomienie różnych fizycznych i psychicznych procesów. To również pierwszy krok do uzupełnienia potrzebnych naszemu organizmowi płynów. Niektórzy naukowcy twierdzą także, że woda wypita na pusty żołądek pomaga zwalczyć niektóre schorzenia jak np. bóle głowy czy zaparcia.
Przeczytaj także: Woda i jej ogromne znaczenie dla naszego organizmu »Oczywiście wiadomo, że doskonałym sposobem na szybkie rozbudzenie jest wzięcie prysznica. To także dobra metoda na zrelaksowanie się przed nadchodzącymi obowiązkami. Jeśli masz w zwyczaju codziennie się golić, to gorąca woda otwiera pory i zmiękcza zarost.
Zdrowie - zacznij dzień bez stresu Poranny prysznic rozbudza...
Zdrowie - zacznij dzień bez stresu ...i pomaga...
Zdrowie - zacznij dzień bez stresu ...przy goleniu

Zadbaj również o odrobinę ciszy. Nadchodzący dzień przyniesie na pewno wiele hałasu i stresów, dlatego warto usiąść chwilę, gdy telefony jeszcze nie dzwonią, a miasto nie rozbudziło się całkowicie. W tym czasie możesz również napić się kawy czy przejrzeć poranną prasę. Najważniejsze żebyś ten czas poświęcił jedynie na swój relaks.
Zdrowie - zacznij dzień bez stresu Śniadanie jest...
Zdrowie - zacznij dzień bez stresu bardzo ważnym...
Zdrowie - zacznij dzień bez stresu ...posiłkiem

Wiele osób twierdzi, że śniadanie to strata czasu i lepiej ten czas poświęcić na dłuższy sen. To jednak czysta głupota. Śpiąc kwadrans dłużej nie dostarczysz tyle energii swojemu organizmowi, ile dałbyś mu poprzez poranny posiłek. Warto też pamiętać, że im wcześniej coś zjemy, tym szybciej rozpoczyna się proces metabolizmu.
Zdrowie - zacznij dzień bez stresu Warto także...
Zdrowie - zacznij dzień bez stresu ...poćwiczyć...
Zdrowie - zacznij dzień bez stresu ...przed pracą

Rozbudzić swój organizm i zrelaksować się przed pracą, możesz również poprzez ćwiczenia fizyczne. Nie ważne czy to będzie jakaś mała rozgrzewka, bieganie czy wizyta na siłowni. Najważniejsze, że Twój organizm szybko się budzi i zdrowo zaczyna dzień.
Przeczytaj także: Czy pora treningu ma znaczenie? »Poranną porą warto również przejrzeć swój kalendarz. Gdy wejdzie Ci to w nawyk, będziesz poświęcał temu codziennie jedynie kilka sekund, a efekty będą zadowalające. Ta czynność spowoduje, że nic Cię nie zaskoczy i będziesz mógł przygotować się psychicznie do swoich dzisiejszych zadań i obowiązków.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zacznij dzień bez stresu!

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Zacznij dzień bez stresu!